Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Antalya Kumluca Satılık Daire

araması için 135 ilan bulundu
search
Kumlucacancel
Antalyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kumluca Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet.com yeni bir ev almak isteyenler için belirlediği kriterlere en uygun ilanları kolaylıkla bulabilmesini sağlayan güncel arayüzü ile yardımcı olmaya devam ediyor. Kumluca satılık daire almayı düşünenlere özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte aradığınız evi bulmadan hemen önce ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre belirleyebileceksiniz. İlçe rehberimizde; ilçenin genel tarihi, nüfusu, mahalleleri, konut kira piyasası, iklimi, genel bilgileri, ekonomisi gibi pek çok bilgiye erilebileceksiniz.

Kumluca, Antalya’nın şehir merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Akdeniz bölgesinin batı bölümünde, Antalya Körfezi’nin batısında Teke Yarımadası oaltk adlandırılan bölge ile Fethiye Körfezi arasında konumlanmaktadır. İlçe merkezi haricinde 3 belde ve 24 köye sahiptir. İlde üç tarafı dağlarla çevrili, denizden kuzeye doğru uzanarak tatlık mevkiinde son bulan verimli bir oba üzerinde yer alır. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mesimi ise ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi etkisi hakimdir. Kumluca satılık konut arayanlar için çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

 • Güneyinde Akdeniz,

 • Kuzeyinde Korkuteli İlçesi,

 • Batısında Finike İlçesi,

 • Kuzeybatısında Elmalı İlçesi,

 • Kuzeydoğusunda Konyaaltı İlçesi,

 • Doğusunda Kemer İlçesi ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 68.610’dur. Bu nüfusun yüzde 50,52’si erkek, yüzde 49,48’i kadından oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.253 kilometrekaredir. Kumluca’nın ilçesi büyük ölçüde tarıma dayanmaktadır. İç kesimlerde halk seracılıkla geçinmekte ve Türkiye’nin sebze ihtiyacının büyük bir oranı bölgeden sağlanmaktadır.

Kumluca Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Kumluca satılık daire almayı düşünenler için tüm bilgiler şöyledir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 150 metrekare,

 • Konutun ortalama metrekare birim satış fiyatı 1.082 TL ile 2.850 TL arasındadır,

 • Konutun amortisman süresi 25 yıl olarak hesaplanmaktadır.

 • 2+1 110 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 190.850 TL,

 • 3+1 160 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 257.440 TL’dir.

Tercih edeceğiniz lokasyona, site özelliklerine, sahip olduğu manzara ya da sosyal alanlara olan yakınlığına göre konutların satış fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Kumluca satılık müstakil ev ilanları gibi en çok arananları inceleyebilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Kumluca Satılık Daire Alacakların Tercih Edebileceği Mahalleler

Kumluca satılık daire almayı düşünenler için ilçede toplam 41 mahalle bulunmaktadır. Bunlardan en fazla nüfusa sahip olanları şunlardır; Karşıyaka Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mavikent Mahallesi, Bağlık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Beykonak Mahallesi, Hacıveliler Mahallesi, Eskicamii Mahallesi, Kum Mahallesi, Salur Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kasapçayırı Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Toptaş Mahallesi, Narenciye Mahallesi, Göksu Mahallesi, Adrasan Mahallesi, Ellinci Yıl Mahallesi, Yazır Mahallesi, Erentepe Mahallesi, Beşikçi Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Karacaören Mahallesi ve en çok tercih edilen mahallelerinden biri olan Kumluca Temel Eğitim’de satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

15 Mayıs 2023

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

2 Mayıs 2023

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

2 Mayıs 2023

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

2 Mayıs 2023

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

2 Mayıs 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.