Emlakjet

Aydın Satılık Daire

araması için 5,660 ilan bulundu
search
Aydıncancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aydın Satılık Daire Arama Rehberi

 

Aydın Satılık Daire Almanın Avantajları

Aydın satılık daire alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Aydın’da satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi bir konumda, denize yakın ve ulaşımı kolay olan bir bölgede olması ise ev için ayrıca önemli bir kriter oluyor.

Aydın satılık daire aramalarında tahmin edileceği gibi dairenin bulunduğu bölgenin turistik bir bölgede olması ve denize yakın bir konumda olması büyük bir avantaj sağlıyor. Türkiye’nin en kalabalık 20. Kenti olarak bilinen Aydın, turistik seçeneklere, antik kentlere ve müzelere, denize ve plajlara sahip olmasıyla özellikle yaz aylarında villa veya geniş yapılı gayrimenkullerde hareketlenme oluşturuyor. 

Aydın Satılık Daire Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Aydın satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. 

Aydın ekonomisinin temelini tarım, hayvancılık ve turizm oluşturur. Tarım ekonomisinde Aydın yağlık zeytin, incir, kestane, kereviz üretiminde Türkiye’de 1. sırada, pamuk ve çilek üretiminde ise 2. sırada, taze börülce ve sofralık zeytin üretiminde 3. sırada yer almaktadır. Sanayi ekonomisinde tarım, gıda, tekstil, makine ve ekipman, otomotiv yan sanayi ve beyaz eşya üretimi ana kalemlerindendir. Turizm ekonomisinde ise turizm, tarımdan sonraki ikinci önemli gelir kaynağıdır. Dilek Yarımadası Milli Parkı, Kuşadası ve Didim Plajları önemli sahilleridir. Bünyesinde 9 önemli müze ve ören yerleri barındırmaktadır. 

Aydın Satılık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 yılı TÜİK verilerine göre Türkiye’nin önemli turistik bir illerinden olan Aydın ilinin nüfusu 1.134.031’dir. Kent nüfusunun %50.4’ü erkek, geriye kalan %49.6’sı kadındır. Şehrin nüfusu bir önceki yıla göre 14.947 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 140 insan düşmektedir.

Aydın'ın İlçeleri 

Aydın Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan, turizm ve tarım açısından en gelişmiş illerinden biridir. Sınırları; kuzeyden İzmir, kuzeydoğusundan Manisa, doğusundan Denizli, güneyinden Muğla illeri, batısından ise Ege Denizi ile çevrilmiştir. Bu ilde en çok konut aranan beş ilçe Efeler, Didim, Söke ve Kuşadası’dır. 

- Efeler: Efeler, Aydın ilinin en büyük ve merkez olarak kabul edilen ilçesidir. Tarihin bilinen en eski notaya dökülmüş şarkısı, bu ilçenin sınırlarında bulunan Tralleis Antik Kenti'nde keşfedilmiştir.

- Didim: Didim ya da eski ismiyle Yenihisar ilçesi, Aydın'ın turistik bir ilçesidir. Doğudan Muğla il sınırı, Güllük Körfezi ve Akbük Koyu, batıdan ve güneyden Ege Denizi, kuzeyden Bafa Gölü ve Büyük Menderes ile sınırlanmış bir yarımada ilçesidir.

- Söke: Söke, Ege Bölgesi'nde Aydın’ın batısında yer alan Ege Denizi'ne kıyısı olan ve 1064 kilometrekarelik yüzölçümüyle Aydın’ın en büyük, nüfus bakımından ise Efeler ve Nazilli'den sonra 3. büyük ilçesidir. İlçenin kuzeyinde İzmir’in Selçuk ilçesi, kuzeydoğusunda Germencik, doğusunda Koçarlı, kuzeybatısında Kuşadası, güneyinde ise Didim bulunmaktadır.

- Kuşadası: Aydın’ın turizm yönünden gelişmiş olan diğer ilçelerinden biridir. İlçenin kuzeyinde İzmir’in Selçuk ilçesi, doğusunda ve güneyinde Söke ilçesi, batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Kuşadası'nın adını verdiği Kuşadası Körfezi ve yakın çevresi, sanat ve kültür merkezleri olarak bilinmektedir ve ilk çağlardan beri birçok farklı medeniyetleri bünyesinde misafir etmiştir.

Aydın Satılık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Aydın satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Aydın’da satılık evler ortalama 145 metrekaredir. Kısacası Aydın satılık daire alacakların, yaklaşık 1.036.460 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, satış bedelini yükseltebilir veya azaltabilir. Örneğin Aydın Didim satılık daire araması yapanlar için ev bedeli yükselmekte ve 1.042.140 Türk Lirası’na ulaşmaktadır. Öte yandan Aydın Efeler sahibinden satılık daire araması yapanların ise 473.590 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlemeniz, yararınıza olacaktır. Konut tipine göre Aydın’daki 1+1, 2+1, 3+1 daireler çeşitlilik göstermekte olup asansörlü daire, ara kat daire, otoparklı daire aramaları sık yapılmaktadır.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.