/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ardahan Posof Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Posofcancel
Ardahancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Posof Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Posof satılık daire tercih etmeyi düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi özelliklerinden, iklimine, nüfusundan, mahallelerine kadar çok farklı birçok konuda bilgi sahibi olacaksınız. Posof, ülkemizin Karadeniz Bölümü’nde ve kuzeydoğu köşesinde yer alan Ardahan iline bağlı bir ilçedir ve bilinen ilk ismi Duğur’dur. El sanatlarının yaygın olduğu ve bununla meşhur olan ilçede gümüş kemer ve bıçak işlemesi oldukça yaygındır. Tüm bunlara ek olarak semtte bakır ve halı işlemeciliği yapan birçok usta bulunmaktadır. Milattan önceki çağlardan itibaren birçok farklı medeniyetle ev sahipliği yapan semt, 1923 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Belediye teşkilatının kurulumu ise 1927 yılında tamamlanmıştır. İlçenin ilk belediye başkanı Hazık Bilmiştir.

Posof Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikler

Yazının ilk kısmında, ilçenin daha çok fiziksel özellikleri, coğrafi konumu ve ikliminden bahsedeceğiz. Posof satılık ev düşünenler ve özellikle başka ilçelerden gelerek buraya yerleşenler, yazının bu bölümünü dikkatle okumalıdır. Posof ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kuzey hattında bulunmaktadır. İlçenin doğusunda Gürcistan, batısında Artvin’e bağlı bir ilçe olan Şavşat, güneyinde ise Hanak ve Damal ilçeleri bulunmaktadır. Semt, ilçe merkezinden 72 kilometre uzakta yer almaktadır. Posof’un yüzölçümü ise yaklaşık 606 kilometrekaredir. İlçe denizden 1583 metre yukarıya kurulmuştur. Bu hali ile Ardahan’ın rakımı en yüksek ilçesidir. Tüm bu coğrafi özellikler, iklim yapısını etkilemektedir. Bu sebeple Karadeniz iklimi değil daha çok karasal iklim görülmektedir. Yaz ve kış sıcaklık farklarının yüksek olduğu ilçede, kışın -30 dereceye kadar sıcaklıklar inmektedir.

Posof Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Posof satılık konut tercih edecekler, mutlaka semtin ekonomik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. İlçede aktif olarak dört temele ekonomik faaliyet yerel halk tarafından işletilmektedir. Yaygınlıklarına göre bu ekonomik faaliyetler : arıcılık, hayvancılık, tarım ve ormancılıktır. Nadir olarak bulunan bir arı çeşidi bölgede yaşamaktadır ve onun ürettiği bal dünyaca ünlüdür. Katma değeri çok yüksek olan bu ürün, Posof ilçe halkının başlıca geçim kaynağıdır. İlçede başka türlü hayvancılık faaliyetleri de yapılmaktadır. Çayır ve meraların çokluğu büyükbaş hayvan yetiştirilmesini olanaklı ve ucuz kılmaktadır. Bu nedenle ilçede 15.000 büyükbaş hayvan bulunmaktadır. Son olarak semtte, elma, mısır, buğday, fasulye, arpa, patates, ceviz, erik, armut ve vişne yetiştirilmektedir. Sınırlı bir alanda gerçekelştirilen tarım faaliyetleri engebe nedeniyle ilkel yöntemler ile yapılmaktadır. Eğer Ardahan Posof kiralık ev arayışınızda kararlı iseniz, bahsi geçen ekonomik faaliyetlerden bir ya da birkaçında faaliyet gösteriyor olmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Posof Satılık Daire Alacaklara İlçenin Nüfusu

Posof ilçesinde yaşayanların sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan verilere göre 6805’tir. Burada ikamet edenlerin %52.77’si erkek, %47.23’ü ise kadındır. Uzun süredir göç veren ilçenin nüfusu 2007 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. 2018 yılı itibari ise popülasyonda küçük bir artış görülmüştür. Bu nedenle semtteki nüfusun artış hızı pozitif yönlü olup, %1.62 dolaylarındadır. İlçe merkezinde nüfusun beşte biri ikamet etmektedir. Posof kiralık ev tercih edecekler aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden birini veya birkaçını seçebilriler:

  • Merkez Mahallesi

  • Doğrular Mahallesi

  • Akballı Köyü

  • Arılı Köyü

  • Baykent Köyü

  • Erim Köyü

  • Kırköy Köyü

  • Özbaşı Köyü

  • Süngüllü Köyü

  • Taşkıran Köyü

Eğer Posof satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibat kurabilir veya sahibinden Posof satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.