Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Altındağ Satılık Daire

araması için 1,299 ilan bulundu
search
Altındağcancel
Ankaracancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara Altındağ Satılık Daire Arayanlara Tercih Rehberi

Ankara Altındağ satılık daire düşünenler için, semte dair mutlaka bilmeleri gereken şeyleri bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına zahmetsiz bir şekilde ulaşmış olacaksınız. Başkent Ankara’nın metropol ilçelerinden biri olan Altındağ, 174 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği ise 850 metredir. İlçe, İç Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Sakarya Bölümü’nde yer almaktadır. Kuzeyinde Çubuk ve Pursaklar, batısında Keçiören ve Yenimahalle, güneyinde Mamak, güneybatısında Çankaya, doğusunda ise Akyurt ve Elmadağ ilçeleri ile komşudur. Ankara ve Çubuk Ovaları arasındaki engebeli arazi üzerinde kurulmuş olan ilçede, düzlük alan oldukça azdır. İlçenin %31’i dağlık iken yalnızca %6’sı ova tipi bir düzlüğe sahiptir.

 

Ankara Altındağ Satılık Daire Düşünenler İçin İlçedeki İklim Koşulları

Bir ev satın almadan önce, bölgenin coğrafi özelliklerine hakim olmakta yarar vardır. Zira yeryüzü şekilleri ve iklim yapısı bir ilçenin ya da bir ilin, gelişmişlik seviyesini doğrudan etkileyebilir. Örneğin çok dağlık bir arazi üzerinde yer alan bir yerleşimde, temel geçim kaynağının tarım olması düşünülemez. Ankara Altındağ satılık ev düşünenler de semtteki iklim koşullarından haberdar olmak isteyebilir. Zira, Altındağ ilçesinde genellikle sert bir karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışlar soğuk ve yağışlı geçerken, yazlar ise bir hayli sıcak ve kuraktır. İlçeye en çok yağış Mayıs Ayında düşerken, en az yağış Ağustos ayında olur. Yaz ile kış, gece ile gündüz sıcaklık farklarının çok olduğu ilçede özellikle Kırkikindi Yağışları bölgede oldukça etkilidir.

 

Ankara Altındağ Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

Ankara Altındağ satılık konut arayışınızı ilçenin 38 farklı mahallesinde sürdürebilirsiniz. Altındağ’ın otuz mahallesi, merkez yer almaktadır. Merkez mahallelerinde ise toplam 24.600 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu ilçe nüfusunun %93.7’sine tekabül etmektedir. İlçe merkezine en uzak mahalle Aydıncık iken, popülasyonun en yüksek olduğu yerleşim birimi Karapürçek’tir. Bu sebeple sahibinden satılık daire Ankara Altındağ Karapürçek arayanların sayısının bir hayli çok olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Ankara Altındağ satılık ev düşünenler, arayışlarını aşağıdaki mahallelerde de devam ettirebilirler :

 

 • Aktaş Mahallesi
 • Aktaş Mahallesi
 • Ali Ersoy Mahallesi
 • Altın Park Mahallesi
 • Anafartalar Mahallesi
 • Atıf Bey Mahallesi
 • Aydınlıkevler Mahallesi
 • Bağlariçi Mahallesi
 • Başpınar Mahallesi
 • Battalgazi Mahallesi
 • Beşikkaya Mahallesi

 

Ankara Altındağ Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarından alınan bilgiye göre, ilçede toplam 201.720 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlarda ortalama 3,4 kişi hayatını sürdürmektedir. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı 130 metrekare olup, ortalama birim fiyat 1.504 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Kısacası, Ankara Altındağ satılık konut arayışını devam ettirenlerin yaklaşık 195.520 Türk Lirası’nı gözden çıkarmaları gerekecektir. Ancak seçilen konut tipinin ve bu konutun yer aldığı lokasyonun, ev bedelini arttırabileceğini ya da azaltabileceğini belirtmek de yarar var.  Konut tipine göre ev bedelleri ise şu şekildedir:

 

 • 1+1, 70 metrekare kullanım alanına sahip daireler 97.720 Türk Lirası
 • 2+1, 90 metrekare kullanım alanına sahip daireler 119.340 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekare kullanım alanına sahip daireler 193.700 Türk Lirası

 

Eğer Ankara Altındağ satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan birine başvurabilir veya sahibinden satılık daire Ankara Altındağ Alemdağ gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Ankara Altındağ Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Ankara Altındağ Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Ankara Altındağ Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden Ankara Altındağ Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Ankara Beypazarı Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Ankara Çamlıdere Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çankaya 100. Yıl Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çankaya 50. Yıl Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.