Emlakjet

Ardahan Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu
search
Ardahancancel

Ardahan Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici İl Rehberi

Ardahan satılık daire tercihi yapmak isteyenler için ilçenin genel özelliklerini sizler için araştırdık. Kafanızda oluşan bütün soruların cevaplarına Emlakjet.com sayesinde buradan yanıt bulabilirsiniz. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Ardahan, Gürcistan'a kapı komşusudur. Türkiye'nin kuzeydoğu tarafında Doğu Anadolu Bölgesi'nde ve kısmen Doğu Karadeniz'de bulunmaktadır.1926 yılında Kars iline bağlı bir ilçe olmuştur. 1992 yılında Kars ilinden ayrılarak tekrar il statüsüne kavuşmuştur.

 

Yüzölçümü 5.156 km2 olan Ardahan ilinde kilometrekareye 19 insan düşmektedir. Ardahan nüfus yoğunluğu 19/km2'dir. Toplam nüfusu 97.096'dir.Bu nüfus, 50.317 erkek ve 46.779 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %51,82 erkek, %48,18 kadındır. Ardahan satılık daire tercihi yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenlerden bir diğeri is , Ardahan'ın toplamda 6 ilçeden oluşmasıdır;

 

 • Ardahan (il merkezi),
 • Çıldır,
 • Hanak,
 • Damal,
 • Posof ve
 • Göle

 

Ardahan Satılık Daire Arayanlar İçin Ulaşım Bilgisi

Karayolunda İstanbul'a uzaklığı yaklaşık olarak 1500 km olan Ardahan. Uzaklıkolarak Ankara'ya ise 1050 km olmaktadır. Karayolu olarak oldukça konforlu olan ulaşım havayolunda ise Kars havaalanı vasıtasıyla sağlanmaktadır. Havaalanı ise Ardahan'a 90 km uzaklıktadır. Aynı şekilde Demiryolu da Ardahan'a 90 km uzaklıktadır. Demiryolu ulaşımı ise Kars Devlet Demir Yolları vasıtası ile sağlanmaktadır.

 

Ardahan Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Ardahan Merkez İlçesinde toplam 7 mahalle olan ilimizin aynı zamanda 62 adet köyü de bulunmaktadır. Merkez ilçeye bağlı mahalleleri sizlere listelememiz gerekirse, şöyle diyebiliriz;

 

 • Yeni Mahallesi
 • Karagöl Mahallesi
 • Kaptanpaşa Mahallesi
 • Gürçayır Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Halilefendi Mahallesi

 

Merkezi bir mahalle arayışındaysanız, Ardahan Karagöl Mahallesi satılık daire seçeneklerine bakmanızı öneririz. Mahallenin konum olarak işlekliği söz konusu. Ardahan Çocuk Sağlığı Ve Aile Planlaması Merkezi bulunduruyor. Pek çok sayıda eğitim kurumu mevcut. Aynı zamanda Ardahan Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne yakınlığı ile kolayca her yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 

Ardahan Satılık Daire Arayanlar İçin İklim ve Ekonomi Bilgisi

Ardahan'da satılık ev arayanların en merak ettiği konulardan biri olan iklim ise şöyledir; karasal iklim hakim olup; kışlar uzun, sert ve kar yağışlıdır. Yıllık ortalama sıcaklığı 3,7 °C olup, kışın –30,0 °C’nin altına iner. Yılda ortalama 550 mm yağış düşer. Sonbaharın ilk soğukları eylül ayının sonunda başlar, ilkbaharda mayıs ayının ortalarına kadar devam eder. Tarım ve hayvancılık öne çıkmıştır. Elma, armut, mısır, vişne gibi tarım ürünlerinin tamamına yakını Posof ilçesinde yetiştirilmektedir. Büyük ve küçükbaş hayvancılık, mera hayvancılığı şeklinde yapılmaktadır. Sanayi kuruluşu sayısı 13’tür.

 

Ardahan Satılık Daire Arayanlar İçin Olanaklar

Ardahan'da satılık daire fiyatları hakkında bilgi arayan öğrenciler için ise en büyük fırsatlardan biri de il merkezine 5 km mesafede olan Ardahan Üniversitesi'dir. Meb'a bağlı çok sayıda eğitim kurumuna sahip olan Ardahan ilimiz aynı zamanda Kalecik Kalesi, Ardahan Kalesi, Posof Merkez Camii, Merkez Mevlit Efendi Camii, Derviş Bey Camii gibi pek çok tarihi güzelliğe de kucak açıyor. Aynı zamanda ilin en yüksek dağlarından biri olan 2919 m. olan Allahuekber Dağı da buradadır. Çıldır Gölünün ise turizm açısından büyük bir önemi vardır. Van Gölünden sonra en büyük gölüdür. 115 km2 olan bu göl, Akbaba Dağı ile Kısır Dağı arasında yer almaktadır.

 

Emlakjet Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Ardahan sahibinden satılık daire veya emlakçıdan satılık daireleri incelemek istiyorsanız, listeleme sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ardahan satılık daire arayışında olanlar için Emlakjet bölge raporu 2019 Ocak verilerine göre konut satış piyasası ise şu şekilde;

 

 • Konut satın alımında ortalama geri dönüş 22 yıl,
 • Ortalama konut fiyatı 132.160 TL'dir,
 • Ortalama konut alanı 112 metrekare,
 • Metrekare birim fiyatı ise ortalama 1.180 TL’dir.
 • Konut Tipine göre satış fiyatları ise;
 • 2+1 94 metrekarelik daire 122.482 TL,
 • 3+1 128 metrekarelik daire 137.984 TL'dir.
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.