Emlakjet

Ankara Evren Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Evrencancel
Ankaracancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı. Farklı bir arama yapabilir veya benzer ilanları inceleyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle
Benzer İlanlar

Ankara Evren Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet olarak ev arayan vatandaşlara istedikleri evi bulmaları konusunda destek olmaya devam ediyoruz. Ankara Evren satılık daire arayışında olan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberine göz atarak, Evren ilçesi ile ilgili olarak birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Evren İlçesi Genel İlçe Bilgileri

Evren ilçesi, Ankara iline bağlı en uzak ilçelerden biri olarak Hirfanlı Baraj Gölü kıyısında yer almaktadır. 500 nüfuslu bir yerleşim merkezi olan Evren satılık daire anlamında da vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. En eski yerleşim yerlerinden biri olan ve eski ismi ile Çıkınağıl olarak bilinen Evren 1957 yılında Hirfanlı Baraj Gölü suları altında kalmış, ardından 1958 yılında planlı bir şekilde taşınarak 1982 tarihinde Evren adını almıştır. Ankara Vilayeti İl Genel Meclisince ilçe olması yönünde 1988 yılında karar almış olup ardından 1989 yılında TBMM ye verilen kanun teklifi ile 1990 yılında 3644 sayılı yasayla ilçe statüsü kazanmıştır. İlçeye yaklaşık olarak 2 kilometrelik bir mesafede yer alan Sembizbağı mevkiinde 80-100 metre aralığında bir genişliğe sahip bir höyük ve yine benzer boyutlarda Solakuşağı Bölgesi’nde de başka bir höyük yer almaktadır. Bu höyüklerin yanı sıra bölgede yer alan Sığırcık Kalesi, Toplu Kalesi ve Bizans Dönemi’n ait Sarnıçlı Kızlar Kalesi bulunmaktadır. Osmanlı ve Bizans Dönemi’nden kalan bu eserler Evren satılık daire arayışında olan vatandaşların bölgeye olan ilgisini arttırmaktadır.

Ankara Evren Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Bilgileri

Evren İlçe Nüfus Müdürlüğü verilerine göre 1958 yılında planlı taşınması gerçekleştirilen ilçeden, sonraki yıllarda yoğun bir göç verilmiştir. En verimli arazilerin Hirfanlı Baraj Gölü’nün taşması ile sular altında kaldığı ilçede, sanayi kolları bulunmadığından dolayı göç 2000’li yıllara kadar devam etmiştir. İlçe Nüfus Müdürlüğü bilgileri dahilinde edinilen verilere göre merkezden 3 bin 600 nüfus yurt dışında yaşamaktadır. Ancak son dönemlerde yaşanan gelişmeler ve ilçenin gelişmesi ile birlikte Ankara Evren satılık daire arayışında bir artış gözlemlenmiştir. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Evren ilçesinde 3 bin 606 vatandaş yaşamaktadır.

Evren Satılık Daire Arayışında Bulunabileceğiniz Mahalleler

1990 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile ilçe olan Evren, 13 mahalleden oluşmaktadır. Evren nüfusu 2018 verilerine bakıldığında bu nüfusun yüzde 49,25’i (1.776 kişi) erkek olarak tespit edilirken, yüzde 50,75 (1.830 kişi) kadın olarak tespit edilmiştir. 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Ankara Evren Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal olarak belirlenmiştir.

Evren satılık daire arayışında bulunabileceğiniz mahalleler şunlardır:

 • Altınbaşak Mahallesi,

 • Cebirli Mahallesi,

 • Çatalpınar Mahallesi,

 • Demirayak Mahallesi,

 • Esentepe Mahallesi,

 • Eskitorunobası Mahallesi,

 • İbrahimbeyli Mahallesi,

 • İnebeyli Mahallesi,

 • Modern Mahallesi,

 • Solakuşağı Mahallesi,

 • Şerafettin Yılmaz Mahallesi,

 • Yeni Mahallesi,

 • Yusufuşağı Mahallesi.

Ankara Evren Satılık Daire Arayanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Ankara Evren satılık daire arayışında bulunacak olan vatandaşların öncelikle iyi bir piyasa araştırması yapması gerekmektedir. Bölgede satılık ev piyasa araştırmasında bulunurken öncelikle konut tipinin size ya da ailenizin yaşamına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Arama ve sonrasında bulma aşaması geçildiğinde, satın alınacak dairenin önceden var olan bir borcu olup olmadığı kontrol edilmeli ve borcu var ise ev satın alınmadan önce bu borcun ödenmesi talep edilmelidir. Bunların yanı sıra oturulacak evin ulaşım olanaklarına da dikkat edilmelidir. Günümüzde sağlık imkanları da oldukça önem kazanmıştır. Bölgede Ankara Evren Devlet Hastanesi yer almaktadır. Birçok mahalle seçeneği olan Ankara Evren daire seçeneklerinin etrafında bulunan, okul, devlet hastanesi, ve iş olanaklarının oranı da her geçen gün artıyor. Ankara Evren ilçesinde oturmak istiyorsanız hemen emlakçıdan ya da sahibinden Ankara Evren uygun fiyatlı satılık daire seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

22 Temmuz 2024

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.