Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Murgulcancel
Artvincancel

Artvin Murgul Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Murgul Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak yeni konut arayışında olan vatandaşların hayallerindeki eve kavuşmaları için yardımcı olmaya devam ediyoruz. Murgul satılık daire arayanlar ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi sahibi olabilirler.

Karadeniz’in Artvin ilçesinde yer alan Murgul ilçesinin toplam yüzölçümü 450 kilometrekaredir. 1935-1950 yılları arasında ilçenin merkezi Damar iken sonrasında Murgul olmuştur. İlçenin ismi 1966 yılında Göktaş olarak değiştirilmiştir. 1987 yılına kadar Borçka ilçesine bağlı olan Göktaş ilçesi 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş, ardından ismi tekrardan Murgul olarak değiştirilmiştir. Doğusunda Artvin, batısında Arhavi, güneyinde Yusufeli, kuzeyinde Borçka ilçesi yer alan Murgul satılık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bölgede yer alan en düşük yükseklik 360 metre iken en yüksek nokta ise 1.100 metredir. Yüzölçümü 460 kilometrekare olan ilçe topraklarının yüzde 50’si orman, yüzde 45’i çayır, yüzde 5’i de tarım alanlarından oluşmaktadır.

Murgul Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Murgul ilçesi sanayi faaliyetleri bakımından oldukça gelişmiştir. K.B.İ.A.Ş. İşletme Müdürlüğüne bağlı olarak Nitro-MAK, Mapa, Demir-Export, Dardanel firmaları bulunmaktaydı. Ancak gününmüzde bu işletmelerden yalnızca Nitro-MAK kalmıştır. K.B.İ.A.Ş 2007 Yılında özelleştirilerek ETİ BAKIR A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Artvin Murgul satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda bölgede Arıcılık faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı bilgisine ulaşmaktadır. Bölgede petekçilik ve ilaçlık bal yapımı da yapılmaktadır.

Murgul Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre 6 ilçede toplam 6 bin 658 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfusun yüzde 52,10’unu (3 bin 469) erkek nüfusu oluştururken, yüzde 47,90’ını (3 bin 189) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Murgul satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut satın alabileceği 1 mahalle ve 11 köy bulunmaktadır. Bunlar: Küre Mahallesi, Ardıçlı Köyü, Başköy Köyü, Akantaş Köyü, Erenköy Köyü, Çimenli Köyü, Kabaca Köyü, Damar Köyü, Osmanlı Köyü, Küre Köyü ve en çok konut aranan yerlerden biri olan Murgul Korucular Köyü satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Murgul Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Turizm Bilgisi

Artvin ilinin doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçelerinden biri olan Murgul ilçesinde önemli su kaynakları bulunmaktadır. Murgul satılık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırma sonucunda bölgede iki önemli doğal güzelliğin yer aldığını görmektedirler. Bunlar:

  • Deliklikaya Şelalesi: Yüksekliği 7 metre olan şelale aktığı bölgedeki kil ve kireç taşlarını zamanla aşındırmış ve 4 metre çapında doğal bir delikten aşağıya doğru dökülmektedir.

  • Karagöl: İlçede yer alan Damar Köyü’nde bulunan Karagöl, 2600 metre rakıma sahip bir alanda yer almaktadır. Her yıl 600 bin yerli yabancı turiste ev sahipliği yapan Karagöl, ilçenin önemli bir turizm değeridir.

Sizler de Murgul satılık daire tercihinde bulunmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Artvin Murgul’da satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.