Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Balıkesir Balya Satılık Daire İlanları

araması için 2 ilan bulundu
search
Balyacancel
Balıkesircancel

Balya Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

Balya satılık daire arayışlarınızı yaparken bölge hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Balya, Balıkesir’in bir ilçesidir. İlin kuzeybatısındadır. Bölge toprakları Kocavaşar Çayıyla kollarının açtığı vadilerle yan taraflarından yükselen yamaçlardan oluşur. 797 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde kurulmuştur. Deniz seviyesinden 242 metre yüksekliktedir. Bölgenin en yüksek noktası Akçal Dağlarında yer alan Akçal Dedesi Tepesidir. İlçenin batısında Çanakkale, doğusunda Balıkesir Merkez, kuzeyinde Manyas ve Göle, güneyinde İvrindi ile Havran ilçeleri yer alır. İlçe dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Bölgede yaz ayları kurak ve sıcak iken kış ayları yağışlı ve sert geçer. Bölge hem konumu hem de rakımı itibariyle Akdeniz iklimi kadar yumuşak bir iklime sahip değildir. Akdeniz iklimine göre yaz ayları daha serin geçer. Bölgenin en sıcak zamanları Temmuz ile Ağustostur. En serin ayları Ocak ile Şubattır.

Balya Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin 2018 yılı nüfusu 13.141 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,81’ini erkekler ve %50,19’unu kadınlar oluşturur. İlçede nüfus cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Balya’nın 2017 yılı nüfusu 12.997’dir. İlçe bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,11’dir. Nüfus yoğunluğu 16’dır. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 16’ya denk gelir. Balya Balıkesir’in nüfus yoğunluğu en düşük olan ilçesidir. Balya oldukça sakin bir ilçedir. Siz de bu şirin ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Balıkesir Balya satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

Balya Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

Balya’nın 46 mahallesi vardır. Bu mahalleler; Çarmık Mahallesi, Orhanlar Mahallesi, Akbaş Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Medrese Mahallesi, Alidemirci Mahallesi, Danişment Mahallesi, Bengiler Mahallesi, Havutbaşı Mahallesi, Farsak Mahallesi, Çakallar Mahallesi, Göloba Mahallesi, Kavakalanı Mahallesi, Çalova Mahallesi, Habipler Mahallesi, Kaşıkçı Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Çamavşar Mahallesi, Koca Camii Mahallesi, Yazlık Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Yarışalanı Mahallesi, Örenköy Mahallesi, Çamucu Mahallesi, Mancılık Mahallesi, Yenikavak Mahallesi, Karacahisar Mahallesi, Çiğdem Mahallesi, Müstecap Mahallesi, Karlık Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Patlak Mahallesi, Kocabük Mahallesi, Çukurcak Mahallesi, Gökmusa Mahallesi, Narlı Mahallesi, Söbücealan Mahallesi, Koyuneri Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Enverpaşa Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Hacıhüseyin Mahallesi, Semizköy Mahallesi ve Kayapınar Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden en çok tercih edilen Balya Enverpaşa Mahallesi satılık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Balya Satılık Daire Fiyatları

Bir yerden ev almadan önce o bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi toplamak gerekir. Hazırlanan bütçeye göre alınabilecek en iyi evi seçmek büyük önem taşır. İlçenizdeki ev fiyatlarını öğrenmek için bir uzmana danışabilir ya da hiç vakit kaybetmeden yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 9.601’dir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı 3,16’dır. İlçedeki işyeri sayısı ise 611’dir. İlçedeki evlerin ortalama alanları 89 metrekareden oluşur. Balya satılık daire fiyatlar 156.996 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık daire fiyatı 1.764 TL’ye denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 27 yıldır. Bu da bir evin kendi bedeli kira aracılığı ile ödeme süresinin yaklaşık 27 yıl sürdüğü anlamına gelir.

Ev arayışınızda bütçenizi hazırladıysanız aradığınız ilanlar sadece bir tık uzaklıkta. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Balıkesir Balya ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Balıkesir Balya Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Balya Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Hatay İskenderun Satılık İşyeri
 • Isparta Isparta Merkez Sermet Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Zeytinburnu Sümer Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Beyoğlu Satılık Daire
 • Malatya Battalgazi Saray Mahallesi Günlük Kiralık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.