/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Antalya Kaş Satılık Daire

araması için 37 ilan bulundu
search
Kaşcancel
Antalyacancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kaş Satılık Daire Arayanlara Rehber Bilgiler

Kaş satılık daire düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda, ilçenin coğrafi özelliklerine, iklimine, ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline, nüfus yapısına ve mahallelerine yer verdik. Gelin, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kaş’ı birlikte daha yakından tanıyalım. Kaş, ülkemizin en gelişmiş beşinci şehri olan ve Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Antalya iline bağlı bir ilçedir. Bu ilçenin denizden yüksekliği sadece 12 metredir ve yaklaşık 2231 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçe batısında Muğla, doğusunda Demre, kuzeyinde ise Elmalı ilçeleri ile komşudur. Ayrıca ilçe Yunanistan’ın Meis Adası ile karşılıklıdır. Akdeniz sahillerinin en parlak kumsallarının bulunduğu Kaş ilçesi, ülkemizin en önemli turizm merkezlerindendir.

Kaş Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Kaş ilçesi, yalnızca doğal güzellikleri ile değil köklü geçmişi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Kaş satılık ev tercih edecekler de semtin bu tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kaş bölgesinde yapılan kazılar, ilçede çok farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğünü kanıtlamışlardır. Bilinen ilk ismi Antiphellos olan Kaş, sırasıyla Hititlerin, Friglerin, Lidyalıların, Romalıların ve Bizanslıların egemenliğine girmiştir. Likya İmparatorluğu’nun en gelişmiş yerleşim birimi olan ilçe, Hristiyanların kutsal kabul ettiği Noel Baba’nın doğum yeri olarak da bilinmektedir. İlçede birden çok antik kent bulunmaktadır.  Phellos, Apollonia, Aperlai,Isinda,Trysa antik kentleri bunlardan yalnızca birkaçıdır. Hem deniz hem de yayla turizminin yaygın olarak yapıldığı ilçeye kültür turları da düzenlenmektedir.

Kaş Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Kaş satılık konut düşünenler ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Akdeniz’e kıyısı olan ilçenin, şüphesiz en önemli faaliyeti turizmdir. Bölge halkının büyük bölümü pansiyon, otel ve motel işletmeciliği ile ilgilenmektedir. Yayla köylerinde yaşayanlar ise geçimini küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile sağlamaktadır. İlçede tarım faaliyetleri de yapılmaktadır. Özellikle düzlük arazilerde patlıcan, biber, domates, salatalık, portakal, limon ve çiçek üretimi yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen ürünler iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere diğer ilçelere ve kent merkezine gönderilmektedir. Yerel halkın bir bölümü de balıkçılık ile ilgilenmektedir. Sonuç olarak, Kaş ilçesinde turizm, tarım ve balıkçılık faaliyetleri yaygın olarak yapılmaktadır. Ancak başat sektör turizmdir.

Kaş Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 58.600’dür. Bu rakam yaz mevsiminde ciddi bir şekilde yükselmektedir. Bölgede yaşamını sürdürenlerin %51.51’i erkek, geriye kalan %48.49’u kadındır. İlçe bugünkü hali ile Antalya’nın en kalabalık onuncu ilçesidir ve şehir nüfusunun %2.42’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe merkezinde ise toplam nüfusun %32.4’ü ikamet etmektedir. 54 mahalleden oluşan ilçenin en gelişmiş mahalleleri aşağıdaki gibidir. Antalya Kaş satılık ev düşünenler arayışlarını bir on mahalleden bir veya birkaçında sürdürebilir. Eğer Kaş satılık müstakil ev arayışı içerisinde iseniz listenin son dört basamağında yer alan mahallelere bakmanızı tavsiye edebiliriz :

 • Andifili Mahallesi

 • Kınık Mahallesi

 • Ova Mahallesi

 • Kalkan Mahallesi

 • Yeşilköy Mahallesi

 • Çavdır Mahallesi

 • İslamlar Mahallesi

 • Bezirgan Mahallesi

 • Çayköy Mahallesi

 • Üzümlü Mahallesi

Eğer Kaş satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Kaş uygun fiyatlı satılık daire ilanlarının yer aldığı Emlakjet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Antalya Kaş Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Antalya Kaş Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Antalya Kaş Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Kemer Arslanbucak Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Antalya Kemer Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Antalya Kemer Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kepez Ahatlı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kepez Aktoprak Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.