/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yukarı Bahçelievler Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Yukarı Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire

araması için 18 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Yukarı Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Yukarı Bahçelievler Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da mahalle hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Yukarı Bahçelievler Mahallesinin konumu, yaşantısı, emlak piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

İç Anadolu Bölgesinde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik karasal iklim özellikleri Yukarı Bahçelievler Mahallesinde de görülmektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,9 derece civarındadır. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Yukarı Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Yukarı Bahçelievler Mahallesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan ve Ankara iline bağlı olan Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Mahallenin etrafında Karataş Mahallesi, Örencik Mahallesi ve Yaylabağ Mahallesi konumlanmıştır. Mahallede hazır yemek hizmeti veren birçok restoran ve kafe vardır. Aynı zamanda, mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi ve Çankaya Ulubatlı Hasan İlkokulu yer almaktadır. Bahçelievler Merkez Cami mahallede bulunan dinî mekânlar arasındadır. Mahallede bulunan Anıt Parkı ve Eser Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, bu mahallede konumlanmıştır. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nin bu mahallede bulunması önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Yukarı Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Toplu Taşıma İmkânları

Yukarı Bahçelievler Mahallesi sahibinden satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Yukarı Bahçelievler Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, Ankara’nın diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Yukarı Bahçelievler Mahallesi, D200 ve 0-20 kodlu karayolu hatlarına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahalle içerisinde ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Opera - Gökkuşağı Mahallesi: 153 kodlu otobüs hattı,
  • Gülpınar - 15 Temmuz Kızılay Millî İrade Meydanı: 450 kodlu otobüs hattı,
  • Subayevleri - Bahçelievler: 464 kodlu otobüs hattı.

Yukarı Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2020 yılında yapılmış son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yukarı Bahçelievler Mahallesinde toplam 16.260 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir satılık ev 120 metrekaredir. Ortalama bir Çankaya Yukarı Bahçelievler Mahallesi sahibinden satılık ev 554.640 Türk lirasıdır. Mahalle içerisindeki evlerin ortalama birim fiyatı metrekare başı 4.622 Türk lirasıdır. 

Ankara Çankaya Yukarı Bahçelievler Mahallesi sahibinden satılık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz ya da Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.