/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Balıkesir Sındırgı Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Sındırgıcancel
Balıkesircancel

Sındırgı Satılık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Sındırgı satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Sındırgı, Balıkesir’in il merkezine 63 kilometre uzaklıkta güneydoğusunda bulunan bir ilçesidir. Balıkesir - İzmir Karayolu üzerinde konumlanmıştır. Orman ve dağlık bir görünümü bulunur. Batı kesiminde Simav çayı eteklerinde geniş düzlükler vardır. Güneyi çamlarla kaplı dağlık alan üzerindeki alan 725 metre rakımdadır ve Manisa ili ile Balıkesir ilinin sınırını oluşturmaktadır. İç kesimde bulunması sebebiyle karasal iklim özellikleri görülen ilçede kış mevsimi soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçmektedir. Topraklarının yerleşimi oldukça eski bir zamana kadar uzanmaktadır. Ancak Sındırgı bölgesinin şehirleşmesi 18.yüzyılı bulmuştur. M.Ö. 6. Yüzyılda Persler, Lidyalılar, İranlıların hüküm sürdüğü Misya denilen bölge sınırlarında bulunduğundan pek çok medeniyetle iç içe bir tarihe sahip olmuştur. Tarihte Romalılar, Bizanslılardan sonra Selçuklular tarafından topraklar fethedildiğinde bölge Türkleşmiştir. 1913 yılına kadar Bigadiç ilçesine bağlı olan Sındırgı bu tarihten sonra müstakil ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Sındırgı satılık daire arayanlar için çevrede bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Güneyinde Manisa ilinin Demirci, Akhisar ve Gördes ilçeleri,
 • Kuzeyinde Dursunbey ilçesi,
 • Batısında Manisa’nın Kırkağaç ilçesi,
 • Doğusunda Kütahya ilinin Simav ilçesi ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 33.924 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,82’si kadın, yüzde 48,18’i erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1433 kilometrekaredir. 

Sındırgı Satılık Daire Konut Piyasası Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Balıkesir Sındırgı satılık ev almayı düşünenler için ilçedeki konut satış piyasasının genel bilgileri şu şekildedir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 36 yıl,
 • Metrekare birim satış fiyatı en az; 852 TL,
 • Metrekare birim satış fiyatı en çok; 2.736 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin iç ve dış özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Yeşil doğası ve az nüfusu ile yaşam kalitesi yüksek olan Sındırgı’da ev sahibi olmak için Emlakjet listeleme sayfalarımızı kontrol edebilir ve güncel ilanlardan haberdar olabilirsiniz. 

Sındırgı Satılık Daire Fiyatları

İlçe genelinde konut tipine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 • 1+1 65 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı; 161.720 TL,
 • 2+1 97 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı; 173.339 TL,
 • 3+1 140 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı; 235.200 TL’dir. 

Sizde aradığınız özelliklere sahip olan evi ister ilçe merkezinde ister köylerinde olsun kolaylıkla bulabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da Balıkesir Sındırgı’da sahibinden satılık daireler için sitemizdeki ilanları inceleyebilir, hayalinizdeki eve sahip olmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Balıkesir Sındırgı Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Balıkesir Sındırgı Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Balıkesir Sındırgı Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Balıkesir Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Bartın Amasra Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Merkez Karaköy Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Merkez Kemer Köprü Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.