/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Kızılcahamam Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Kızılcahamamcancel
Ankaracancel

Ankara Kızılcahamam Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Ankara Kızılcahamam Satılık Daire tercih edecekler için, bilmeleri gereken her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soruların cevabını kendiliğinden bulmuş olacaksınız. Ankara’nın kuzey kısmında yer alan Kızılcahamam ilçesi, Ankara-İstanbul Devlet Karayolu üzerinden kurulmuştur. Çubuk, Kahramankazan, Ayaş, Güdül, Çamlıdere ilçeleri ile komşu olan Kızılcahamam, Bolu ile Çankırı illeri arasında kalmaktadır. İlçe yaklaşık olarak 1762 kilometrelik büyük bir arazi üzerinde kurulmuştur. Denizden yüksekliği ise 975 metre olarak ölçülmüştür. Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasındaki bir geçiş noktası olan ilçe, Sakarya Irmağı’nın kollarından biri olan Kirmir Çayı’na ev sahipliği yapmaktadır. Bu çay, ilçedeki en önemli içme suyu kaynağıdır. Dağlık ve engebeli bir alanda kurulmuş olmasından dolayı, bölgede yerleşim oldukça sıkışık bir şekilde yapılmıştır. Kaplıcaları ile ünlü olan ilçe, sağlık turizminin göz bebeğidir. Zira birçok hastalığın şifası olan sular, bu ilçe sınırları içerisinde yer alan kaplıcalardan çıkmaktadır. Uzun süredir geçmeyen bölgesel bir ağrıdan veya bir hastalıktan müzderipseniz, Kızılcahamam satılık konut arayışınızı bir an önce nihayete erdirmek isteyebilirsiniz.

 

Ankara Kızılcahamam Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin Tarihi

Kızılcahamam satılık ev tercih edeceklerin ilçenin eşsiz tarihi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Bölgeye en eski yerleşimin ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Ancak yapılan arkeolojik kazılar neticesinde ilçede Hititlerin, Friglerin, Lidyalıların, Perslerin, Galatların ve Romalıların hüküm sürdüğü bilinmektedir. 1071 yılında yapılan Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya yerleşen Türklerin ilk hedeflerinden biri ise bu bölgeyi fethetmek olmuştur. 1356 yılında Orhan Gazi tarafından alınan ilçe, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Ankara’ya bağlı bir kaza olarak idare edilmiştir. İlçenin çok bilinen bir başka adı ise Yabanabad’dır.  Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde de kendine yer bulan bölge, tarih boyunca hem yerli hem de yabancı turistin ilgisine mazhar olmuştur.

 

Ankara Kızılcahamam Satılık Daire Düşünenler İçin Mahalle Bilgisi

Ankara merkeze 79 kilometre uzakta yer alan Kızılcahamam, Esenboğa Havaalanına bir saat uzaklıkta yer almaktadır. Merkezi konumu sebebiyle kentin en önemli ilçelerinden biridir ve 109 adet mahallesi bulunmaktadır. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre 32.647 olarak hesaplanan ilçe nüfusunun %50.64’ü erkek, %49.36’sı kadındır. Nüfus artış hızı ise %30 civarındadır. Bu veri, bölgede yaşayan kişi sayısının hızlı bir şekilde arttığını göstermektedir. Kısacası Kızılcahamam satılık ev arayışında olan kişiler, emlak talebi yüksek olan bir bölgeyi tercih ettiklerinin farkında olmalıdırlar. Aşağıda sıralanmış on mahalle, ilçenin en gelişmiş ve kalabalık yerleşim yerleridir:

 

 • Yenice Mahallesi
 • Akçay Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi
 • İsmetpaşa Mahallesi
 • Eğerlidere Mahallesi
 • Salın Mahallesi
 • Beşkonak Mahallesi
 • Semer Mahallesi
 • Eğerlibaşköy Mahallesi
 • Çeltikçi Mahallesi

 

Ankara Kızılcahamam Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verileri’ne göre, ilçede toplan 23.465 adet konut, 1580 adet iş yeri vardır. İlçede hane başına düşen kişi sayısı ise 4,17’dir. Bu durum ilçedeki, emlak piyasasının bir hayli canlı olduğunun bir kanıtı olabilir.  Kızılcahamam’daki konutların ortalama kullanım alanı 120 metrekaredir ve ortalama birim kira 1.252 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Bir başka şekilde söylemek gerekirse, Kızılcahamam satılık konut tercih edeceklerin en az 150.240 Türk Lirası’nı gözden çıkarmaları gerekmektedir. İlçede satın aldığınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 21 yıl içerisinde gerçekleşmektedir. Fakat bu verilerin değişken olduğunun farkında olmak gerekir. Örneğin siz Kızılcahamam sahibinden satılık sıfır daire arıyorsanız, 150.240 Türk Lirası’ndan fazlasını ödemeye hazır olmanız gerekebilir. Konut tipine göre fiyat bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 2+1, 100 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 117.600 Türk Lirası
 • 3+1, 120 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 147.000 Türk Lirası

 

Ankara Kızılcahamam Satılık Daire arayışınız hala aktifse, size en yakın emlakçıya danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan Kızılcahamam Elit sitesinde satılık daire veya Kızılcahamam sahibinden satılık sıfır daire gibi ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Kızılcahamam Satılık Daire
Akçakese MahallesiAkçay MahallesiAkdoğan MahallesiAksak MahallesiAlibey MahallesiAlpagut MahallesiAşağıada MahallesiAşağıçanlı MahallesiAşağıhüyük MahallesiAyvacık MahallesiBademli MahallesiBağlıca MahallesiBağören MahallesiBalcılar MahallesiBaşağaç MahallesiBayır MahallesiBelpınar MahallesiBerçinçatak MahallesiBerçinyayalar MahallesiBeşkonak MahallesiBezcikuzören MahallesiBinkoz MahallesiBulak MahallesiCiğirler MahallesiÇavuşlar MahallesiÇeltikçi Akçaören MahallesiÇeltikçi Başören MahallesiÇeltikçi Kınık MahallesiÇeltikçi MahallesiÇeştepe MahallesiÇırpan MahallesiÇukurca MahallesiÇukurören MahallesiDeğirmenönü MahallesiDemirciören MahallesiDereneci MahallesiDoğanözü MahallesiDoymuşören MahallesiEğerlialören MahallesiEğerlibaşköy MahallesiEğerlidere MahallesiEğerlikozören MahallesiEsenler MahallesiGazi Mustafa Kemalpaşa MahallesiGebeler MahallesiGökbel MahallesiGöl MahallesiGümele MahallesiGüneysaray MahallesiGüvem MahallesiHıdırlar Mahallesiİğdir Mahallesiİğmir Mahallesiİnceğez Mahallesiİsmetpaşa Mahallesiİyceler MahallesiKalemler MahallesiKaraağaç MahallesiKaracaören MahallesiKarşıyaka MahallesiKasımlar MahallesiKavaközü MahallesiKırkırca MahallesiKırköy MahallesiKışlak MahallesiKızık MahallesiKızılcahamamKızılcaköy MahallesiKızılcaören MahallesiKocalar MahallesiKurumcu MahallesiKuşcuören MahallesiMahkemeağcin MahallesiOğlakcı MahallesiOlucak MahallesiOrtaköy MahallesiOtacı MahallesiÖrencik MahallesiPazar Başören MahallesiPazar Kınık MahallesiPazar MahallesiSalın MahallesiSaraycık MahallesiSaray MahallesiSazak MahallesiSemeler MahallesiSemer MahallesiSüleler MahallesiŞahinler MahallesiTahtalar MahallesiTaşlıca MahallesiTurnalı MahallesiUğurlu MahallesiÜçbaş MahallesiÜyücek MahallesiYağcıhüseyin MahallesiYakakaya MahallesiYanık Özbekler MahallesiYenice MahallesiYeşilköy MahallesiYıldırımçatak MahallesiYıldırımdemirciler MahallesiYıldırımhacılar MahallesiYıldırımören MahallesiYıldırımyağlıca MahallesiYukarıada MahallesiYukarıçanlı MahallesiYukarıhüyük MahallesiYukarıkaraören MahallesiYukarıkese Mahallesi
Ankara Kızılcahamam Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Ankara Kızılcahamam Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Ankara Kızılcahamam Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Mamak Abidinpaşa Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Mamak Akdere Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mamak Akşemsettin Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mamak Altıağaç Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mamak Araplar Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.