Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Antalya Döşemealtı Satılık Daire

araması için 207 ilan bulundu
search
Döşemealtıcancel
Antalyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Döşemealtı Satılık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Döşemealtı satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Döşemealtı Antalya’nın merkez ilçelerinden birisidir ve 2008 yılında ilçe statüsüne yükseltilmiştir. İl merkezinin kuzeyinde konumlanır. Meşhur ürünü el dokuması halılarıdır. İlçenin ismi Düden Şelalesi’ni besleyen Kırgöz Gölü’nden almış 1934 yılında Korkuteli ve Kızılcadağ çevre köylerinden gelen aileler ile birlikte Kıbrıs’tan gelen Türklerin yerleştirilmesiyle artan nüfusu sayesinde Kırgöz Yeniköy adında bir köy olarak kurulmuştur. Bölgenin göçebe ağırlıklı olan nüfusunun fazlalaşmasıyla birlikte genişleyen bir köy olmuştur. Antalya şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan Döşemealtı satılık daire almayı düşünenler için Antalya-Burdur karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Döşemealtı Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

İlçeye bağlı beldeler; Bademağacı, Ekşili, Karaveliler, Dağbeli. İlçe merkez mahalleleri ise;

 • Orta Mahalle,

 • Çıplaklı Mahallesi,

 • Tomalar Mahallesi,

 • Bahçeyaka Mahallesi,

 • Yeniköy Mahallesi,

 • Aydınlar Mahallesi,

 • Yalınlı Mahallesi,

 • Altınkale Mahallesi,

 • Yeşilbayır Mahallesi,

 • Karaman Mahallesi,

 • Nebiler Mahallesi.

2019 yılı verilerine göre nüfusu 63.186’dır. Bu nüfusun yüzde 51,10’u erkek, yüzde 48,90’ı kadından oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 673,1 kilometrekare ile merkez ilçelerinden en büyük alana sahip ilçe konumunda bulunmaktadır. Antalya döşemealtı Yeniköy satılık daire gibi en fazla tercih edilen bölgelerdeki ilanlara ulaşabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Döşemealtı Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre ilçe konut satış piyasasında;

 • Ortalama konut yaşam alanı 150 metrekare,

 • Ortalama metrekare satış fiyatı 2.050 TL,

 • Konutun amortisman süresi ortalama 25 yıl,

 • 3+1 150 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 307.500 TL’dir.

Genellikle lüks modern konut projelerinin bulunduğu, villa tipi yazlık sitelere sahip bir ilçe olan Döşemealtı satılık daire arayışında olanlar için her bütçeye ve her tercihe uygun alternatifler barındıran bir ilçedir. Antalya Döşemealtı satılık villa ilanlarına detaylıca inceleyebilmek için Emlakjet ilan listeleme sayfamızda filtreleme sisteminden fayfalanabilirsiniz.

Döşemealtı Satılık Daire Düşünenler İçin İlçenin Tarihi Yerleri

Döşemealtı satılık daire arayışında olanlar için ilçenin tarihi dokusuna yakın olması sebbeiyle günlük ya da sezonluk kiralamalar ile yatırımların çok daha yüksek gelir getirmesi sağlanabilmektedir.

 • Tarihi Kırkgöz Han, 2. Gıyaseddin Keyhüsrev Bin Keykubat tarafından 1246 yılında yaptırılmıştır. Antalya- Burdur karayolu üzerinde 30. kilometresinde bulunmaktadır.

 • Antik Yol, Döşemealtı ilçesine ismini veren Antık Yol- Derbent Boğazıdır. Antik çağda Pamphylia kentleriyle Pisidia kentlerini birbirine bağlamış olan yollardandır. Bizans, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde de işlevini sürdürmüştür.

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için ilçenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Antalya Döşemealtı Yeşilbayır’da satılık müstakil ev ilanları gibi tüm ilanlara listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilir ve tercihinizi hızlıca belirleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.