Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Antalya Serik Satılık Daire

araması için 106 ilan bulundu
search
Serikcancel
Antalyacancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Serik Satılık Daire Almayı Düşünenlere İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev almayı düşünenler için belirlediği kriterlere en uygun ilanları kolaylıkla bulabilmesini sağlayan güncel arayüzü ile yardımcı olmaya devam ediyor. Serik satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte aradığınız evi bulmadan hemen önce ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre belirleyebileceksiniz. İlçe rehberimizde; ilçenin genel tarihi, nüfusu, mahalleleri, konut kira piyasası, iklimi, genel bilgileri, ekonomisi gibi pek çok bilgiye erilebileceksiniz.

Serik, Antalya’nın orta kesiminde bulunan bir ilçesidir. İl merkezinin 40 kilometre doğusunda, deniz kıyısından 7 kilometre içeride ilçe merkezi bulunmaktadır. Toplam 22 kilometre kıyı şeridine sahip ve turizm açısından önemli bir ilçedir. Belek mahallesi en ünlü semtlerinden olan Serik’in lüks tatil köyleri oldukça meşhurdur. Dağlık kesimlerinde hayvancılık, ormancılık, ova kesimlerinde ziraatçilik özellikle turfanca sebzecilik yetiştirilmektedir. Ticari hayatı Antalya şehir merkezine bağımlıdır. İlçenin kuzeyinde batı Toros dağları yükselmeye başlamaktadır. Serik satılık daire almayı düşünenler için çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Burdur’ın Bucak İlçesi,

 • Güneyinde Akdeniz,

 • Batısında Aksu İlçesi,

 • Doğsusunda Manavgat İlçesi ile çevrilidir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 124.335’tir. Bu nüfusun yüzde 48,77’si kadın, yüzde 51,23’ü erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.550 kilometrekaredir. İklim özellikleri ise tipik Akdeniz iklim özelliği göstermektedir.

Serik Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre ilçedeki konutların satış piyasası şu şekildedir;

 • Ortalama brüt yaşam alanı 148 metrekare,

 • Ortalama minimum ve maksimum birim satış fiyatı; 1.281 TL – 4.816 TL,

 • Konutun amortisman süresi 27 yıl,

 • 1+1 70 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 143.430 TL,

 • 2+1 105 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 214.725 TL,

 • 3+1 150 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 277.650 TL’dir.

Tercih edeceğiniz konutun bulunduğu semte, sahip olduğu iç ve dış özelliklere, ulaşımına, sosyal alanlara yakınlığına ya da pek çok değişkene göre Serik satılık daire fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. En çok aranan ilanlardan biri olan Serik Gedik satılık daire ilanlarını inceleyebilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Serik Satılık Daire Almayı Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Serik’te satılık ev almayı düşünenlerin tercih edebileceği toplam 66 mahallesi bulunmaktadır. Bunların tamamı yerine en fazla nüfusa sahip olan daha büyük mahallelerini sizler için araştırdık. Bunlar; Merkez Mahallesi, Orta Mahallesi, Cumali Mahallesi, KAradayı Mahallesi, Yukatıkocayatak Mahallesi, Gebiz Mahallesi, Boğazkent Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, KAdriye Mahallesi, Belek Mahallesi, Akçaalan Mahallesi, Yeni Mahallesi, ÇAndır Mahallesi, Belkıs Mahallesi, Gedik Mahallesi, Kayaburnu Mahallesi, Kozağacı Mahallesi, Tekke Mahallesi, Çakallık Mahallesi, Kürüş Mahallesi, Abdurrahmanlar Mahallesi, Burmahancı Mahallesi, ŞAtırlı Mahallesi, Sarıabalı Mahallesi, Deniztepesi Mahallesi, Belpınar Mahallesi, Aşağıkocayatak Mahallesi ve en fazla nüfusa sahip olanlardan biri olan sahibinden satılık daire Serik Kökez Mahallesi ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için mahalle filtreleme sistemimizi kullanmayı unutmayın.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Antalya Serik Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Antalya Satılık Daire
 • Ardahan Merkez Karagöl Mahallesi Satılık Daire
 • Ardahan Satılık Ev
 • Artvin Hopa Sundura Mahallesi Satılık Ev
 • Artvin Hopa Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.