/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalecikcancel

Ankara Kalecik Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Kalecik Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Kalecik satılık daire alacaklar için emlakjet.com güvencesiyle sizlere faydalı olabilecek bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Ankara sınırları içerisinde yer alan Kalecik ilçesi köklü tarihi, tarım faaliyetleri ile adından söz ettiren bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. 13 bin 969 kişinin yaşadığı Kalecik’in Ankara merkeze uzaklığı 71 kilometredir. Ankara’nın kuzeydoğusunda yer alan ilçenin batısında İdris Dağı bulunur ve engebeli bir yapıya sahiptir. Kızılırmak Nehri’nin geçtiği ilçenin verimli tarım arazileri mevcuttur. Bin 318 km2 yüzölçümüne sahip Kalecik’in rakımı ise 725 metredir. İlçenin yapı olarak çukurda kalmasından dolayı Küçük Adana olarak da anılır. 57 mahallesi bulunan ilçede konut talebini karşılamak amacıyla Kalecik toki satılık daire seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Kalecik’te yaşamayı düşünenler için ilçenin komşuları arasında ise; doğusunda Sulakyurt, güneyinde Kırıkkale ve Elmadağ, batısında Çubuk ve kuzeyinde Çankırı bulunuyor.

 

Kalecik Satılık Daire Alacaklara Turizm Bilgileri

Turizm açısından da Kalecik bölgesi oldukça rağbet gören bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Köklü bir tarihi yapıya sahip olan Kalecik satılık daire arayışı olanlar için görülecek yerleri arasında Kalecik Kalesi, Kızılırmak Köprüsü, Tabakhane Camisi, Büyük (Hasbey) Camii, Şehsuvar Camisi, Kazancıbaba Türbesi yer alıyor. Tarihi yapısı M.Ö. 4000 yıllarına dayanan Kalecik’in bölgede Hititlerin burada yaşadığına dair kalıntılar mevcuttur. Büyük İskender ve Doğu Roma İmparatorluğu’nun hakimiyetine giren Kalecik’teki Kalecik Kalesi Selçuklu Türklerinin hakimiyetine geçmiştir. Daha sonra bölgede İsfendiyar Oğulları’na yurt olmuştur.  Osmanlılar döneminde de Kalecik Kalesi fethedilmiştir. Kalecik Kalesi Türk tarihinde büyük yer edinmiştir. 1925 yılında Mustafa Kemal Kastamonu yolculuğu sırasında bölgeye ziyaret gerçekleştirmiştir. Kalecik satılık daire arayanlar için bölgede el sanatları geçmişten günümüze gelmiştir ve tabakçılık, bakırcılık ve kumaş dokumacılığı gibi sanatlar günümüzde hala küçük bir kesim tarafından devam ettirilmeye çalışılır. Kalecik villa seçenekleri Kalecik’in en çok tercih edilen yerleri arasında yer alıyor.

 

Kalecik Satılık Daire Arayanlara Ekonomik Olanaklar

Kalecik satılık daire arayanlar için bölgedeki geçim kaynakları çok önemlidir. Tarım ve hayvancılık açısından adından söz ettiren Kalecik’te Kalecik Karası denilen üzümler meşhurdur. Bu üzümlerülkenin kırmızı şarap üretiminde önemli bir yere sahiptir. Bir üzüm fidesi 3 yılda meyve vermeye başlamaktadır. 1 dönüm alandan 1 ton üzüm üretilirken 1 kilogram üzümden ise bir şişe kırmızı şarap üretilir. Kızılırmak nehrinin topraktaki verimliliği artırmasıyla üzüm bağlarından oldukça verim alınır. Başka bölgelere pazarlanan üzüm fideleri Ankara ve Kalecik’in tanıtımı açısından önemlidir. İlçede bentotit ve mermer yatakları önemli bir paya sahiptir.  İlçedeki diğer tarım faaliyetleri arasında; şekerpancarı, bağcılık, arpa, armut, buğday, elma, kayısı gibi ürünler yer alıyor. Tarım, hayvancılık, sanayi gibi pek çok ekonomik faaliyetin bölgede olması konut stokunun da artırılmasını elzem hale getirilmiştir. Devlet destekli yapılan toplu konutlar Kalecik satılık daire konusunda kurtarıcı oluyor. Kalecik toki fiyat listesi alıcıların da oldukça merak ettiği bir konu oluyor...

 

Kalecik Satılık Daire Arayanlar İçin Fiyat Rehberi

Kalecik satılık daire alacaklar için bütçe en çok dikkat edilen husus oluyor elbette. Bu noktada güvenilir bir emlak sitesinden yardım almak ve güvenilir bir emlak ofisiyle çalışmak oldukça önemli oluyor. Satılık daire ararken öncelikle yatırımınızın geleceğe dair kazandırması ve kaybettirmemesi gerekiyor. Daire tipinize uygun olması gerekiyor. Fiyatlara baktığımızda ise Ortalama 134 m2 bir alanda, ortalama birim fiyatı bin 283 TL ve ortalama konut fiyatının ise 170 bin TL’den başladığını görüyoruz. Ortalama geri dönüş ise 34 yıl olarak karşımıza çıkıyor. Siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden Ankara Kalecik satılık ev ve daireler ilanlarını güvenle inceleyin.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Ankara Kalecik Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kalecik Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Çanakkale Çan Satılık Bahçe
 • Yalova Altınova Satılık Villa
 • İstanbul Maltepe Yalı Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Sarıyer Bahçeköy Merkez Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Arnavutköy Fatih Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.