Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Antalya Finike Satılık Daire

araması için 289 ilan bulundu
search
Finikecancel
Antalyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Finike Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradığı evi en kolay ve en hızlı şekilde bulabilmesine yardımcı olmaya devam ediyor. Belirlediğiniz kriterlere göre binlerce ilan arasından seçiminizi filtrelerle daraltabilir ve hızlıca doğru eve sahip olabilirsiniz. Finike satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde ilçe hakkındaki tüm bilgilere sahip olabilecek ve ev seçiminizde yardımcı olabilecek bilgilere erişebileceksiniz.

Finike, Antalya’nın turistik ilçelerinden birisidir. İlin batısında konumlanmaktadır. Tarihinde Fenikeliler tarafından M.Ö. 500’lerde liman şehri olarak kurulmuştur. Finike İlçesinin o dönemki ismi ‘’Phoenicus’’ olarak bilinmektedir. Antik Çağda Likya olarak bilinen Teke Yarımadasında bulunmasından ötürü tarihi ve kültürel önemi büyüktür. Yaklaşık olarak M.Ö. 3 bin yıldır yerleşim bölgesi olarak kullanılmıştır. Günümüzde Finike satılık ev arayışında olanlar için ilçenin isimlendirilişi ise şöyle gerçekleştirilmiştir; Cumhuriyetin ilanı ile birlikte hayata geçirilen türkçeleştirme hareketiyle birlikte 1937 yılında dönemin İç İşleri Bakanlığı Dahiliye Nezareti tarafından çıkarılan vilayetler tüzüğü kapsamında Fenike ismi Finike olarak değiştirilmiştir.

Çevresindeki diğer ilçeler;

 • Güneyinde Akdeniz,

 • Batısında Demre İlçesi,

 • Kuzeybatısında Kaş İlçesi,

 • Kuzeyinde Elmalı İlçesi,

 • Doğusunda Kumluca İlçesi ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 48.131’dir. Bu nüfusun yüzde 50,41’i erkek, yüzde 49,59’u kadından oluşmaktadır. 25 tane mahallesi bulunmaktadır.

Finike Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre ilçedeki satılık konutların genel bilgileri şu şekildedir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,

 • Ortlamaa metrekare satış fiyatı 1.721 TL,

 • 3+1 140 metrekarelik ortalama konutun satış fiyatı ortalaması 240.940 TL,

 • Konutun amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanmıştır.

Tercih edeceğiniz Finike satılık daire kriterlerine göre semti, deniz manzarası, konut tipi, site özellikleri ve çevre sosyal alanları ile birlikte fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın almadan önce belirlediğiniz kriterlere uyan daireleri birebir görerek kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulabilir ve satın alma sürecinizde emin kararlar alabilirsiniz. Finike Öz Ulutaş satılık daire gibi en fazla aranmış ilanlar üzerinden arayışınıza başlayabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Finike Satılık Daire Alacakların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Finike satılık daire seçimi yapabileceğiniz mahalleler şunlardır; Turunçova Mahallesi, İskele Mahallesi, Sahilkent Mahallesi, Yeni Mahallesi, Hasyurt Mahallesi, Yuvalı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Arif Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kale Mahallesi, Eski Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Kum Mahallesi, Ernez Mahallesi, Akçaalan Mahallesi, Yalnız Mahallesi, Asarönü Mahallesi, Alacadağ Mahallesi, Saklısu Mahallesi, Gökbük Mahallesi, Boldağ Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Gökçeyaka Mahallesi, Dağbağ Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi.

Finike Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçenin Tarihi ve Turistik Alanları

Portakalın ve Likya’nın başkenti Finike, Antalya’nın en turistik ve tarihi ilçelerinden birisidir. Finike satılık daire arayanlar için tarih ve kültür kokulu semtleriyle eşsiz bir alternatif sunmaktadır. Dünyaca ünlü portakalı California Üniveristesinde yapılan bir bilimsel araştırmada birinci olmuştur. Tarihi Lmyra bölgesindeki ocaklardan çıkarılan Lmyra taşı ise ilçenin meşhur ürünlerinden birisidir. Ayrıca diğer tarihi ve turistik mekanları;

 • Turunçova ve Sahilkent Beldeleri sınırları arasındaki Arykanda Antik Kenti,

 • 80 metrelik giriş ağzıyla Asya kıtasındaki en derin mağara olan Suluin Mağarası,

 • Finike Hamamı ve Kırkgöz Kemeri,

 • Arif Köyü sınırları içerisindeki Arykanda Antik Kenti.

Sizde bu tarih ve doğa harikalarıyla dolu bölgede istediğiniz evi kolaylıkla bulabilmek için yerel emlakçılardan ya da sahibinden Antalya Finike Turunçova satılık müstakil ev ilanları gibi pek çok ilana listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.