/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıyahşicancel
Aksaraycancel

Aksaray Sarıyahşi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sarıyahşi Satılık Daire Tercih Edecekler İçin Bölge Kılavuzu 

Sarıyahşi satılık daire ilanlarına bakarken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Sarıyahşi, Aksaray’ın ilçelerinden biridir. İlçenin adını Türk askeri Yahşi Han’dan aldığı söylenir. Yahşi Han yaralı askerlerle beraber bu bölgeden geçerken vefat eder. O olaya kadar Sarı olarak adlandırılan bu bölge ismine Yahşi adı da katılarak Sarıyahşi olarak adlandırılmıştır. Ayrıca yahşi adı güzel anlamına gelir. İlçenin adı sarı güzel anlamına da gelir. Tarihi oldukça eskilere dayanan bölge Milattan Önce 323 yılında Büyük İskender İmparatorluğu hüküm sürmüştür. Ardından Bizans İmparatorluğu ve Roma İmparatorluğunun hükümdarlığına giren ilçe Selçuklular ile birlikte Türk hükümdarlığına geçmiştir. 1957 senesinde kasaba olan bölge Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesine bağlı idi. 1989 yılında ilçe konumuna getirilen Sarıyahşi, bu tarihten itibaren Aksaray iline bağlanmıştır. 2019 yılı TÜİK verilerine göre ise ilçenin nüfusu 6.801 kişiden oluşur. İlçe bu nüfus ile Aksaray ilinin en düşük nüfusa sahip olan ilçesidir. 

Sarıyahşi satılık daire alacakların bölgenin coğrafi yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Sarıyahşi Aksaray’ın en kuzeyinde bulunur. Hirfanlı Baraj Gölünün kenarında yer alır. İlçenin güneyinde Ortaköy ve Ağaçören ilçeleri, kuzeydoğusunda Kırşehir ve kuzeybatısında Ankara illeri yer alır. Yüzölçümü 224 kilometrekareden oluşur. Bu yüzölçümü ile ilçe Aksaray’ın en küçük ilçesidir. Bölgenin deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık olarak 1092 metredir. Kızılırmak’ın güneyinde bulunduğu için tarım ve hayvancılığa elverişli yeşil ve sulak bir bölgedir. Bölgede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; nohut, buğday, çavdar, pancar ve arpadır. Bölgede birçok meyve ve sebze türünün yetiştirilmesi mümkündür. İlçede karasal iklim tipi hüküm sürer. Bitki örtüsünü kır alanlar oluşturur ve ilçede yeşil alan oldukça fazladır. Siz de kendisine ait bahçesi olan bir ev arıyorsanız Aksaray Sarıyahşi satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Sarıyahşi Satılık Daire Bakabileceğiniz Yerler 

Sarıyahşi ilçesinin toplam belediye sayısı 1, mahalle sayısı 8 toplam köy sayısı ise 6’dır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Demirciobası Köyü, Sipahiler Köyü, Yenitorunobası Köyü, Boğazköy Köyü, Yaylak Köyü ve Bekdik Köyüdür. Evinizi ilçenin hangi köyünden alacağınıza karar verdiyseniz aradığınız yeri listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise Şafaktepe Karşıyaka Mahallesi, Kızılırmak Mahallesi, 15 Temmuz Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Mahallesi, Özal Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesidir. Siz de bu mahalleler arasından en çok tercih edilen Sarıyahşi Özal Mahallesi satılık daire ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Sarıyahşi Satılık Daire Alacaklar İçin Bölgeye Ulaşım 

Sarıyahşi satılık daire ilanları arasında en merkezi konumda olan evler ile ulaşım olanaklarına en yakın olan evler diğer evlere kıyasla daha çok tercih edilmektedir. İlçe, Aksaray merkeze 110 kilometre uzaklıkta bulunur. İl merkezine en uzakta olan ilçedir. Karayoluyla şehir merkezine yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dakika sürer. Ankara’nın Evren ilçesi ile sınırı olan ilçenin Evren’e olan uzaklığı 7 kilometredir. Ve bu ilçeden Evren ilçesine gidiş yaklaşık 10 dakika sürer. Ayrıca Sarıyahşi’den Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesine ve Kırşehir’e otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Aksaray’da bir havalimanı bulunmadığı için ilçeye havayoluyla ulaşım mümkün değildir. Siz de bu ilçeden ev almakta kararlıysanız ilgili ilanlar sitemizde göz atılmayı bekliyor. Ayrıca emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Aksaray Sarıyahşi ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.