/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çubukcancel

Ankara Çubuk Satılık Daire

araması için 16 ilan bulundu

Ankara Çubuk Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Ankara Çubuk satılık daire arayışında olanlar için, bir ev satın almadan önce muhakkak bilmeleri gereken şeyleri bu yazıda derledik. Ankara’nın Çubuk ilçesini tanıyacağımız bu yazıda, ilçenin coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına değin birçok başka konuya değineceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’nın merkezine 35 kilometre uzakta yer olan Çubuk ilçesi, büyük bir ova üzerine kurulmuştur. İsmini Anadolu Selçuklu komutanlarından alan bölge verimli araziler barındırdığından büyük savaşlara ev sahipliği etmiştir. Yaklaşık olarak 1.361,60 kilometrekarelik bir alana yerleşmiş olan ilçenin yüksekliği bin metrenin altındadır. İlçede karasal iklim hakim olup, kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir.

 

Ankara Çubuk Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin Demografik Yapısı

Ankara’nın en büyük on birinci ilçesi olan Çubuk’un nüfusu sürekli olarak artış göstermektedir. Bu sebeple Çubukta satılık daire arayan kişiler, canlı bir emlak piyasası ile karşı karşıya olduklarını bilmelidirler. TÜİK’in 2018 yılı verilerine göre ilçede 90.063 kişi yaşamını sürdürmektedir ve bu kişilerin %50.74’ü erkek, geriye kalan %49,26’sı kadındır.  %2,81 gibi bir nüfus artışı ile Türkiye ortalamasının üzerinde olan ilçede nüfusun neredeyse tamamı şehirde yaşamaktadır.

 

Ankara Çubuk Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Mahalle Bilgisi

Çubuk ilçesi toplam 84 mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerin sekizi ilçe merkezinde yer almaktadır. Ağırlıklı olarak Türkmenler’in yaşadığı ilçeye, en uzakta yer alan mahalle Yenidoğan Mahallesi’dir. Çubukta satılık daire arayışında olanlar, aşağıdaki merkez mahallelerinden birini tercih etmek isteyebilirler:

 

 • Aşağıçavundur Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Barbaros Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi
 • Yavuz Selim Mahallesi
 • Yıldırım Beyazıt Mahallesi

 

İlçe Ekonomisi

Türkiye’nin en büyük ikinci havaalanı olan Esenboğa Havalimanı’nın bulunduğu ilçenin, en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Hayvancılık sektörü ile bağlantılı sanayi tesislerinin bulunduğu ilçede çok buğday, arpa, şekerpancarı gibi tarım ürünleri de yetiştirilmektedir. Özellikle son yıllarda ilçede üretilen turşular, meşhur olmuştur. Bu sebeple de bölgede her sene turşu festivali düzenlenmektedir.  Bu sebeple çubukta satılık daire almak doğa ile iç içe sakin bir yaşamı beraberinde getirebilir demek hiç yanlış olmayacaktır.

 

Ankara Çubuk Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarına göre, Çubuk ilçesinde toplam konut sayısı 44.595’tir ve hane başına düşen kişi sayısı 3,79 olarak belirlenmiştir. Konut sayısının sınırlı olduğu ilçede, emlak piyasası oldukça canlıdır. Ortalama 130 metrekarelik kullanım alanına sahip dairelerin bedeli ortalama 149.110 Türk lirası’dır. Bu veriler üzerinden, ortalama birim fiyatın 1.147 Türk lirası olduğu söylenebilir. Çubukta satın aldığın bir daire ortalama 21 yıl içerisinde geri dönüş sağlamaktadır. Bu, satın aldığınız evi kiraya verdiğiniz takdirde yirmi bir yıl sonra yatırımınızı karşılayacak kadar para kazandırmış olacağı anlamında geliyor. Ankara Çubuk satılık daire tercih edeceklerin bütçelerini seçmeyi düşündükleri konut tipine ayarlamaları gerektiğini de belirtmek gerekir. İlçede konut tipine göre fiyatlar şu şekilde değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 55 metrekarelik kullanım alanına sahip evlerin ortalama fiyatı 121.275 Türk Lirası
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip evlerin ortalama fiyatı 94.680 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip evlerin ortalama fiyatı, 144.430 Türk Lirası

 

Eğer siz de Ankara Çubuk satılık daire arayışında kararlı iseniz, bir emlakçıya başvurabilir veya EmlakJet listeleme sayfaları aracılığı ile sahibinden satılık ev Çubuk gibi ilanlara kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Çubuk Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.