Emlakjet

Ankara Bala Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu
search
Balacancel
Ankaracancel

Ankara Bala Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Ankara Bala satılık daire arayışında olanlar için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık. Böylece saatlerce araştırmak yapmanıza gerek kalmaksızın, kafanızdaki soruların cevabını bulabileceksiniz. Ankara’nın güneyinde yer alan Bala ilçesinin batısında Haymana ve Gölbaşı semtleri yer almaktadır. İlçenin doğusunda ise Kırşehir ve Kırıkkale illerine bağlı olan Kaman ve Karakeçili ilçeleri yer almaktadır. Kafkas bölgesinden Anadolu’ya göçenlerin kendilerine yurt edindikleri ilçenin yüzölçümü 2.372 kilometrekare olarak hesaplanmıştır.  1350 metre yüksekliğe sahip Bala ilçesi, Ankara’nın merkezinden 69 kilometre uzakta yer almaktadır. TÜİK’in 2018 yılı verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 21.682’dir. Bu nüfusun 11.254’ü yani %51,9’u erkek, %48.1’i kadındır. Nüfus artış hızının %1 civarında olduğu ilçede, nüfus dengeli bir şekilde dağılmıştır. Son olarak ilçede karasal iklimin hakim sürdüğünü söylemek gerekir. Yazları kurak ve sıcak geçen Bala’da, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır.

 

Bala Satılık Daire Almak İsteyenler İçin İlçenin Tarihi Hakkında Genel Bilgi

İlçenin köklü tarihi Ankara Bala satılık daire arayanlar için, ilgi çekici bir nokta olabilir. Zira Bala ilçesi, Osmanlı Devleti’nin kurucu kadrosunu oluşturan Kayı Boyu’na uzun yıllar misafirlik etmiştir. İlçeye Bala ismini veren göçebe Türkmenlerden oluşan Bozulus aşiretidir. Bala’nın pek bilinmeyen özelliklerinden biri de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal ile olan organik bağıdır. 1919 yılında Bala’da birkaç günlüğüne konaklayan Atatürk, cumhuriyetin kuruluşundan hemen sonra milletvekilliğini bu ilçeden koymuştur. Bir başka deyişle, Mustafa Kemal Atatürk Bala ilçesinin milletvekili olarak TBMM’de yerini almıştır.

 

Ankara Bala Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Rehberi

Ankara Bala satılık ev arayışında olanlar, Bala ilçesine bağlı 55 mahalleden birini tercih edebilirler. İlçenin merkezinden 58,5 kilometre uzaklıkta yer alan Kuyular, en uzak mahallesidir. İlçe nüfusunun çok büyük bir bölümü olan 18.992 kişi kırsal alanda, 2.541 kişi ise merkezde yaşamaktadır. İlçenin merkezinde yer alan mahalleler ise aşağıdaki gibidir:

 

  • Göztepe Mahallesi
  • Hamidiye Mahallesi
  • İsmetpaşa Mahallesi
  • Kartaltepe Mahallesi

 

İlçe Ekonomisi Hakkında

Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Bala’da temel geçim kaynağı tarımdır. Ticaret olanaklarının da geliştiği ilçede, sanayi hızlı bir şekilde büyümektedir. Kızılırmak üzerine kurulan Kesikköprü Barajı sayesinde, ilçede tarım arazilerinin verimi artmıştır. Bölgede özellikle buğday, arpa, ayçiçeği, mercimek, nohut, fasulye ve şeker pancarının yanı sıra kavun ve karpuz gibi tarım ürünleri de yetiştirilmektedir. Eğer doğa ile iç içe olmak ve kendi meyve sebzenizi kendiniz yetiştirmek isterseniz bahçeli bir ev satın almanızı öneririz. Listeleme sayfalarımızda yer alan Beynam satılık bahçeli ev gibi ilanlar aracılığı ile hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ankara Bala Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarından elde edilen bilgiye göre, ilçede toplam 14.427 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3.3 olarak hesaplanmıştır. Bala’daki evlerin ortalama kullanım alanı 145 metrekare olup, bu sayı Türkiye ortalamasının üstündedir. 145 metrekarelik kullanım alanına sahip bir evin ise ortalama fiyatı 441.090 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Bir başka deyişle, satın alacağınız evin her bir metrekaresi için 3.042 Türk lirası ödemeniz gerekecektir. Satın aldığınız bir evin, ortalama geri dönüş süresi ise 66 yıldır. Eğer Ankara Bala satılık daire arayışınız aktif olarak devam ediyorsa, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya sitemizdeki listeleme sayfaları aracılığı ile ilanlarımıza göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Bala Satılık Daire
Abazlı Mahallesi Satılık DaireAfşar Mahallesi Satılık DaireAfşar Satılık DaireAhmetçayırı Mahallesi Satılık DaireAkkoyunlu Mahallesi Satılık DaireAşağıhacıbekir Mahallesi Satılık DaireAşıkoğlu Mahallesi Satılık DaireAydoğan Mahallesi Satılık DaireBahçekaradalak Mahallesi Satılık DaireBala Satılık DaireBektaşlı Mahallesi Satılık DaireBelçarşak Mahallesi Satılık DaireBeynam Mahallesi Satılık DaireBüyükbayat Mahallesi Satılık DaireBüyükboyalık Mahallesi Satılık DaireBüyükcamili Mahallesi Satılık DaireÇatalçeşme Mahallesi Satılık DaireÇatalören Mahallesi Satılık DaireÇiğdemli Mahallesi Satılık DaireDavdanlı Mahallesi Satılık DaireDerekışla Mahallesi Satılık DaireEğribasan Mahallesi Satılık DaireErgin Mahallesi Satılık DaireGöztepe Mahallesi Satılık DaireGülbağı Mahallesi Satılık DaireHamidiye Mahallesi Satılık DaireHanburun Mahallesi Satılık Daireİsmetpaşa Mahallesi Satılık DaireKarahamzalı Mahallesi Satılık DaireKartaltepe Mahallesi Satılık DaireKerişli Mahallesi Satılık DaireKesikköprü Erdemli Mahallesi Satılık DaireKesikköprü Kızılırmak Mahallesi Satılık DaireKesikköprü Mahallesi Satılık DaireKesikköprü Satılık DaireKoçyayla Mahallesi Satılık DaireKöseli Mahallesi Satılık DaireKuyular Mahallesi Satılık DaireKüçükbayat Mahallesi Satılık DaireKüçükbıyık Mahallesi Satılık DaireKüçükboyalık Mahallesi Satılık DaireKüçükcamili Mahallesi Satılık DaireSarıhüyük Mahallesi Satılık DaireSırapınar Mahallesi Satılık DaireSofular Mahallesi Satılık DaireSuyugüzel Mahallesi Satılık DaireŞehriban Mahallesi Satılık DaireŞentepe Mahallesi Satılık DaireTatarhüyük Mahallesi Satılık DaireTepeköy Mahallesi Satılık DaireTolköy Mahallesi Satılık DaireÜçem Mahallesi Satılık DaireYaylalıözü Mahallesi Satılık DaireYeniköy Mahallesi Satılık DaireYeniyapançarşak Mahallesi Satılık DaireYeniyapanşeyhli Mahallesi Satılık DaireYöreli Mahallesi Satılık DaireYukarıhacıbekir Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.