Emlakjet

Balıkesir Altıeylül Satılık Daire

araması için 280 ilan bulundu
search
Altıeylülcancel
Balıkesircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Altıeylül Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Altıeylül satılık daire düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden tarihine, ekonomisinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazıyı okumayı tamamladıktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Altıeylül, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Balıkesir, tarım ve turizm faaliyetleri ile adını duyuran ve bölgenin en gelişmiş kentlerinden biridir. Altıeylül, 97,229 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir ve ilçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 117 metredir. Denizden yüksekliğinin az olması sebebiyle ilçede ılıman bir iklim hakimdir. İlçe, 12 kasım 2012 tarihinde çıkan 6360 sayısı kanun ile bugünkü statüsüne kavuşmuştur.

Altıeylül Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

Altıeylül satılık daire arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında semtin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. Stratejik konumu sebebiyle tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçede, çok eski çağlardan itibaren yerleşim olduğuna dair birçok kanıt bulunmuştur. Semtte yapılan arkeolojik kazılar ile birçok höyük, mağara ve yerleşim yeri ortaya çıkarılmıştır. Paleolitik dönem’den itibaren insanların yaşadığı ilçede sırasıyla Lidyalılar, İyonlar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra Anadolu’ya yapılan Türk akınları buraya kadar ulaşmıştır ve Aydınoğulları Beyliği, ilçeyi de kapsayacak biçime egemenlik kurmuştur. İkinci beylikler döneminde ise Karesioğlulları Beyliği semtte kurulmuştur. İlçe, Orhan Bey döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Altıeylül Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomik gelişmişliği ve istihdam potansiyeli, o bölgedeki yerleşimden emlak piyasasına kadar birçok farklı şeyi etkilemektedir.Bu sebeple Altıeylül satılık konut tercih etmeyi düşünenlerin yazının bu kısmını dikkatle okumalarını tavsiye ediyoruz. İlçede tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Üç farklı iklimin kesişim noktasında yer alan ilçe, verimli topraklar üzerine kurulmuştur. İlçede her yıl birden fazla kez hasat alınabilmektedir. Başlıca tarım ürünleri tahıl, baklagil, pancar, tütün, buğday, arpa mısır, susam, pirinç ve yulaftır. Tarım faaliyetlerine ek olarak, hayvancılık da yapılmaktadır. Özellikle koyun, keçi ve sığır yetiştirilmektedir. Bölgede modern yöntemler kullanılarak tavukçuluk da yapılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, ilçe ekonomisinde madenler önemli bir yer tutmaktadır. Yeraltı kaynakları bakımından zengin bu semtte, verimli bor yatakları bulunmaktadır.

Altıeylül Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografik Yapısı

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede ikamet eden kişilerin sayısı 181.209’a ulaşmıştır. Bu kişilerin 91.968’i erkek, geriye kalan 89.241’i ise kadındır. Daha net bir ifade ile, ilçe nüfusunun %50.75’i erkek, %49.25’i kadındır. Semtin nüfusu 2013 yılından beri sürekli olarak artmaktadır ve artış son dönemler ivmelenmiştir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı ise %1.88’dir. Semt, 13 mahalle ve 81 köyden meydana gelmektedir. Balıkesir Altıeylül satılık evler arayanlar, aşağıda gelişmişlik sıralamasına göre verilen yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında arayışlarını sürdürebilirler:

  • Bahçelievler Mahallesi

  • Plevne Mahallesi

  • Hasan Basri Çantay Mahallesi

  • İkinci Gündoğan Mahallesi

  • Gümüşçeşme Mahallesi

  • Sütlüce Mahallesi

  • Birinci Gündoğan Mahallesi

  • Dinkçiler Mahallesi

  • Gazi Osmanpaşa Mahallesi

  • Kasaplar Mahallesi

Eğer Altıeylül satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibat kurabilir veya Altıeylül sahibinden satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Altıeylül Satılık Daire
1. Gündoğan Mahallesi2. Gündoğan MahallesiAkarsu MahallesiAkçaköy MahallesiAliağa MahallesiAltı Eylül MahallesiAslıhan MahallesiAslıhantepeciği MahallesiAtaköy MahallesiAtköy MahallesiAynaoğlu MahallesiAyşebacı MahallesiAyvacık MahallesiAyvatlar MahallesiBağalan MahallesiBahçedere MahallesiBahçelievler MahallesiBalıklı MahallesiBayat MahallesiBereketli MahallesiBeşpınar MahallesiBoğatepe MahallesiBozen MahallesiBüyükbostancı MahallesiCinge MahallesiÇakıllık MahallesiÇamköy MahallesiÇandır MahallesiÇayırhisar MahallesiÇınarlıdere MahallesiÇiftçidere MahallesiÇiftlikköy MahallesiÇukurhüseyin MahallesiDallımandıra MahallesiDedeburnu MahallesiDereçiftlik MahallesiDereköy MahallesiDinkçiler MahallesiDişbudak MahallesiErtuğrul MahallesiGaziosmanpaşa MahallesiGaziosmanpaşa OSB - Güney MahallesiGaziosmanpaşa OSB - Kuzey MahallesiGökçeören MahallesiGökköy MahallesiGümüsçesme MahallesiHacı İlbey MahallesiHalalca MahallesiHasan Basri Çantay Mahallesiİnkaya MahallesiKabaklı MahallesiKarabeyler MahallesiKarakavak MahallesiKarakaya MahallesiKaramanlar MahallesiKaraman MahallesiKasaplar MahallesiKesirven MahallesiKılcılar MahallesiKirazköy MahallesiKirazpınar MahallesiKonakpınar MahallesiKozderegüvem MahallesiKozören MahallesiKöseler MahallesiKöylü MahallesiKuşkaya MahallesiKutludüğün MahallesiKuyualan MahallesiKüçükbostancı MahallesiKüpeler MahallesiKürse MahallesiMacarlar MahallesiMerkezMeryemdere MahallesiNergiz MahallesiOrhanlı MahallesiOrtamandıra MahallesiOvabayındır MahallesiOvaköy MahallesiPamukçu MahallesiPaşaköy MahallesiPlevne MahallesiSarıalan MahallesiSelimiye MahallesiSıvatpınar MahallesiSütlüce MahallesiTaşköy MahallesiTaşpınar MahallesiTayyipler MahallesiTurnalar MahallesiTürkali MahallesiYakupköy MahallesiYenice MahallesiYeşiller MahallesiYeşilyurt MahallesiYıldız Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.