Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Gölbaşı Satılık Daire

araması için 495 ilan bulundu
search
Gölbaşıcancel
Ankaracancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gölbaşı Satılık Daire Alacaklara İlçe Rehberi

Gölbaşı satılık daire alacaklara ilçe hakkında önemli olabilecek bilgileri sizler için derledik. İlçeden satılık konut alırken yatırım açısından hangi bölgeleri tercih etmeniz gerektiği yazımızda yer alıyor. Ankara sınırları içerisinde yer alan Gölbaşı ilçesi 110 bin kişinin yaşadığı, 1300 km2’lik yüzölçümüne sahiptir. Ankara merkeze 20 kilometre olan Gölbaşı’nın komşuları arasında;

 

  • Doğusunda Bala
  • Batısında Yenimahalle
  • Güneyinde Haymana
  • Kuzeyinde Çankaya bulunuyor.

 

Ankara merkeze yakın olmasa da Gölbaşı her açıdan uğrak yeri olarak karşımıza çıkıyor. Turizm, ekonomi, siyasi, askeri,eğitim, sağlık gibi birçok yönden yatırımların gözdesi olan Gölbaşı’nda geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız Gölbaşında satılık müstakil ev ilanlarını emlakjet.com güvencesiyle inceleyebilirsiniz.

 

Gölbaşı Satılık Daire Alacaklara Coğrafi Bilgiler

Gölbaşı satılık daire bakanlar için Ankara’nın göller bölgesinde yer alan Gölbaşı’nda Mogan ve Eymir Gölü bulunmaktadır. Mogan Gölü orta engebeli bir havzaya sahiptir. Eymir Gölü’ne boşaltım yapmaktadır. Eymir Gölü’nün su girdisi Mogan Gölü tarafından sağlanmaktadır. Mogan ve Eymir göllerinden geçerek havzanın kuzeydoğu ucundan İmrahor Vadisi’ne boşalır. Mogan Gölü’nün su girdisi düzensiz rejimli yazları genelde kuruyan dereler vasıtasıyla olmaktadır. Göller bölgesi turizm açısından da Ankara için oldukça önemli bir konumdadır. Göl çevresinde yapılan toplu konut projeleri de bölge halkı tarafından tercih edilen konutlar arasında yer alıyor. Ankara Gölbaşı toki satılık daire ilanları bu noktada dikkatinizi çekebilir. İklim açısından baktığımızda Ankara’nın karasal iklimi bölgede hakimdir. Kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer.

 

Gölbaşı Satılık Daire Alacaklara Eğitim Rehberi

Gölbaşı satılık daire bakanlar için eğitim açısından da önemli bir konumdadır. İlçede Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Atılım Üniversitesi ve Ufuk Üniversitesi kampüsleri bulunuyor. Ayrıca birçok kültür sanat faaliyetlerinin yapıldığı alanlar mevcut. Özel ve devlet hastane seçeneklerinin de bulunduğu Gölbaşı’nda eğitim, sağlık, ekonomik hayat gibi alternatifler de bulunuyor. Gölbaşı Seğmenler satılık daire seçenekleri bu noktada dikkatinizi çekebilir. Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Kongre Merkezi, İlçe Halk Kütüphanesi, Halk Eğitim Merkezi, Öğretmen Evi bulunuyor.

 

Gölbaşı Satılık Daire Arayanlara Turizm Rehberi

Gölbaşı satılık daire alacaklar için bölgede bulunan Eymir ve Mogan Gölleri Başkentliler için doğayla iç içe olabilecekleri bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Göllerde yapılan su sporları, yelken yarışmaları da ilçeye ayrı bir canlılık katıyor. Bunun yanı sıra doğal mağara ve sığınaklar, yamaç paraşütü sporları için de bölge tercih ediliyor. Turizm zenginlikleri açısından oldukça tercih edilen Gölbaşı ilçesi sosyal aktiviteler açısından gölleri, mesire alanları ile özellikle hafta sonu şehrin yoğunluğundan uzaklaşılmak için vazgeçilmez oluyor. Siz de bu güzelliklerin tadını çıkarmak için Gölbaşı Eymir toki satılık daire ilanlarına göz atabilirsiniz.

 

Gölbaşı Satılık Daire Arayanlara Mahalle Rehberi

54 mahallesi bulunan Gölbaşı’nın en çok tercih edilen bölgeleri arasında; Seğmenler, Gaziosmanpaşa, Karşıyaka Mahallesi, Şafak Mahallesi, TOKİ konutlarının olduğu bölge yer alıyor.  Gölbaşı satılık daire arayanlar için ulaşım da çok önemli bir noktadır. Ankara Gölbaşı Şafak Mahallesi satılık daire ilanlarındaki markalı konut projelerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Gölbaşı’na ulaşmak için ise Aşti, Kızılay gibi merkez noktalardan minibüs, özel halk ve belediye otobüsleri ile sağlanıyor. Ankarakart kullanılabilen otobüslerde tek kullanımlık kartlar da satın alınabiliyor.

 

Gölbaşı Satılık Daire Arayanlara Fiyat Rehberi

Gölbaşı nüfusu hızla artan bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de Gölbaşı’nda hızla artan nüfusa yönelik konut projeleri de hızla artıyor. Ankara geneline baktığımızda ortalama 125 m2 bir alanda ortalama birim fiyatı bin 809 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ortalama konut fiyatı ise 226 bin TL’den başlıyor. Geri dönüş ise 18 yıl olarak karşımıza çıkıyor. Gölbaşı’na baktığımızda genele baktığımızda ortala Gölbaşı satılık daire fiyatının 300 bin TL’den başladığını görüyoruz. Siz de hemen Ankara Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi satılık daire ilanlarına göz atarak emlakjet.com güvencesiyle en doğru kararı verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.