Emlakjet

Ankara Kalecik Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kalecikcancel
Ankaracancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kalecik Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Kalecik satılık daire alacaklar için emlakjet.com güvencesiyle sizlere faydalı olabilecek bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Ankara sınırları içerisinde yer alan Kalecik ilçesi köklü tarihi, tarım faaliyetleri ile adından söz ettiren bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. 13 bin 969 kişinin yaşadığı Kalecik’in Ankara merkeze uzaklığı 71 kilometredir. Ankara’nın kuzeydoğusunda yer alan ilçenin batısında İdris Dağı bulunur ve engebeli bir yapıya sahiptir. Kızılırmak Nehri’nin geçtiği ilçenin verimli tarım arazileri mevcuttur. Bin 318 km2 yüzölçümüne sahip Kalecik’in rakımı ise 725 metredir. İlçenin yapı olarak çukurda kalmasından dolayı Küçük Adana olarak da anılır. 57 mahallesi bulunan ilçede konut talebini karşılamak amacıyla Kalecik toki satılık daire seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Kalecik’te yaşamayı düşünenler için ilçenin komşuları arasında ise; doğusunda Sulakyurt, güneyinde Kırıkkale ve Elmadağ, batısında Çubuk ve kuzeyinde Çankırı bulunuyor.

Kalecik Satılık Daire Alacaklara Turizm Bilgileri

Turizm açısından da Kalecik bölgesi oldukça rağbet gören bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Köklü bir tarihi yapıya sahip olan Kalecik satılık daire arayışı olanlar için görülecek yerleri arasında Kalecik Kalesi, Kızılırmak Köprüsü, Tabakhane Camisi, Büyük (Hasbey) Camii, Şehsuvar Camisi, Kazancıbaba Türbesi yer alıyor. Tarihi yapısı M.Ö. 4000 yıllarına dayanan Kalecik’in bölgede Hititlerin burada yaşadığına dair kalıntılar mevcuttur. Büyük İskender ve Doğu Roma İmparatorluğu’nun hakimiyetine giren Kalecik’teki Kalecik Kalesi Selçuklu Türklerinin hakimiyetine geçmiştir. Daha sonra bölgede İsfendiyar Oğulları’na yurt olmuştur.  Osmanlılar döneminde de Kalecik Kalesi fethedilmiştir. Kalecik Kalesi Türk tarihinde büyük yer edinmiştir. 1925 yılında Mustafa Kemal Kastamonu yolculuğu sırasında bölgeye ziyaret gerçekleştirmiştir. Kalecik satılık daire arayanlar için bölgede el sanatları geçmişten günümüze gelmiştir ve tabakçılık, bakırcılık ve kumaş dokumacılığı gibi sanatlar günümüzde hala küçük bir kesim tarafından devam ettirilmeye çalışılır. Kalecik villa seçenekleri Kalecik’in en çok tercih edilen yerleri arasında yer alıyor.

Kalecik Satılık Daire Arayanlara Ekonomik Olanaklar

Kalecik satılık daire arayanlar için bölgedeki geçim kaynakları çok önemlidir. Tarım ve hayvancılık açısından adından söz ettiren Kalecik’te Kalecik Karası denilen üzümler meşhurdur. Bu üzümlerülkenin kırmızı şarap üretiminde önemli bir yere sahiptir. Bir üzüm fidesi 3 yılda meyve vermeye başlamaktadır. 1 dönüm alandan 1 ton üzüm üretilirken 1 kilogram üzümden ise bir şişe kırmızı şarap üretilir. Kızılırmak nehrinin topraktaki verimliliği artırmasıyla üzüm bağlarından oldukça verim alınır. Başka bölgelere pazarlanan üzüm fideleri Ankara ve Kalecik’in tanıtımı açısından önemlidir. İlçede bentotit ve mermer yatakları önemli bir paya sahiptir.  İlçedeki diğer tarım faaliyetleri arasında; şekerpancarı, bağcılık, arpa, armut, buğday, elma, kayısı gibi ürünler yer alıyor. Tarım, hayvancılık, sanayi gibi pek çok ekonomik faaliyetin bölgede olması konut stokunun da artırılmasını elzem hale getirilmiştir. Devlet destekli yapılan toplu konutlar Kalecik satılık daire konusunda kurtarıcı oluyor. Kalecik toki fiyat listesi alıcıların da oldukça merak ettiği bir konu oluyor...

Kalecik Satılık Daire Arayanlar İçin Fiyat Rehberi

Ankara Kalecik satılık daire arayanlar için fiyatlara göz attığımızda ise;

 • Ankara Kalecik satılık daire için ortalama brüt alan 133 m²
 • Ankara Kalecik satılık daire için ortalama birim fiyat 55 ₺/m²
 • Ankara Kalecik satılık daire için ortalama fiyat 7.350 ₺
 • Ankara Kalecik satılık daire için ortalama geri dönüş süresi 15 yıl olarak hesaplanıyor. 
*** Veriler Aralık 2023 rakamlarıdır.
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Kalecik Satılık Daire
Afşar Mahallesi Satılık DaireAhikemal Şenyurt Mahallesi Satılık DaireAhiler Yenice Mahallesi Satılık DaireAkcataş Mahallesi Satılık DaireAkkaynak Mahallesi Satılık DaireAkkuzulu Mahallesi Satılık DaireAktepe Mahallesi Satılık DaireAlibeyli Mahallesi Satılık DaireAltıntaş Mahallesi Satılık DaireArkbürk Mahallesi Satılık DaireBeykavağı Mahallesi Satılık DaireBuğra Mahallesi Satılık DaireCuma Saray Mahallesi Satılık DaireÇandır Mahallesi Satılık DaireÇanşa Kale Mahallesi Satılık DaireÇaykaya Mahallesi Satılık DaireÇiftlikköy Mahallesi Satılık DaireDağdemir Mahallesi Satılık DaireDeğirmenkaya Mahallesi Satılık DaireDemirtaş Mahallesi Satılık DaireElmapınar Mahallesi Satılık DaireEskiköy Mahallesi Satılık DaireEşmedere Mahallesi Satılık DaireGökçeören Mahallesi Satılık DaireGökdere Mahallesi Satılık DaireGölköy Mahallesi Satılık DaireGümüşpınar Mahallesi Satılık DaireHacıköy Mahallesi Satılık DaireHalilağa Tabakhane Mahallesi Satılık DaireHalitcevriaslangil Mahallesi Satılık DaireHançılı Mahallesi Satılık DaireHasayaz Mahallesi Satılık DaireKalecik Satılık DaireKarahöyük Mahallesi Satılık DaireKaralar Mahallesi Satılık DaireKaratepe Mahallesi Satılık DaireKarkın Mahallesi Satılık DaireKeklicek Mahallesi Satılık DaireKılçak Mahallesi Satılık DaireKınık Mahallesi Satılık DaireKızılkaya Mahallesi Satılık DaireKoyunbaba Mahallesi Satılık DaireKuyucak Mahallesi Satılık DaireMahmutlar Mahallesi Satılık DaireSamanlık Mahallesi Satılık DaireSatılar Mahallesi Satılık DaireŞemsettin Mahallesi Satılık DaireŞeyhmahmut Mahallesi Satılık DaireTavşancık Mahallesi Satılık DaireTilki Mahallesi Satılık DaireUyurca Mahallesi Satılık DaireYalımköy Mahallesi Satılık DaireYeniçöte Mahallesi Satılık DaireYenidoğan Yeşilyurt Mahallesi Satılık DaireYeşilöz Mahallesi Satılık DaireYılanlı Mahallesi Satılık DaireYurtyenice Mahallesi Satılık DaireYüzbey Mahallesi Satılık Daire
Ankara Kalecik Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Ankara Kalecik Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Ankara Kalecik Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Keçiören 19 Mayıs Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Keçiören Adnan Menderes Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Keçiören Aktepe Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Keçiören Aşağı Eğlence Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Keçiören Atapark Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.