/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşovacancel
Amasyacancel

Amasya Taşova Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Taşova Satılık Daire Alacaklara Özel Bölge Rehberi 

Ev aramak EmlakJet sayesinde çok kolay. Taşova satılık daire arayışınızda da sitemiz sayesinde aradığınız ilanlara sadece bir tık uzaklıktasınız. İlgili ilanları incelerken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Taşova, Amasya’nın ilçelerinden bir tanesidir. Bölgenin yüzölçümü 1051 kilometrekareden oluşur. İlin kuzeydoğusunda bulunur. Bölge kuzeyden Samsun, güney ve doğudan Tokat illeri ile ve batıdan Amasya Merkez ilçesiyle çevrelenmiştir. Bölge 1944 senesine kadar Tokat iline bağlı durumda iken bu tarihten itibaren ilçe konumuna getirilmiştir. 1953 yılında ise Amasya’ya bağlanmıştır. 

Taşova Satılık Daire Alabileceğiniz Köy ve Mahalleler 

İlçedeki mahalle sayısı 7 köy sayısı 63’tür. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Çalkaya Köyü, Uluköy Köyü, Arpaderesi Köyü, Destek Köyü, Boraboy Köyü, Tekke Köyü, Ballıca Köyü, Gökpınar Köyü, Ilıca Köyü, Çılkıdır Köyü, Geydoğan Köyü, Alçakbel Köyü, Çambükü Köyü, Elmakırı Köyü, Gemibükü Köyü, Dereli Köyü, Alpaslan Köyü, Yolaçan Köyü, Çakırsu Köyü, Hüsnüoğlu Köyü, Gürsu Köyü, Dörtyol Köyü, Altınlı Köyü, Karabük Köyü, Dereköy Köyü, Güngörmüş Köyü, Belevi Köyü, Karsavul Köyü, Esençay Köyü, Andıran Köyü, Kumluca Köyü, Güvendik Köyü, Kızgüldüren Köyü, Ardıçönü Köyü, Özbaraklı Köyü, Yenidere Köyü, Kavaloluğu Köyü, HacıbeyKöyü, Köyü, Çaydibi Köyü, Şeyhli Köyü, Karlık Köyü, Mülkbükü Köyü, Devre Köyü, Türkmendamı Köyü, Mercimekköy Köyü, Ilıpınar Köyü, Durucasu Köyü, Yerkozlu Köyü, Sepetli Köyü, Dutluk Köyü, Korubaşı Köyü, Yeşiltepe Köyü, Şahinler Köyü, Yaylasaray Köyü, Karamuk Köyü, Yukarıbaraklı Köyü, Tekpınar Köyü, Kırkharman Köyü, Yayladibi Köyü, Sofualan Köyü, Yeşilyurt Köyü, Kozluca Köyü ve Tatlıpınar Köydür. Amasya Taşova da satılık müstakil evler ya da daireler bakabileceğiniz mahalleler ise; 

  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Yemişen Mahallesi,
  • Doğu Mahallesi,
  • Sanayii Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Tepe Mahallesi ve 
  • Yeşilırmak Mahallesidir. 

Taşova Satılık Daire Fiyatları 

İlçe genelindeki satılık daire fiyatlarını sizler için araştırdık. Taşova’daki konut sayısı 5.621’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 1,53’tür. İlçedeki toplam işyeri sayısı 978’dir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları 140 metrekaredir. Amasya Taşova satılık evler ortalama 156.100 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim fiyat 1.115 TL’dir. Evlerin ortalama geri dönüş süreleri 28 yıldır. Yani bir ev kendi satış fiyatını kira vasıtasıyla yaklaşık 28 yılda çıkarır. Bu satılık daire verileri ortalama verilerdir. Evin sahip olduğu kriterlere ve evin satıldığı döneme göre değişiklik gösterebilir. 

Taşova Satılık Daire Alacaklara İlçenin Ulaşımı 

Taşova satılık daire almadan önce ilçenin ulaşım imkanları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu sebeple ilçenin genel ulaşım imkanlarını sizler için araştırdık. İlçeye ulaşımda karayolu kullanılır. Bölge şehir merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklıktadır. Bu yolculuk karayoluyla 45 dakika sürer. Aynı zamanda ilçe Çorum Merkeze 142 kilometre uzaklıktadır. Samsun Merkeze ise 105 kilometre uzaklıktadır. Havayoluyla ulaşımda Merzifon ilçesinde bulunan Amasya Merzifon havalimanı kullanılır. Bu havalimanı Taşova ilçesine yaklaşık 97 kilometre mesafede yer alır. Havaalanından ilçeye ulaşım ise 1 saat 15 dakika sürer. İlçeye ulaşımda demiryolu da kullanılabilir. 

Siz de bütçenizi hazırladıysanız aradığınız ev ilanları EmlakJette sizleri bekliyor. İstediğiniz eve bir an önce sahip olmak için sitemize göz atmanız yeterli. Amasya Taşova da sahibinden satılık daireler ya da emlakçıdan satılık daireler seçenekleri ile size en uygun olan evi kolayca bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.