Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Aydın Karacasu Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu
search
Karacasucancel
Aydıncancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Karacasu Satılık Daire Arayanlara Tercih Rehberi

Karacasu satılık daire tercih etmeyi düşünenler için, semti daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerine, ikinci bölümünde tarihine, üçüncü ve son bölümünde ise semtin demografik yapısı ile mahalllerine değindik. Yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Karacasu, Ege Bölgesi’nde yer alan ve bölgenin en gelişmiş illerinden biri olan Aydın iline bağlı bir ilçedir. Kent sınırları içerisinde bulunan Afrodisisias antik kenti dünyaca ünlüdür ve ilçe bu özelliği ile bilinmektedir. Aydın-Denizli karayolu üzerinde yer alan ilçe, Aydın’ın yüzölçümü bakımından en büyük dördüncü yerleşim birimidir. Büyük Menderes Vadisine açılan Dandalaz Vadisi üzerine kurulmuş olan semt, şehir merkezinden tam seksen yedi kilometre uzakta yer almaktadır.

Karacasu Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Karacasu satılık ev arayanlar, özellikle başka şehirlerden göç ederek ilçede ikamet etmeyi planlayanlar bölgenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Karacasu ilçesi, 782 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği, kısacası rakımı 570 metredir. Antik Marsyas Çayı boyunca kurulmuş olan ilçe, Büyük Menderes Vadisi ile Dandalaz Vadisi’nin kesiştiği noktada yer almaktadır. Dandalaz’ın yamaçları üzerinde yükselen ilçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple, semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçmektedir. İklim koşullarının ekonomik faktörleri belirlediği ilçe, çevre yerleşim birimlerine göre daha yüksekte bulunduğundan kar yağışı nadir de olsa görülebilmektedir. Bilinen ilk ismi Yenişehir olan ilçe, 1923 yılında bugünkü ismini alarak Aydın’a bağlanmıştır.

Karacasu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Yaşamayı düşündüğünüz bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o ilçe veya il ile olan bağlantınızın güçlenmesini sağlayacaktır. 6000 yıllık bir geçmişe sahip olan ilçe, burada yaşayanlara tarihle iç içe olma fırsatı vermektedir. Dolayısı ile Karacasu satılık konut arayışınızı sona erdirdiğiniz de siz de bu geçmişin bir parçası olacaksınız. İlçede bilinen ilk yerleşim Neolitik Dönemde gerçekleşmiştir. Afrodisias antik kentinde yapılan arkeolojik kazılar ve bu kazılarda ortaya çıkan eserler bu bilgiyi kanıtlar niyeliktedir. Çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan ilçede Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların egemenliğine girmiştir ve en nihayetinde 1071 yılında Anadolu Selçuklu Devleti döneminde yapılan Türk akınları ile ilçede bir beylik kurulmuştur. Bu tarihten itibaren bir Türk toprağı olan ilçe, 1390 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na bağlanmıştır.

Karacasu Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi

Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede yaşamını idame ettirenlerin sayısı 18.706’ya ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.59’u kadın, geriye kalan %49.41’i ise erkektir. Şehrin en kalabalık on dördüncü ilçesi olan Karacasu’da, kent nüfusunun %1.70’ı yaşamaktadır. 2007 yılından itibaren azalan nüfus, 2017 yılında artış göstermiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı ise %0.32 olarak hesaplanmıştır. 1923 yılından itibaren ilçe statüsünde olan otuz sekiz mahalleden meydana gelmiştir. Aydın Karacasu satılık ev arayanlar bu mahallelerden herhangi birini tercih edebilirler. Gelişmişlik sıralamasına göre mahalleler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Yaylalı Mahallesi

 • Ataeymir Mahallesi

 • Cabi Mahallesi

 • Ataköy Mahallesi

 • Yenice Mahallesi

 • Alemler Mahallesi

 • Cuma Mahallesi

 • Geyre Mahallesi

 • Küçükdağlı Mahallesi

 • Esençay Mahallesi

Eğer Karacasu satılık daire isteğinizi bir adım ileriye taşımak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Karacasu’da satılık evler ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Aydın Karacasu Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Aydın Köşk Satılık Daire
 • Aydın Kuşadası Bayraklıdede Mahallesi Satılık Daire
 • Aydın Kuşadası Camiatik Mahallesi Satılık Ev
 • Aydın Kuşadası Camikebir Mahallesi Satılık Ev
 • Aydın Kuşadası Cumhuriyet Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.