/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Göynücekcancel
Amasyacancel

Amasya Göynücek Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Göynücek Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Göynücek satılık daire düşünenler için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi bu yazıda topladık. Kentin coğrafi konumundan, ekonomisine, demografik yapısından mahallelerine kadar çok farklı alanlarda bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra semti daha yakından tanımış olacaksınız. Göynücek, ülkemizin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Amasya iline bağlı bir ilçedir. Kentin güneybatısında yer alan Göynücek, tarihi ticaret yolları üzerine kurulmuştur. Bölgede bilinen ilk yerleşim Katolik Çağ’da gerçekleşmiştir. Bu nedenle de Göynücek’in tarihinin çok eski olduğu rahatlıkla söylenebilir. İlçe sınırları içerisinde gerçekleşen arkeolojik kazılar, ilçe tarihinin kent tarihinden eski olduğunu ortaya çıkarmıştır. Hitit Uygarlığı’nın önemli bir parçası olan Göynücek, daha sonra Frigler’in, Kimmerler’in, İskitler’in ve Perslerin hakimiyeti altına girmiştir. 

Göynücek Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Göynücek satılık ev bakanlar ve özellikle de başka kentlerden gelerek buraya yerleşme planları yapanlar, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Dört ilin ortasında bulunan ilçe, Tokat, Çorum, Amasya ve Yozgat illeri ile komşu vaziyettedir. 578 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulan ilçenin denizden yüksekliği 450 metredir. Ancak en yüksek noktası 1100 metreyi bulmaktadır. Göynücek’in doğusunda Zile, batısında Orta Köy, kuzeyinde kent merkezi ve güneyinde Aydıncık ilçeleri yer almaktadır. Bölgede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Özel konumundan dolayı ilçede kışlar sert geçmez. Bu nedenle de bölgenin hakim bitki örtüsü fundalıklardır. İlçe, yüksek dağlar ile çevrilidir. Bu sebeple de yeryüzü şekilleri engebeli ve dağlıktır. Bölgeye can suyunu ise Yeşilırmak getirmektedir. Göynücek satılık konut alacakların tüm bu bilgileri göz önünde tutmasında yarar olacaktır.

Göynücek Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

Amasya’nın şirin ve küçük ilçesi Göynücek, kent merkezinden uzakta yer almaktadır. Stratejik konumu sebebiyle de bölgede ticaret ve sanayi faaliyetleri çok gelişmemiştir. Türkiye ekonomisine tarımsal üretim aracılığı ile katkıda bulunan ilçede hem tahıl üretimi hem de meyve ve sebze dikimi gerçekleştirilmektedir. İlçede soğan, şeker pancarı, haşhaş ve arpa üretimi yaygındır. Ayrıca yerel halkın önemli bir bölümü kiraz, elma, vişne ve kayısı üreterek geçimini sağlamaktadır. Ekonomik getirisi yüksek olan ceviz, bölgeye özel tarım ürünlerinden biridir. İlçede tarım faaliyetleri kamu kaynakları ile de desteklenmektedir. Sulama projeleri ile beraber üretim kapasitesinin artacağı düşünülmektedir. İlçenin en önemli tarım ürünü olan bamya ise, çevre illere gönderilmektedir. Eğer tarım ile uğraşıyorsanız Göynücek satılık ev arayışınız oldukça isabetli olacaktır.

Göynücek Satılık Daire Bakanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen bilgilere göre, ilçede toplam 10.703 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.05’i erkektir. Geriye kalanı ise kadındır. İlçede nüfus artış hızı eksilerde seyretmektedir. Bir başka deyişle semt nüfusu göç vermekte ve azalmaktadır. Kentin en kalabalık altıncı ilçesi olan Göynücek, Amasya nüfusunun %3.17’sine ev sahipliği yapmaktadır. Amasya Göynücek satılık ev düşünenler, aşağıdaki yerleşim birimlerinden birinde veya birkaçında arayışlarını yoğunlaştırmayı tercih edebilirler:

  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Abacı Köyü
  • Asar Köyü
  • Beşiktepe Köyü
  • Hasanbey Köyü
  • Gediksaray Köyü
  • Damlaçimen Köyü 
  • Şarklı Köyü 

Eğer Göynücek satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Amasya Göynücek satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.