/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gümüşhacıköycancel
Amasyacancel

Amasya Gümüşhacıköy Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Gümüşhacıköy Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Gümüşhacıköy satılık daire tercih edecekler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan bölge hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gümüşhacıköy, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya iline bağlı bir ilçedir. Kentin yedi büyük yerleşim biriminden veya ilçesinden biri olan Gümüşhacıköy, Amasya’nın en batısında yer almaktadır. Daha önceki ismi Hacıköy’dür. Anca Gümüş nahiyesi ile birleşiminden sonra semt bu ismi almıştır. Dağlık bir arazi üzerine kurulan ilçenin dört bir yanı yüksek tepeler ile çevrilidir. Bölgede yer alan İnegöl Dağı 1873 metrelik bir yükseltiye sahiptir. İlçeye can suyunu Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın kolları getirmektedir. Semt merkezi ise ovalık, düz bir arazi üzerine konumlanmıştır.

Gümüşhacıköy Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gümüşhacıköy satılık konut düşünenler, özellikle de şehir dışından gelerek Amasya’ya yerleşenler ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Amasya’nın en gelişmiş beşinci ilçesi olan Gümüşhacıköy, 819 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe doğu hattında Merzifon, güneyinde ve batısında Çorum ve kuzeyinde ise Samsun illeri ile komşudur.Merzifon’dan yalnızca 20 kilometre uzakta olan ilçe, Samsın-Amasya karayolu üzerinde bulunduğundan, ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. İlçenin denizden yüksekliği ise 810 metre olarak hesaplanmıştır. Doğal göllerinde bulunduğu ilçe, Amasya’nın küçük ve şirin bir ilçesidir. Bölgede yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Kışlar ise ılıktır. Kar yağışı ise ilçenin yalnızca yüksek noktalarında görülen bir doğa olayıdır.

Gümüşhacıköy Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgede ev satın almadan önce o yerleşim biriminin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız sizin lehinize olacaktır. Ekonomik imkanları gelişmiş bir ilçede evinizin sürekli olarak değer kazanacağını unutmamalısınız. Gümüşhacıköy satılık ev bakanlarda bölgedeki sektörel dağılımı merak ediyor olabilir. Bölge, ilçenin en az gelişmiş yerleşim birimlerinden biridir. İlçede daha çok tarım ve tarıma dayalı sanayi gelişmiştir. Örneğin ilçe merkezinde iki adet un fabrikası bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak ovalık arazilerde yerel halk arpa, buğday, baklagil ve tütün yetiştirmektedir. İlçede yetiştirilen basma tütün, ülkenin en kaliteli tütünlerindendir. Bu sebeple iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere başka illere gönderilir. Son olarak ilçede hayvancılık, daha çok tavukçuluk ve arıcılık gibi faaliyetler üzerinden yapılmaktadır. 

Gümüşhacıköy Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 23.734’tür. Bu kişilerin 11.867’si kadın, 11.867’si erkektir. Cinsiyetin eşit olarak bölündüğü ilçede nüfus artış hızı %4.04 olarak hesaplanmıştır. İlçeye bağlı 42 köy ve 12 mahalle bulunmaktadır. Gümüş isimli belde, 1925 yılında Amasya’ya bağlanmıştır. Amasya Gümüşhacıköy satılık konut tercihinde bulunmayı düşünenler arayışlarını ilçenin çok çeşitli yerleşim birimlerinde sürdürebilirler. İlçenin mahalleleri gelişmiş sıralamasına göre aşağıdaki gibidir:

  • Artıkabat Mahallesi 
  • Hacıyahya Mahallesi
  • Saray Mahallesi
  • Cumara Mahallesi
  • Çay Mahallesi
  • Adatepe Mahallesi
  • Camikebir Mahallesi
  • Irgat Mahallesi
  • Şıhlar Mahallesi
  • Tekke Mahallesi 

Eğer Gümüşhacıköy satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Amasya Gümüşhacıköy satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.