Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortaköycancel
Aksaraycancel

Aksaray Ortaköy Satılık Daire İlanları

araması için 5 ilan bulundu

Ortaköy Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler 

Ortaköy satılık daire ilanları arasında size en uygun olan ev ilanları arasında kaybolmadan önce bu yazıya mutlaka göz atmalısınız. İlçe hakkında bilinmesi gereken bazı noktalara değindiğimiz bu yazıda bölgedeki mahallelerden ilçenin emlak piyasasına kadar birçok konu hakkındaki araştırmalarımızı sizlerle paylaştık. Ortaköy, Aksaray’ın ilçelerindedir. İlçenin güneyinde Aksaray Merkez, batısında Ağaçören, kuzeyinde Sarıyahşi ilçeleri ve doğusunda Nevşehir ve Kırşehir illeri yer alır. Yüzölçümü 752 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 1210 metre civarlarındadır. 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçeni nüfusu 32.504 kişiden oluşur. Bu nüfusun %48,75’ini erkekler ve %51,25’ini kadınlar oluşturur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçe il merkezine yaklaşık 53 kilometre uzaklıktadır. 

Ortaköy satılık daire aldıktan sonra bölgede yaşamaya başlayacaksınız. Bu sebeple ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmayı isteyebilirsiniz. Bölgenin tarihi oldukça eskilere dayanır. Fakat ilçede bu tarihi ortaya çıkarmak adına yeterli çalışmalar yapılmamıştır. İlçenin çevresinde bulunan höyüklerde yapılan araştırmalar sonucunda ölge tarihinin İlk Tunç Dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğu düşünülür. Bölgede Hititler, Frigyalılar, Persler ve Makedonyalılar hüküm sürmüşlerdir. Roma ve Bizanslıların da hakim olduğu bölge son olarak Türk hakimiyetine girmiştir. İlçede Bizanslılardan kalma çeşitli toprak kaplar, mezarlar, madeni paralar, içme suyu şebekeleri gibi tarihi eserler bulunmuştur. Bu bölge 600’lü yıllarda sık sık istilalara uğramıştır. İşgallerden korunmak amacıyla da ilçeye kaleler yapılmıştır. Ortaköy 1957 yılında ise ilçe konumuna getirilmiştir. Bu ilçeden ev almak istiyorsanız Ortaköy satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. 

Ortaköy Satılık Daire Alabileceğiniz Mahalleler 

Ortaköy ilçesinde toplamda 1 belediye, 12 mahalle ve 30 köy vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri Akpınar Köyü, Gökkaya Köyü, Yıldırımlar Köyü, Harmandalı Köyü, Pirli Köyü, Camuzluk Köyü, Hacımahmutuşağı Köyü, Seksenuşağı Köyü, Ozancık Köyü, Devedamı Köyü, Salarıalaca Köyü, Reşadiye Köyü, Bozkır Köyü, Kümbet Köyü, Satansarı Köyü, Gökler Köyü, Ceceli Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sarıkaraman Köyü, Hacıibrahimuşağı Köyü, Cumali Köyü, Karapınar Köyü, Salarıgödeler Köyü, Durhasanlı Köyü, Hocabeyli Köyü, Çatin Köyü, Namlıkışla Köyü, Hıdırlı Köyü, Çiftevi Köyü ve Oğuzlar Köyüdür. İlçedeki bu köylerden birinde ev aramak için listeleme sayfalarımıza bakabilirsiniz. Aksaray Ortaköy de satılık daireler bakabileceğiniz mahalleler ise; 

 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi,
 • Balcı Mahallesi,
 • Plevne Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Karşı Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Çankaya Mahallesi,
 • Maltepe Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi ve  
 • Kızılay Mahallesidir. 

Ortaköy Satılık Daire Fiyatları

İlçedeki toplam konut sayısı 11.458’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 2,03 kişiye denk gelir. Toplam iş yeri sayısı ise 1.993’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları yaklaşık 165 metrekareden oluşur. Ortaköy satılık daire fiyatları ortalama 197.010 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 1.194 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri ise 22 yıldır. Bu da bir evin kendi satış fiyatını -kira vasıtasıyla- geri ödeme süresinin yaklaşık olarak 22 yıl sürdüğü anlamına gelir. Ev almaya karar verdiyseniz bütçenizi oluştururken buradaki verilerden yararlanabilirsiniz. Yine de bu verilerin ilçe genelinin ortalaması olduğunu unutmamalısınız. Bölgedeki evler oda sayılarına, büyülüklerine, konumlarına ya da sahip oldukları diğer özelliklere göre farklı fiyatlara sahiptirler. Ev arayışınızda Aksaray Ortaköy sahibinden daireler ya da emlakçıdan dairelerin ilanları için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Aksaray Ortaköy Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Ortaköy Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Antalya Alanya Satılık Daire
 • Aydın Efeler Kardeşköy Mahallesi Satılık Arsa
 • İzmir Buca Çamlıkule Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • Balıkesir Gönen Hasanbey Mahallesi Satılık Arsa
 • Ordu Gülyalı Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.