KAPAT

Artvin Satılık Daire

araması için 17 ilan bulundu
Görünüm:

Artvin Satılık Daire Arayanlar İçin Şehir Rehberi

Karadeniz’in doğal güzellikleriyle öne çıkan şehri olan Artvin son yılların en popüler yerleşim yerlerinden olmaya başladı. Sadece turistik geziler için değil aynı zamanda yaşamak için de oldukça ilgi gören Artvin satılık daire arayanlar için de oldukça cazip seçenekler sunuyor. Bu yazımızda Artvin ili ve çevresinde oturmak isteyenler için oldukça faydalı olacak içerikleri paylaşacağız.

 

Artvin Satılık Daire Arayanlar İçin Önemli Bilgiler

Tarihsel ve köklü bir geçmişe dayanan Artvin’de tam 8 adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Merkez, Yusufeli, Ardanuç, Borçka, Şavşat, Arhavi, Hopa, Murgul ilçeleridir. Özellikle Merkez ilçesi Hopa’dan sonra nüfus oranın en yüksek olduğu ilçedir. Artvin merkezde satılık daire alacaklar için şehrin tam ortasında konumlanan Artvin Orta Mahalle iyi bir seçenek olabilir.

 

Artvin’de Gezilecek Yerler

Ayrıca eğer Artvin satılık daire alıcısıysanız bilmeni gereken başka bir nokta da kuşkusuz şehrin size sunduğu imkanlardır. Turistlerin sıkça tercih ettiği doğal cazibe merkezlerine sahip olan Artvin’de gezip görülebilecek birçok yer mevcuttur. Rafting ve kano sevenler için Çoruh nehri başlı başına bir uğrak noktası olmayı başarmıştır. Her yıl kültür ve sanat festivaline ev sahipliği yapan Kafkasör yaylası da şehrin kuzeybatısında yer alıp yaklaşık 1.250 metre yüksekliğinde bulunmaktadır. Atatepe, Dolishane Kilisesi, Çifteköprü ve Altıparmak Dağları şehrin bir diğer önemli uğrak noktalarındandır. Eğer kendinizi tam bir doğa tutkunu olarak tanımlıyorsanız Artvin satılık daire almak için biçilmiş kaftan olacaktır.

 

Artvin Satılık Daire Alacaklar İçin Bölgenin Coğrafi Özellikleri

Artvin hepimizin bildiği gibi Karadeniz’in en doğusunda yer alan, Gürcistan’a komşu olmasıyla bilinen 169.334 bin kişiye ev sahipliği yapıyor. Nemli ve ılıman bir iklime sahip olan Artvin, özellikle ilkbahar aylarında bol yağış alır. Oldukça geniş yüzölçümüne sahip orman ve bitki örtüsü alanlarıyla ülkenin en yeşil ili seçilmiştir. İkliminin avantajları sayesinde tarım ve hayvancılık faaliyetleri kentin büyük bir kısmında sürmektedir. Bu sayede yöresel üreticilerden alacağınız meyve sebze ve doğal ürünleri tadabilirsiniz. Hatta dilerseniz kendi bahçenizde bile iklime uygun sebze ve meyve yetiştirebilirsiniz. Artvin Hopa satılık müstakil ev seçeneklerinde ürün yetiştirmeye uygun bahçeli evleri görebilirsiniz.

 

Artvin’de Şehir İçi ve Şehir Dışı Ulaşım

Artvin’ e deniz, kara, hava ve demir yollarıyla ulaşım mümkündür. Sadece yolcu taşımacılığı için değil aynı zamanda ticaret ve alım-satım faaliyetleri için de sıkça kullanılan liman Hopa ilçesinde bulunur ve merkeze 71 km mesafede yer alır. Hava yolu ulaşımı içinse komşu bölgeler tercih edilmektedir. Şehre en yakın havalimanı 101 km ile Gürcistan Batum havalimanıdır. Ülke içerisindeki en yakın havalimanı ise Erzurum havalimanı olup 226 km mesafede yer alır. Ayrıca Merkez ilçesinden Hopa’ya giden minibüsler mevcuttur ve yolculuk yaklaşık bir saat sürmektedir. Eğer Artvin satılık daire alıcısıysanız alternatif toplu taşıma yöntemleri günlük hayatta işinizi bir hayli kolaylaştırabilir.

 

Artvin’de Sağlık ve Eğitim Olanakları

Artvin sağlık ve eğitim gibi alanlarda da gelişmiş imkanlara sahiptir. Borçka, Merkez, Hopa, Arhavi, Yusufeli ilçelerinde büyük şehir hastaneleri bulunurken özellikle Merkez ilçesinde de özel hastaneler yer almaktadır. Eğer yaşadığınız yere yakın bir konumda hastane veya sağlık kuruluşu olmasını isteyenlerdenseniz Artvin satılık daire seçeneklerine bakarken konuma göre ara butonuna tıklayarak tercihlerini belirtebilirsiniz. Artvin aynı zamanda bir öğrenci şehri olarak da kabul görüyor. Artvin Çoruh Üniversitesi, 8.611 gence eğitim olanağı sağlayan bir üniversite olup şehrin Merkez ilçesinde bulunuyor. Öğrenci yurdunda kalmayı tercih etmeyen üniversite öğrenciler genelde okullarına yakın olacak şekilde merkez ilçesinde bulunan Artvin merkez emlak konut seçeneklerini değerlendiriyorlar.

Devamını oku
Aradığın bölgenin çevresinde neler olduğunu hemen keşfet.
HARİTADA ARA

Artvin satılık daire fiyatları

Artvin ilinde bulunan 17 ilandan size en uygun satılık daire ilanları Emlakjet’te! Bu sayfada gördüğünüz ilanların, m2 fiyatları 400 TL ile 2.410 TL arasında değişmektedir. Artvin satılık daire ilanlarını sahibinden veya emlakçıdan olacak şekilde filtreleyebilir, fiyat ve özelliklerini kıyaslayabilirsiniz.