/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Güdül Satılık Daire İlanları

araması için 2 ilan bulundu
search
Güdülcancel
Ankaracancel

Ankara Güdül Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Ankara Güdül Satılık Daire arayışında olanlar için hazırladığımız bu ilçe rehberinde, bölgeye dair çok çeşitli bilgilere yer verdik. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu yazı sayesinde Güdül’ü daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Güdül, Türkiye Cumhuriyeti’nin en gelişmiş ikinci şehri ve başkenti olan Ankara ilinin, kuzeybatısında yer almaktadır ve şehir merkezinden 89 kilometre uzaktadır. İlçe, yaklaşık 420 kilometrekarelik bir alan üzerine yerleşmiştir. Deniz seviyesinden 720 metre yüksekte yer almaktadır. Yeryüzü şekilleri sebebiyle, karasal iklimin hakim olduğu ilçede kışlar kar yağışlı ve soğuk geçmektedir.  Oldukça kurak geçen yaz aylarında, sıcaklık 35 dereceye kadar çıkabilmektedir. Ayrıca gece-gündüz sıcaklık farkı bir hayli yüksektir. En çok yağış aldığı dönem ise genellikle ilkbahar aylarındadır. Oldukça dağlık bir bölgede yer alan ilçede, tarıma elverişli arazi sayısı oldukça sınırlıdır. İlçeye can veren akarsular ise Sakarya Nehri’nin kolları olan Kirmir Çayı, Suvari Çayı ve İlhan Çayıdır.

 

Ankara Güdül Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarihi

Ankara Güdül Satılık Ev düşünenler, ilçe tarihi hakkında bilgi edinmek isteyebilirler. Güdül, köklü tarihi ile Ankara’nın en eski yerleşimlerinden biridir. Yapılan araştırmalar, Güdül çevresinde tarih öncesi çağlardan beri yaşam olduğu anlaşılmıştır. Kirmir Çayı boyuna yerleşen Hititler, bölgede güçlü bir hakimiyet kurmuşlardır. Daha sonra sırasıyla Frigler, Lidyalılar ve Romalıların eline geçmiştir. Özellikle Romalılar, Hristiyanlığın yayılması sırasında ilçede uzun süre ikamet etmiştir. Bizanslıların da bir süre hüküm sürdüğü ilçe, 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Anadolu Selçuklu Devleti’nin idaresine geçmiştir. Bu dönemde ilçede iskan çalışmaları yürütülmüştür ve Kınık, Kayı, Afşar boyları Güdül’e yerleşmiştir.  1 Eylül 1957 yılına kadar nahiye olan Güdül, ilçe statüsüne yine aynı yıl kavuşmuştur.

 

Ankara Güdül Satılık Daire Arayışında Olanlara Mahalle Bilgisi

Ankara Güdül satılık ev düşünenler, ilçede yer alan 31 mahalleden birini tercih edebilirler. 2018 TÜİK Verilerine göre, bölgede 8.050 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin, 3.907’i erkek geriye kalan 4.143 kişi ise kadındır. Bir başka deyişle, ilçe nüfusunun %48.53’ü erkek, %51.47’si kadındır. Nüfus artış hızının eksilerde seyrettiği ilçe, şehir merkezinden çok da uzaklaşmadan sakin bir yaşam talebi içerisinde olanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple Ankara Güdül Satılık Konut arayışı özellikle +50 yaş üstünde yoğunlaşmaktadır. İlçenin merkez mahallelerinde 2.588 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçe merkezine en uzakta yer olan mahalle Güneyce’dir. Buna rağmen, Güneyce Güdül’ün en yüksek nüfusa sahip mahallesi olarak göze çarpmaktadır. Ankara Güdül Satılık Daire arayanlar için ilçedeki mahalleler aşağıdaki gibidir:

 

 • Aşağı Mahallesi
 • Emirler Mahallesi
 • Kamanlar Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Yukarı Mahalle
 • Adalıkuzu Mahallesi
 • Çağa mahallesi
 • Güneyce Mahallesi
 • Karacaören Mahallesi
 • Kavaközü Mahallesi

 

Ankara Güdül Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarına göre, ilçede toplamda 7.297 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3,45’tir. Bu veriden hareketle, bölgedeki emlak piyasasının ciddi bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle son dönemlerde, Ankara Güdülde satılık daire fiyatları ve daire arayışında ciddi bir artış meydana gelmiştir. İlçedeki evlerin ortalama kullanım alanı 113 metrekaredir. Metrekare başına düşen konut bedeli ise, 2.059 Türk Lirası’dır. Bir başka deyişle, Ankara Güdül Satılık Konut tercih edeceklerin ortalama 232. 667 Türk Lirası ödemesi gerekmektedir. Eğer Ankara Güdül Satılık Daire tercih edecekseniz, size en yakın emlakçıya danışabilir ya da listeleme sayfalarımızda yer alan sahibinden ankara güdülde satılık daire veya Güdül sahibinden satılık daire gibi ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Ankara Güdül Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Güdül Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Eyüp Yeşilpınar Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi Satılık Daire
 • Mersin Günlük Kiralık Yazlık
 • İzmir Aliağa Satılık Müstakil Ev
 • Ankara Mamak Kutlu Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.