Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Artvin Ardanuç Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ardanuçcancel
Artvincancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ardanuç Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Ardanuç satılık daire arayanların işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazının birinci kısmında ilçenin coğrafi özellikleri, ikinci bölümünde tarihi ve son kısımda ise ekonomisi hakkında bilgilere yer verdik. Yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Artvin, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin en doğusunda yer alan Artvin şehrine bağlı bir ilçedir ve yine Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Türkiye’nin kuzeydoğu köşesinde bulunan ilçe coğrafi ve kültürel yapısı ile Anadolu’nun diğer bölgelerinden ve semtlerinden ayrılmaktadır. Milli parkları ile ünlü olan Ardanuç ilçesi, biyosfer rezerv alanı olarak belirlenmiştir ve bu hali ile bir dünya mirası olarak kabul edilmektedir. Kısacası Ardanuç doğal güzellikleri ile ülkemizin cennet köşelerinden biridir.

Ardanuç Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Ardanuç satılık ev arayanlar için yazının bu kısmında, ilçenin coğrafi özellikleri, doğal güzellikleri ve iklim yapısından bahsedeceğiz. Artvin’e bağlı bir ilçe olan Ardanuç, 988 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine yayılmıştır ve kentin yüzölçümü bakımından en geniş dördüncü ilçesidir. Semtin denizden yüksekliği ise ortalama 490 metredir. Bu rakam, ilçe merkezinden uzaklaştıkça artış göstermektedir. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer alan Ardanuç’ta sık sık makilere rastlanmaktadır. Merkezde rastlanılan makiler, yükselti arttıkça yerlerini köknar, çam, meşe ve ladin ağaçlarına bırakmaktadırlar. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yaz kış yağmurlu geçmektedir. Gece ile gündüz, yaz ile kış arasındaki sıcaklık farkları az, kimyasal çözünme fazladır. İlçeye inşa edilen baraj, bölge iklimini etkilemiştir. Geçmişe oranla daha nemli bir yer haline gelmiştir.

Ardanuç Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Ardanuç satılık konut arayanlar, belki de ömür boyu yaşayacakları bu ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Ardanuç, hem doğal güzellikleri hem de tarihi ile ilgi çekmektedir. Semtte yapılan arkeolojik kazılar, bölgeye yerleşimin MÖ 8. Yüzyılda yapıldığını kanıtlar niteliktedir. İlçeye sırasıyla Urartular, Sakalar ve İskit Türkleri egemen olmuştur. Kavimler Göçü ile hareket eden Hazarlar, Barseller ve Bağratlılar semte MS 75’li yıllarda gelmiştirler. Kısa bir süre Gürcü egemenliğinde kalan ilçe, daha sonra Moğollar tarafından istila edilmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti’nin de bir parçası olan Ardanuç, Kanuni Sultan Süleyman döneminde Erzurum Beylerbeyi İskender paşa tarafın 1551 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. İskender Paşa Camii, Ardanuç Kalesi, Ferhatlı Kalesi, Petoban Kalesi, semtte bulunan başlıca tarihi eserlerdendir. Ardanuç satılık ev tercihinde bulunacaklar, tarihi oldukça eskilere dayanan bir semtte yaşama imkanı bulacaktır.

Ardanuç Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Ardanuç ilçesinde, iklim ve yeryüzü şekilleri bölge ekonomisini belirleyen bir rol üstlenmiştir. Yüzölçümünün %32’si ormanlık, %8’i çayır ve mera, %56’sı ise tarıma elverişsiz arazilerden oluşmaktadır. Dolayısı ile bölgede tarım çok sınırlı alanlarda yapılmaktadır. Ayrıca engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer alması modern tarım yöntemlerinin kullanılmasını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple bölge halkının çok büyük bir bölümü hayvancılık ile uğraşmaktadır. Çayır ve meraların fazlalığı hayvancılık faaliyetlerini kolaylaştırmaktadır. İlçede özellikle manda yetiştirilmektedir ve manda sütünden yapılan kaymak çok ünlüdür. Ayrıca ilçe halkının küçük bir kısmı arıcılık ile uğraşmaktadır ve burada yetiştirilen ballar hem iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre il ve ilçelere hem de yurtdışına ihraç edilmektedir. Artvin Ardanuç satılık ev arayanlar eğer bu ekonomik faaliyetlerden bir ya da birkaçı ile uğraşıyorlarsa, isabetli bir karar vermişlerdir.

Eğer Ardanuç satılık daire tercihinizde kararlı iseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Ardanuç satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.