/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Demrecancel

Antalya Demre Satılık Daire

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Demre Satılık Daire Alacaklara Bölge Kılavuzu 

Demre satılık daire ilanları arasında dilediğiniz evi armadan önce bu yazıyı okuyup ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Demre Antalya’nın ilçelerinden biridir. İlçenin eski ismi Kale’dir. 1987 yılında kurulmuştur. İl merkezine olan uzaklığı yaklaşık 140 kilometredir. 329 kilometrekareden oluşan bir alan üzerinde yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 12 metredir. Antalya Körfezini batısında bulunur. İlçenin doğu ile kuzey doğusunda Finike ve batısında Kaş ilçeleri yer alır. Güneyden Akdeniz ile çevrelenmiştir. İlçede tipik Akdeniz iklimi görülür. Yazlar kurak ve sıcak iken kışlar yağışlı ve ılıktır. İlçe ekonomisi genellikle tarıma dayanmaktadır. Turistik bir ilçe olmasına rağmen tesislerin yetersizliği sebebiyle ilçede turizmden yeterince gelir elde edilememektedir. Tarımda yetiştirilen başlıca ürünler narenciye ve sivri biberdir. 

Demre Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Bilgileri

2019 TÜİK verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 25.893 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51,31 erkekler ve %48,69 kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Demre’nin 2017 yılına ait nüfusu ise 25.928’dir. Bu iki yıla ait nüfusu karşılaştırdığımızda ilçedeki nüfusun bir yıl içerisinde küçük bir düşüş yaşadığını söyleyebiliriz. Bölgenin yıllık nüfus artışını oranlar isek bu oran -%0,13’tür. İlçenin nüfus yoğunluğu ise 79’dur. Bu da kilometrekare başına düşen insan sayısının 79 kişiye denk geldiği anlamındadır. Sizde küçük ama şirin olan bu ilçede ev satın almak istiyorsanız Demre satılık bahçeli ev ilanlarına bakabilirsiniz. 

Demre Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler 

Demre ilçesini toplamda 17 mahallesi vardır. Bu mahalleler; 

 • Alakent Mahallesi,
 • Küçükkum Mahallesi,
 • Gökyazı Mahallesi,
 • Belören Mahallesi,
 • Büyükkum Mahallesi,
 • Kayaaltı Mahallesi,
 • Çevreli Mahallesi,
 • Davazlar Mahallesi,
 • Gürses Mahallesi,
 • Beymelek Mahallesi,
 • Kapaklı Mahallesi,
 • Karabucak Mahallesi,
 • Kaleüçağız Mahallesi,
 • Çağman Mahallesi,
 • Yavu Mahallesi,
 • Köşkerler Mahallesi ve 
 • Yaylakaya Mahallesidir. 

Demre Ayışığı sitesi satılık daire arayışları arasında en çok ön plana çıkan yerler arasındadır. Bu site Beymelek Mahallesinde yer alır. Bu mahallenin dışında ilçede en çok tercih edilen mahalleler; Gökyazı mahallesi, Büyükkum mahallesi, Köşkerler mahallesi ve Karabucak mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak istiyorsanız istediğiniz mahalleyi listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca aratabilirsiniz. 

Demre Satılık Daire Arayan Ziyaretçilere Bölgedeki Gezilecek Yerler 

Demre satılık daire arayanlar arasında evi yazlık amacıyla kullanmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. İlçede gezilecek tarihi yerler arasında Myra Antik Kenti dikkat çeker. Bu antik kent Likya’nın başkenti idi. Kaya mezarları üzerindeki tepede kurulan kent zamanla aşağı tarafla doğru yayılmıştır. Kentteki en gözde yapılardan birisi de St. Nikolas Kilisesidir. 1034 senesinde şehrin Araplar tarafından işgal edilmesi sonucunda bu kilise yıkılmıştır. Kentle ilgili yapılan araştırmalarda tarihinin milattan önce 5. Yüzyıla dayandığı düşünülür. Kentten günümüze ulaşabilen yapılar kaya mezarları ve tiyatrodur. Soura Antik Kenti de bölgedeki önemli tarihi yerlerdendir. Bu antik kent Myra Antik Kentine yakın bir yerleşimdedir. Noel Baba Kilisesi de ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gören yerlerdendir. Diğer adıyla Aziz Nicholas Kilisesinin tarihi Bizans dönemine kadar dayanır. Aziz Nicholas hakkında detaylı bir bulunamamıştır. Yine de elde edilen bulgulara göre bütün hayatını çocuklar ve yoksullara yardıma adayan Nicholas bütün dünyada Noel Baba olarak tanınmaktadır. Bu kilise de Myra Antik Kentine oldukça yakındır. 

Satılık daire arayışında ilgili ilanlar EmlakJette sizleri bekliyor. Aradığınız kriterlere uyan o evi bir an önce bulmak için Demre de satılık müstakil ev ya da dairelere dilediğiniz zaman sitemizden ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Demre Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.