Emlakjet

Gümüşhacıköy Amasya Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Gümüşhacıköycancel
Amasyacancel

Gümüşhacıköy Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Gümüşhacıköy satılık daire tercih edecekler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan bölge hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gümüşhacıköy, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya iline bağlı bir ilçedir. Kentin yedi büyük yerleşim biriminden veya ilçesinden biri olan Gümüşhacıköy, Amasya’nın en batısında yer almaktadır. Daha önceki ismi Hacıköy’dür. Anca Gümüş nahiyesi ile birleşiminden sonra semt bu ismi almıştır. Dağlık bir arazi üzerine kurulan ilçenin dört bir yanı yüksek tepeler ile çevrilidir. Bölgede yer alan İnegöl Dağı 1873 metrelik bir yükseltiye sahiptir. İlçeye can suyunu Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın kolları getirmektedir. Semt merkezi ise ovalık, düz bir arazi üzerine konumlanmıştır.

Gümüşhacıköy Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gümüşhacıköy satılık konut düşünenler, özellikle de şehir dışından gelerek Amasya’ya yerleşenler ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Amasya’nın en gelişmiş beşinci ilçesi olan Gümüşhacıköy, 819 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe doğu hattında Merzifon, güneyinde ve batısında Çorum ve kuzeyinde ise Samsun illeri ile komşudur.Merzifon’dan yalnızca 20 kilometre uzakta olan ilçe, Samsın-Amasya karayolu üzerinde bulunduğundan, ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. İlçenin denizden yüksekliği ise 810 metre olarak hesaplanmıştır. Doğal göllerinde bulunduğu ilçe, Amasya’nın küçük ve şirin bir ilçesidir. Bölgede yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Kışlar ise ılıktır. Kar yağışı ise ilçenin yalnızca yüksek noktalarında görülen bir doğa olayıdır.

Gümüşhacıköy Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgede ev satın almadan önce o yerleşim biriminin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız sizin lehinize olacaktır. Ekonomik imkanları gelişmiş bir ilçede evinizin sürekli olarak değer kazanacağını unutmamalısınız. Gümüşhacıköy satılık ev bakanlarda bölgedeki sektörel dağılımı merak ediyor olabilir. Bölge, ilçenin en az gelişmiş yerleşim birimlerinden biridir. İlçede daha çok tarım ve tarıma dayalı sanayi gelişmiştir. Örneğin ilçe merkezinde iki adet un fabrikası bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak ovalık arazilerde yerel halk arpa, buğday, baklagil ve tütün yetiştirmektedir. İlçede yetiştirilen basma tütün, ülkenin en kaliteli tütünlerindendir. Bu sebeple iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere başka illere gönderilir. Son olarak ilçede hayvancılık, daha çok tavukçuluk ve arıcılık gibi faaliyetler üzerinden yapılmaktadır. 

Gümüşhacıköy Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 23.734’tür. Bu kişilerin 11.867’si kadın, 11.867’si erkektir. Cinsiyetin eşit olarak bölündüğü ilçede nüfus artış hızı %4.04 olarak hesaplanmıştır. İlçeye bağlı 42 köy ve 12 mahalle bulunmaktadır. Gümüş isimli belde, 1925 yılında Amasya’ya bağlanmıştır. Amasya Gümüşhacıköy satılık konut tercihinde bulunmayı düşünenler arayışlarını ilçenin çok çeşitli yerleşim birimlerinde sürdürebilirler. İlçenin mahalleleri gelişmiş sıralamasına göre aşağıdaki gibidir:

  • Artıkabat Mahallesi 
  • Hacıyahya Mahallesi
  • Saray Mahallesi
  • Cumara Mahallesi
  • Çay Mahallesi
  • Adatepe Mahallesi
  • Camikebir Mahallesi
  • Irgat Mahallesi
  • Şıhlar Mahallesi
  • Tekke Mahallesi 

Eğer Gümüşhacıköy satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Amasya Gümüşhacıköy satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Gümüşhacıköy Satılık Daire
Adatepe MahallesiAğcadede MahallesiAkpınar KöyüAlören KöyüAlören Köyü (Alören Yaylası Mahallesi)Artıkabat MahallesiAşağıovacık Köyü (Dere Mahallesi)Aşağıovacık Köyü (Karşı Mahallesi)Aşağıovacık Köyü (Kelahmetler Mahallesi)Aşağıovacık Köyü (Merkez Mahallesi)Aşağıovacık Köyü (Nizamlar Mahallesi)Bacakoğlu KöyüBademli KöyüBademli Köyü (Mürseller Mahallesi)Balıklı Köyü (Aşağı Balıklı Mahallesi)Balıklı Köyü (Merkez Mahallesi)Beden KöyüBucakoğlu KöyüCamikebir MahallesiCumara MahallesiÇalköy KöyüÇalköy Köyü (Albaz Deresi Mahallesi)Çalköy Köyü (Köyiçi Mahallesi)Çavuşköy KöyüÇay MahallesiÇetmi KöyüÇiftçioğlu KöyüÇitli KöyüDerbentobruğu KöyüDerbentobruğu Köyü (Yongalık Mahallesi)Derbentobruğu Köyü (Yukarı Obruk Mahallesi)Doluca KöyüDumanlı KöyüEslemez KöyüGüllüce KöyüGüplüce KöyüGüvemözü KöyüHacıyahya MahallesiIrgat Mahallesiİmirler Köyü (Berberoğlu Mahallesi)İmirler Köyü (Cumaoğlu Kışlası Mahallesi)İmirler Köyü (Erenler Mahallesi)İmirler Köyü (Gültepe Mahallesi)Kağnıcı KöyüKaraali KöyüKaracaören KöyüKarakaya KöyüKeçi KöyüKılıçaslan KöyüKırca KöyüKızık KöyüKızık Köyü (Ahlatlı Mahallesi)Kızık Köyü (Hayatdere Mahallesi)Kızılca KöyüKiziroğlu KöyüKoltuk Köyü (Çat Mahallesi)Koltuk Köyü (Merkez Mahallesi)Konuktepe KöyüKonuktepe Köyü (Kuşburnu Mahallesi)Korkut KöyüKorkut Köyü (Çömezler Mahallesi)Köseler KöyüKutluca KöyüKuzalan KöyüOvabaşı KöyüPusacak KöyüPusacak Köyü (Kızırcaören Mahallesi)Sallar KöyüSaraycık KöyüSaraycık Köyü (Ballık Mahallesi)Saray MahallesiSarayözü KöyüSarayözü Köyü (Alıçlı Çukur Mahallesi)Sarayözü Köyü (Armutalan Mahallesi)Sarayözü Köyü (Çamınbaşı Mahallesi)Sarayözü Köyü (Darçinler Kışlası Mahallesi)Sarayözü Köyü (Kurtderesi Mahallesi)Sarayözü Köyü (Semercioğlu Mahallesi)Sekü KöyüŞıhlar MahallesiTekke MahallesiYazıyeri KöyüYenicami MahallesiYeniköy Köyü (Bilaloğlu Mahallesi)Yeniköy Köyü (Çayanlar Mahallesi)
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.