Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Bala Satılık Daire İlanları

araması için 4 ilan bulundu
search
Balacancel
Ankaracancel

Ankara Bala Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Ankara Bala satılık daire arayışında olanlar için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık. Böylece saatlerce araştırmak yapmanıza gerek kalmaksızın, kafanızdaki soruların cevabını bulabileceksiniz. Ankara’nın güneyinde yer alan Bala ilçesinin batısında Haymana ve Gölbaşı semtleri yer almaktadır. İlçenin doğusunda ise Kırşehir ve Kırıkkale illerine bağlı olan Kaman ve Karakeçili ilçeleri yer almaktadır. Kafkas bölgesinden Anadolu’ya göçenlerin kendilerine yurt edindikleri ilçenin yüzölçümü 2.372 kilometrekare olarak hesaplanmıştır.  1350 metre yüksekliğe sahip Bala ilçesi, Ankara’nın merkezinden 69 kilometre uzakta yer almaktadır. TÜİK’in 2018 yılı verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 21.682’dir. Bu nüfusun 11.254’ü yani %51,9’u erkek, %48.1’i kadındır. Nüfus artış hızının %1 civarında olduğu ilçede, nüfus dengeli bir şekilde dağılmıştır. Son olarak ilçede karasal iklimin hakim sürdüğünü söylemek gerekir. Yazları kurak ve sıcak geçen Bala’da, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır.

 

Bala Satılık Daire Almak İsteyenler İçin İlçenin Tarihi Hakkında Genel Bilgi

İlçenin köklü tarihi Ankara Bala satılık daire arayanlar için, ilgi çekici bir nokta olabilir. Zira Bala ilçesi, Osmanlı Devleti’nin kurucu kadrosunu oluşturan Kayı Boyu’na uzun yıllar misafirlik etmiştir. İlçeye Bala ismini veren göçebe Türkmenlerden oluşan Bozulus aşiretidir. Bala’nın pek bilinmeyen özelliklerinden biri de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal ile olan organik bağıdır. 1919 yılında Bala’da birkaç günlüğüne konaklayan Atatürk, cumhuriyetin kuruluşundan hemen sonra milletvekilliğini bu ilçeden koymuştur. Bir başka deyişle, Mustafa Kemal Atatürk Bala ilçesinin milletvekili olarak TBMM’de yerini almıştır.

 

Ankara Bala Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Rehberi

Ankara Bala satılık ev arayışında olanlar, Bala ilçesine bağlı 55 mahalleden birini tercih edebilirler. İlçenin merkezinden 58,5 kilometre uzaklıkta yer alan Kuyular, en uzak mahallesidir. İlçe nüfusunun çok büyük bir bölümü olan 18.992 kişi kırsal alanda, 2.541 kişi ise merkezde yaşamaktadır. İlçenin merkezinde yer alan mahalleler ise aşağıdaki gibidir:

 

 • Göztepe Mahallesi
 • Hamidiye Mahallesi
 • İsmetpaşa Mahallesi
 • Kartaltepe Mahallesi

 

İlçe Ekonomisi Hakkında

Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Bala’da temel geçim kaynağı tarımdır. Ticaret olanaklarının da geliştiği ilçede, sanayi hızlı bir şekilde büyümektedir. Kızılırmak üzerine kurulan Kesikköprü Barajı sayesinde, ilçede tarım arazilerinin verimi artmıştır. Bölgede özellikle buğday, arpa, ayçiçeği, mercimek, nohut, fasulye ve şeker pancarının yanı sıra kavun ve karpuz gibi tarım ürünleri de yetiştirilmektedir. Eğer doğa ile iç içe olmak ve kendi meyve sebzenizi kendiniz yetiştirmek isterseniz bahçeli bir ev satın almanızı öneririz. Listeleme sayfalarımızda yer alan Beynam satılık bahçeli ev gibi ilanlar aracılığı ile hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ankara Bala Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarından elde edilen bilgiye göre, ilçede toplam 14.427 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3.3 olarak hesaplanmıştır. Bala’daki evlerin ortalama kullanım alanı 145 metrekare olup, bu sayı Türkiye ortalamasının üstündedir. 145 metrekarelik kullanım alanına sahip bir evin ise ortalama fiyatı 441.090 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Bir başka deyişle, satın alacağınız evin her bir metrekaresi için 3.042 Türk lirası ödemeniz gerekecektir. Satın aldığınız bir evin, ortalama geri dönüş süresi ise 66 yıldır. Eğer Ankara Bala satılık daire arayışınız aktif olarak devam ediyorsa, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya sitemizdeki listeleme sayfaları aracılığı ile ilanlarımıza göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Ankara Bala Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Bala Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Zonguldak Ereğli Murtaza Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Güngören Güneştepe Mahallesi Kiralık Daire
 • Van Tuşba Abdurrahman Gazi Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • Manisa Yunusemre Güzelyurt Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.