/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kaşcancel

Antalya Kaş Satılık Daire

araması için 96 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kaş Satılık Daire Arayanlara Rehber Bilgiler

Kaş satılık daire düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda, ilçenin coğrafi özelliklerine, iklimine, ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline, nüfus yapısına ve mahallelerine yer verdik. Gelin, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kaş’ı birlikte daha yakından tanıyalım. Kaş, ülkemizin en gelişmiş beşinci şehri olan ve Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Antalya iline bağlı bir ilçedir. Bu ilçenin denizden yüksekliği sadece 12 metredir ve yaklaşık 2231 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçe batısında Muğla, doğusunda Demre, kuzeyinde ise Elmalı ilçeleri ile komşudur. Ayrıca ilçe Yunanistan’ın Meis Adası ile karşılıklıdır. Akdeniz sahillerinin en parlak kumsallarının bulunduğu Kaş ilçesi, ülkemizin en önemli turizm merkezlerindendir.

Kaş Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Kaş ilçesi, yalnızca doğal güzellikleri ile değil köklü geçmişi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Kaş satılık ev tercih edecekler de semtin bu tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kaş bölgesinde yapılan kazılar, ilçede çok farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğünü kanıtlamışlardır. Bilinen ilk ismi Antiphellos olan Kaş, sırasıyla Hititlerin, Friglerin, Lidyalıların, Romalıların ve Bizanslıların egemenliğine girmiştir. Likya İmparatorluğu’nun en gelişmiş yerleşim birimi olan ilçe, Hristiyanların kutsal kabul ettiği Noel Baba’nın doğum yeri olarak da bilinmektedir. İlçede birden çok antik kent bulunmaktadır.  Phellos, Apollonia, Aperlai,Isinda,Trysa antik kentleri bunlardan yalnızca birkaçıdır. Hem deniz hem de yayla turizminin yaygın olarak yapıldığı ilçeye kültür turları da düzenlenmektedir.

Kaş Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Kaş satılık konut düşünenler ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Akdeniz’e kıyısı olan ilçenin, şüphesiz en önemli faaliyeti turizmdir. Bölge halkının büyük bölümü pansiyon, otel ve motel işletmeciliği ile ilgilenmektedir. Yayla köylerinde yaşayanlar ise geçimini küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile sağlamaktadır. İlçede tarım faaliyetleri de yapılmaktadır. Özellikle düzlük arazilerde patlıcan, biber, domates, salatalık, portakal, limon ve çiçek üretimi yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen ürünler iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere diğer ilçelere ve kent merkezine gönderilmektedir. Yerel halkın bir bölümü de balıkçılık ile ilgilenmektedir. Sonuç olarak, Kaş ilçesinde turizm, tarım ve balıkçılık faaliyetleri yaygın olarak yapılmaktadır. Ancak başat sektör turizmdir.

Kaş Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 58.600’dür. Bu rakam yaz mevsiminde ciddi bir şekilde yükselmektedir. Bölgede yaşamını sürdürenlerin %51.51’i erkek, geriye kalan %48.49’u kadındır. İlçe bugünkü hali ile Antalya’nın en kalabalık onuncu ilçesidir ve şehir nüfusunun %2.42’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe merkezinde ise toplam nüfusun %32.4’ü ikamet etmektedir. 54 mahalleden oluşan ilçenin en gelişmiş mahalleleri aşağıdaki gibidir. Antalya Kaş satılık ev düşünenler arayışlarını bir on mahalleden bir veya birkaçında sürdürebilir. Eğer Kaş satılık müstakil ev arayışı içerisinde iseniz listenin son dört basamağında yer alan mahallelere bakmanızı tavsiye edebiliriz :

 • Andifili Mahallesi

 • Kınık Mahallesi

 • Ova Mahallesi

 • Kalkan Mahallesi

 • Yeşilköy Mahallesi

 • Çavdır Mahallesi

 • İslamlar Mahallesi

 • Bezirgan Mahallesi

 • Çayköy Mahallesi

 • Üzümlü Mahallesi

Eğer Kaş satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Kaş uygun fiyatlı satılık daire ilanlarının yer aldığı Emlakjet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Antalya Kaş Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Antalya Kemer Arslanbucak Mahallesi Satılık Daire
 • Antalya Kemer Çamyuva Mahallesi Satılık Daire
 • Antalya Kemer Kuzdere Mahallesi Satılık Ev
 • Antalya Kemer Satılık Ev
 • Antalya Kepez Ahatlı Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.