/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gömeçcancel

Balıkesir Gömeç Satılık Daire

araması için 30 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Gömeç Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet satılık daire arayan vatandaşların yanında olarak onları desteklemeye devam ediyoruz. Gömeç satılık daire arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler

Balıkesir’in önemli ilçeleri arasında yer alan Gömeç ilçesi konum olarak Burhaniye ilçesi ve Ayvalık ilçeleri arasında yer almaktadır. Zeytinyağı ile ünlü olan ilçenin kuzeyinde Edremit Körfezi ve Burhaniye ilçesi, batısında Edremit Körfezi, güneyinde ise Ayvalık ilçesi yer almaktadır. Boşnak göçmenlerinin nüfus yoğunluğunu oluşturduğu ilçede, Yörük, Yunanistan muhacirleri ve Arnavutlar da yaşamaktadır. Gömeç satılık daire arayışında olan vatandaşlar bölgenin tarihi ile de yakından ilgilenmektedirler. İlçede yapılan kazılarda bulunan seramiklerin Milattan Önce 1200’lü yıllara dayandığı bilgisine ulaşılmıştır. Milattan Önceki dönemlerde bölgenin Ege Adaları ve Ege Kıyıları ile ticaret ilişkilerinin oldukça yoğun olduğu düşünülmektedir. Merkezde yapılan ekonomik faaliyetlerinin başında arıcılık gelmektedir. Bu nedenle bölgeye bal peteği anlamına gelen Gömeç ismi verilmiştir. Birinci Dünya Savaşı Dönemi’nde Yunan işgaline uğrayan ilçe 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır. Gömeç Belediyesi ilk olarak 1913 yılında kurulmuş olup 1928 yılında kaldırılmıştır. Bölgenin tekrardan ilçe statüsüne kavuşması 1955 tarihinde gerçekleşmiştir.

Gömeç Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafya ve Ekonomi Bilgisi

Yüzölçümü 223 kilometrekare olan ilçenin rakımı 10 metredir. Doğusunda Madra Dağı olan ilçenin yüzde 70’i dağlık, yüzde 30’u ise ovalık arazidir. İlçenin kıyı şeridinin uzunluğu 17 bin 500 metredir. Balıkesir Gömeç satılık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalarda bölgede akarsu kaynağı bulunmadığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Ekonomisinin temeli tarıma dayanan ilçenin temel tarım ürünü zeytindir. İlçede 11 bin 150 hektar zeytinlik arazi mevcuttur. Elde edilen zeytinler ülke zeytin ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamaktadır. İlçede aktif durumda görev alan 13 adet zeytinyağı fabrikası bulunmaktadır. Gömeç satılık konut arayanlar için ilçede zeytin üretiminin dışında domates, bakla, bezelye, patlıcan, pırasa, biber, salatalık, ıspanak, havuç, bamya ve lahana üretimi yapılmaktadır.

Gömeç Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 894’tür. İlçenin toplam nüfusunun yüzde 50,04’ünü (6 bin 952) erkek, yüzde 49,96’sını (6 bin 942) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gömeç satılık daire arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 13 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Dursunlu Mahallesi, Hacıhüseyinler Mahallesi, Hacıoğlu Mahallesi, Hacıosman Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Keremköy Mahallesi, Kobaşlar Mahallesi, Kumgedik Mahallesi, Kuyualan Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Ulubeyler Mahallesi, Yaya Mahallesi’dir.

Sizler de satın alacağınız konut için tercihinizi Balıkesir Gömeç ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gömeç’te uygun fiyatlı satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gömeç Satılık Daire
Balıkesir Gömeç Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Balıkesir Gönen Gündoğdu Mahallesi Satılık Daire
 • Balıkesir Gönen Kurtuluş Mahallesi Satılık Daire
 • Balıkesir Gönen Malkoç Mahallesi Satılık Ev
 • Balıkesir Gönen Satılık Ev
 • Balıkesir Havran Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.