Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Edremit Turhanbey Mahallesi Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Turhanbey Mahallesicancel
Edremitcancel
Balıkesircancel
homeInfo
Arama kriterlerinize uygun başka ilan bulamadık. Kriterlerinize benzer ilanlara göz atabilirsiniz.
Benzer İlanlar

Turhanbey Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Rehberi

 

Konut arama sürecinin detaylı araştırma isteyen ve tüm detayların göz önünde bulundurulması gereken bir süreç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak bu süreçte aradığınız konuta ulaşabilmeniz için işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için Turhanbey Mahallesi hakkında konumu, emlak piyasası ve ulaşımı gibi kısa bilgileri içeren bir yazı derledik. Turhanbey Mahallesi satılık daire arayan okuyucularımız bu yazımıza göz atarak gerekli bilgilere ulaşabilirler. 

 

Balıkesir ili Turhanbey Mahallesi nüfusu toplam 849’dur. Bu nüfusun 443’ü Erkek, 406’sı Kadın’dır.

 

Turhanbey Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler İçin Mahallenin Coğrafi Konumu ve Bölgedeki Önemli Yerler

 

Turhanbey Mahallesi’nin bağlı olduğu Edremit ilçesi, Balıkesir'in batısında, Ege Denizi’nin kıyısında yer alır. Tarihte, Antik Çağ’daki adı ile Adramytteion, MÖ 1443 yılında Pidasus adı ile Burhaniye İskelesi civarında Karataş bölgesinde kurulmuş bir şehirdir. Truva-Bergama yolu üzerinde bulunmasından dolayı birçok baskınlara uğramış bir ara, harap bir halde Lidya Kralı Krezüs’ün eline geçmiştir. Kralın kardeşi bu şehri yeniden yaptırmış hatta süslemiş ve kendi adı olan Adramys ismini vermiştir. 1231’den sonraki yıllarda ise Türk Komutanı Yusuf Sinan, çetin savaşlar sonucunda şehrin anahtarını almıştır. 1336 yılında Karesi topraklarının Osmanlı’ya geçmesiyle, Edremit, Osman Gazi tarafından Osmanlı Devleti sınırları içerisine alınmıştır. Edremit ilçesine bağlı olan Turhanbey Mahallesi’nin sınırları ise; kuzeyden Edremit’in Yaylaönü Mahallesi, batıdan Edremit’in Tuzcumurat Mahallesi, güneyden Edremit’in Bostancı Mahallesi ve doğudan ise Havran’ın Çamdibi Mahallesi ile çevrilmiştir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Gençlik Spor ve Kongre Merkezi bu mahallenin sınırları içerisinde konumlanır.

 

Turhanbey Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler İçin Bölgenin Ulaşım Olanakları

 

Turhanbey Mahallesi satılık daire arayan okurlarımız için ulaşım olanaklarını derledik. Marmara Bölgesi’nin önemli turizm faaliyetleriyle ön plana çıkan Balıkesir ili hem karayolu hem demiryolu hem denizyolu hem de havayolu ulaşım imkanına sahip Türkiye’nin gelişmiş ulaşım ağına sahip şehirlerinden biridir. Turhanbey Mahallesi’ne veya Edremit’e gitmek isteyen ziyaretçiler bu ulaşım olanaklarının bazılarından yararlanarak ilçeye veya mahalleye ulaşım sağlayabilirler. Turhanbey Mahallesi’ne veya ilçeye uçakla gitmek isteyen ziyaretçilerin kullanması gereken havalimanı, Edremit’te bulunan Koca Seyit Havalimanı’dır. Balıkesir’e iniş yapan ziyaretçiler, havalimanında bulunan servis araçlarıyla veya otobüsler ile Edremit’in ilçe merkezine ortalama 10 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirler. Balıkesir, Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden biri olduğundan, karayolu üzerinden de neredeyse tüm şehirlerden hareket eden otobüsler ile Edremit’e rahatça ulaşım sağlanabilmektedir. Diğer ulaşım ağlarından olan demiryolu aracılığı ile Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde yer alan Balıkesir Garı üzerinden Edremit’e aktarma yaparak ulaşım sağlanabilir. Denizyolu üzerinden ise Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yer alan limanlar aracılığı ile daha sonra da Edremit’e otobüsler veya taksi ile aktarma yaparak ulaşım sağlanabilir. Turhanbey Mahallesi’ne; ilçe merkezinden sık sık geçen Turhanbey Mahallesi otobüslerinden ve minibüslerinden herhangi biri ile ulaşılmakta olup gün boyu farklı diğer ilçe ve mahallelere de kolayca ulaşım imkanı sağlanabilmektedir. Edremit ilçe merkezine ulaşabilmek için aşağıdaki alternatif ulaşım araçlarından birini kullanabilirsiniz:

 

- 71 Edremit Otogar - Cumhuriyet Meydanı - Eski SSK Hastanesi - Edremit Gençlik Spor ve Kongre Merkezi BTT Otobüs Hattı

- 93 - Hat 3 - Edremit Demirkent - Hamidiye Mahallesi - Devlet Hastanesi - Bostancı - Havaalanı BTT Otobüs Hattı

- 94 - Hat 4 - Edremit Toki - Adliye - Devlet Hastanesi - Bostancı - Havalanı BTT Otobüs Hattı

 

Turhanbey Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Mahallenin Eğitim Kurumu Bilgisi

 

Turhanbey Mahallesi satılık daire arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Turhanbey Mahallesi’nde okul bulunmamaktadır. Bu mahalleye yakın konumda bulunan bazı okullar şu şekildedir:

 

- Mimar Sinan İlkokulu - Hacı Tuğrul Mahallesi

- Dokuzeylül Ortaokulu - Tuzcumurat Mahallesi

- Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu - Cennetayağı Mahallesi

 

Turhanbey Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Gayrimenkul Bilgileri

 

Emlakjet.com verilerine göre Balıkesir Turhanbey Mahallesi satılık daire fiyatı 2022 yılında ortalama 1.654.814 Türk Lirası olarak ölçülmüştür. Balıkesir Turhanbey Mahallesi satılık konutların ortalama büyüklüğü ise 119 metrekaredir. Balıkesir il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Turhanbey Mahallesi sahibinden veya emlak ofisinden satılık konut arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Artaş Grubu’ndan Avrupa Markası İle A...

Artaş Grubu’ndan Avrupa Markası İle A...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.