Emlakjet

Antalya İbradı Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
İbradıcancel
Antalyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İbradi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak ev arayışınızda günler süren araştırmalara son veriyoruz. Yeni konut arayış sürecinizde sizlere destek olarak hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı oluyoruz. İbradi satılık daire arayışında olan vatandaşlar hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek ilçenin nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler.

İbradi İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ilinin bir ilçesi olan İbradi’nin isminin kökeni Arapça’ya dayanan İbradi ilçesi geçmiş dönemlerde Oğuzların Salur Boyu’na ev sahipliği yapmıştır. Psidya sınırları içerisinde yer alan İbradi ilçesinin ne zaman kurulduğu net olarak bilinmiyor. İlçe içerisinde yer alan Roma kalıntılarından ilçenin geçmişinin Roma Dönemi’ne uzandığı bilgisine ulaşılmıştır. İbradi satılık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyasını incelediğinde, ilçenin doğusunda Beratılı, Trabeza, Kurkur, Aktepe, Çuvallı, batısında Melik, Geçkar, Çeçkar, Lök, Pınarcık, güneyinde, Karadağ, Akıncı, Kurtgediği, Katara dağları yer almaktadır. Gemboğazı ve Gembos ovalarına ev sahipliği yapan ilçenin rakımı 1300 metredir. İçerisinde birçok dağı yer aldığı ilçe ovalık alanlar bakımından da oldukça zengindir. Bunlar: Eynif Ovası, Ortapayam Ovası, Erikli Ovası, Üzümcü Ovası, Gembos Ovası, Gemboğazı Ovası’dır.

İbradi Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

İçerisinde birçok dağı barındıran İbradi ilçesi coğrafi özellikleri bakımından hayvancılık için oldukça uygundur. Bölgede hayvancılık ile geçimini sağlayan birçok kişi yaşamaktadır. Hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar 1200-1500 metre yükseklikte yer alan ardıç, çam ve sedir ormanları ile kaplı olan Elmaağacıü Sütleğen ve Sülek yaylalarına çıkmaktadır. İbradi satılık daire arayan vatandaşlar araştırmaları sonucunda bölgede en çok beslenen hayvanın kıl keçisi olduğu bilgisine ulaşmaltadırlar. İlçede yer alan Manavgat Çayı bölgede yer alan en büyük ırmaktır. Manavgat Çayı üzerinde yer alan Üzümdere Köyü civarında, zeytin, incir gibi bitkiler yetişmektedir. İbradi satılık ev arayan vatandaşlar bölgenin alabalık bakımından oldukça zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bölgenin zengin alabalık kaynağına sahip olması turistlerin bu bölgeye ilgi göstermesine katkı sağlamaktadır. İlçenin yüksek kesimlerinde yer alan ormanlardan ise kesim ve dikim işçiliği yapılmaktadır.

İbradi Kiralık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Turizm Bilgisi

Turizm anlamında ülkemizdeki değerli bölgeler arasında yer alan İbradi satılık daire arayan vatandaşlar tarafından son dönemlerde yoğun olarak tercih edilmektedir. İlçede turizm açısından oldukça değerli olan Altınbeşik Mağarası henüz turizme açılmamış olmasına rağmen yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. İbradi kiralık konut arayanlar ilçenin kendine özgü doğal bir turizm potansiyeli olması sebebi ile ilçeyi tercih etmektedir.

İbradi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 3 bin 618’dir. Toplam nüfusun yüzde 50,97’sini erkek 81.844), yüzde 49,03’ünü (1.774) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İbradi satılık daire arayan vatandaşların konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır: Aşağı Mahallesi, Başlar Mahallesi, Ürünlü Mahallesi, Aydınyayla Mahallesi, Üzümdere Mahallesi, Başlar Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Çukurviran Mahallesi, ve en çok satılık konut aranan sahibinden uygun fiyatlı İbradi Ormana Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Antalya İbradı Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! İbradı Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Güzelbahçe Satılık Daire
 • Antalya Alanya Uğrak Mahallesi Satılık Arsa
 • İzmir Menderes Tekeli Fevzi Çakmak Mahallesi Satılık Arsa
 • Antalya Alanya İshaklı Mahallesi Satılık Villa
 • Elazığ Elazığ Merkez İcadiye Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.