Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gömeçcancel
Balıkesircancel

Balıkesir Gömeç Satılık Daire

araması için 29 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Gömeç Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet satılık daire arayan vatandaşların yanında olarak onları desteklemeye devam ediyoruz. Gömeç satılık daire arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler

Balıkesir’in önemli ilçeleri arasında yer alan Gömeç ilçesi konum olarak Burhaniye ilçesi ve Ayvalık ilçeleri arasında yer almaktadır. Zeytinyağı ile ünlü olan ilçenin kuzeyinde Edremit Körfezi ve Burhaniye ilçesi, batısında Edremit Körfezi, güneyinde ise Ayvalık ilçesi yer almaktadır. Boşnak göçmenlerinin nüfus yoğunluğunu oluşturduğu ilçede, Yörük, Yunanistan muhacirleri ve Arnavutlar da yaşamaktadır. Gömeç satılık daire arayışında olan vatandaşlar bölgenin tarihi ile de yakından ilgilenmektedirler. İlçede yapılan kazılarda bulunan seramiklerin Milattan Önce 1200’lü yıllara dayandığı bilgisine ulaşılmıştır. Milattan Önceki dönemlerde bölgenin Ege Adaları ve Ege Kıyıları ile ticaret ilişkilerinin oldukça yoğun olduğu düşünülmektedir. Merkezde yapılan ekonomik faaliyetlerinin başında arıcılık gelmektedir. Bu nedenle bölgeye bal peteği anlamına gelen Gömeç ismi verilmiştir. Birinci Dünya Savaşı Dönemi’nde Yunan işgaline uğrayan ilçe 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır. Gömeç Belediyesi ilk olarak 1913 yılında kurulmuş olup 1928 yılında kaldırılmıştır. Bölgenin tekrardan ilçe statüsüne kavuşması 1955 tarihinde gerçekleşmiştir.

Gömeç Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafya ve Ekonomi Bilgisi

Yüzölçümü 223 kilometrekare olan ilçenin rakımı 10 metredir. Doğusunda Madra Dağı olan ilçenin yüzde 70’i dağlık, yüzde 30’u ise ovalık arazidir. İlçenin kıyı şeridinin uzunluğu 17 bin 500 metredir. Balıkesir Gömeç satılık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalarda bölgede akarsu kaynağı bulunmadığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Ekonomisinin temeli tarıma dayanan ilçenin temel tarım ürünü zeytindir. İlçede 11 bin 150 hektar zeytinlik arazi mevcuttur. Elde edilen zeytinler ülke zeytin ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamaktadır. İlçede aktif durumda görev alan 13 adet zeytinyağı fabrikası bulunmaktadır. Gömeç satılık konut arayanlar için ilçede zeytin üretiminin dışında domates, bakla, bezelye, patlıcan, pırasa, biber, salatalık, ıspanak, havuç, bamya ve lahana üretimi yapılmaktadır.

Gömeç Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 894’tür. İlçenin toplam nüfusunun yüzde 50,04’ünü (6 bin 952) erkek, yüzde 49,96’sını (6 bin 942) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gömeç satılık daire arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 13 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Dursunlu Mahallesi, Hacıhüseyinler Mahallesi, Hacıoğlu Mahallesi, Hacıosman Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Keremköy Mahallesi, Kobaşlar Mahallesi, Kumgedik Mahallesi, Kuyualan Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Ulubeyler Mahallesi, Yaya Mahallesi’dir.

Sizler de satın alacağınız konut için tercihinizi Balıkesir Gömeç ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gömeç’te uygun fiyatlı satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Balıkesir Gömeç Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Balıkesir Gömeç Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Balıkesir Gömeç Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Gönen Kurtuluş Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Balıkesir Gönen Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Balıkesir Havran Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Balıkesir İvrindi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Karesi 1. Oruçgazi Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.