/static/img/logo.svg
search
Çıldırcancel

Çıldır Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Aradığım Ev Beni Bulsun!

Hemen bize iletişim bilgilerini bırak. Hayal ettiğin evi bulmak için gece gündüz arama yapıp, sana o ev için ulaşalım.

/static/img/404.svg

Çıldır Satılık Daire Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Çıldır satılık daire arayanlar için ihtiyaç duyacakları bilgileri emlakjet.com olarak derledik. Çıldır, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Ardahan’a bağlı bir ilçe ve Türklerin yaşadığı en eski yerleşim yerlerinden biri olarak dikkat çeker. Çıldır ilçesinin tarihi yaklaşık 6000 yıl öncesine dayanır... Oğuz Han döneminde Çavuldur Boyu’nun Çıldır’ın bulunduğu yerde hüküm sürmesi ve zamanla isminin Çıldır olarak değişmesiyle bugünkü halini almıştır. 25 Şubat 1921’de düşman işgalinden kurtarılan Çıldır Türk topraklarına katılmıştır. Ortalama 1950 metre yüksekliğe kurulmuş olan ilçe merkezi düz bir alan üzerine yerleşmiştir. Bölgenin en büyük dağı 3 bin metre yükseklikle Keldağ ve Gökdağ’dır... Bölgenin önemli akarsuları arasında Kura ve Karasu bulunur... Bölgede, iklim özelliği gereği kışlar oldukça soğuk ve sert, yazlar ılık ve yağışlı geçiyor ve kış ayları bölgede sıcaklık -30’a kadar inebiliyor.

Çıldır Satılık Daire Alacaklar İçin Ekonomi Rehberi

Çıldır ilçesiyle aynı adı taşıyan, Ardahan ve Kars il sınırları arasında kalan Çıldır Gölü her yıl oldukça ziyaret edilen yerlerden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük tatlı su gölü olan 123 km2’lik bir alanda konumlanan Çıldır Gölü aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ikinci gölüdür. Deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikte bulunan gölün en derin noktası ise 42 metredir. Doğal set gölü olma özelliği taşıyan Çıldır Gölü’nün tek çıktısı ise kuzey batısında yer alan Telek Çayı’dır. Gölü etrafındaki otlaklarda halk hayvancılıkla uğraşıyor ve aynı zamanda da gölde tutulan balıklar sayesinde halk için balıkçılık oldukça önemli bir gelir kaynağı haline geliyor. Fakat kontrolsüz ve aşırı avlanma aynı zamanda da erozyon gibi doğal afetler göl için büyük bir risk oluşturuyor. Ardahan Çıldır satılık konut ilanlarını emlakjet.com’dan detaylı olarak incelemenizi öneririz.

Çıldır Satılık Daire Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

Son verilere baktığımızda Çıldır ilçesinin nüfusunun 9 bin 833 olduğunu görüyoruz. Çıldır ilçesinin 9 adet mahallesi bulunuyor. Mahalleleri nüfuslarına göre sıralayacak olursak;

  • Yeni Mahalle

  • Dedekorkut Mahallesi

  • Yakınsu Mahallesi

  • Ufuktepe Mahallesi

  • Çay Mahallesi

  • Aşıkşenlik Mahallesi

  • Suhara Mahallesi

  • Yıldırımtepe Mahallesi

  • Çankaya Mahallesi olarak sıralayabiliriz.

Çıldır TOKİ satılık daire ilanlarına bakarak farklı fiyat seçenekleriyle aradığınız daireyi bulabilirsiniz.

Çıldır Satılık Daire Alacaklar İçin Konut Fiyat Bilgisi

Hem yatırım odaklı düşünen alıcılar hem de ikamet etmek için ev bakan alıcılar için dairelerin belirledikleri fiyat aralığına uyması oldukça önemli oluyor. Emlakjet.com olarak biz de sizler için Çıldır’da konut piyasasını araştırdığımızda konut fiyatlarının oldukça makul ve yatırım amaçlı da terch edildiğini görüyoruz. Çıldır’da m2 için birim fiyatın bin 408 TL olarak kabul ediliyor. Bu oran elbette talebe göre değişiyor... Ortalama brüt alanın da 55 m2 olduğu Çıldır’da bir dairenin ortalama fiyatı 77 bin 440 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ardahan Çıldır satılık ev seçeneklerine göz atarak bütçenize uygun avantajlı dairelere sahip olabilirsiniz.

Çıldır Satılık Daire Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Alıcılar herhangi bir konut almayı planladıklarında bütçe, ulaşım, lokasyon, sağlık, eğitim, güvenilirlik, sosyal tesis gibi birçok soru işaretini planlamak zorunda kalıyorlar. Öncelikle tavsiyemiz emlakjet.com gibi güvenilir ve doğru bir emlak konut sitesinde size uygun filtreleri yaparak araştırma yapmanızdır. Mümkünse bir emlak uzmanından yardım almanızı da öneririz.Beğendiğiniz ve almaktan emin olduğunuz ev için gerekli işlemleri yapmadan önce oluşabilecek olumsuzlukları engellemek için daireyi önceden görmenizi mutlaka öneririz. Emlakçıdan ya da sahibinden Ardahan Çıldır satılık daire ilanlarına emlakjet.com üzerinden rahatça ulaşabilir ve hayalinizdeki eve rahatça kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

17 Temmuz 2019

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

17 Temmuz 2019

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

16 Temmuz 2019

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

12 Temmuz 2019

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

11 Temmuz 2019

Çıldır Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.