Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Balıkesir Susurluk Satılık Daire

araması için 18 ilan bulundu
search
Susurlukcancel
Balıkesircancel

Susurluk Satılık Daire Arayanlara Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Susurluk satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Susurluk, Balıkesir’in kuzeydoğusunda yer alan bir ilçesidir. İlçe adı ile özdeşleşmiş iki tane meşhur ürünü bulunur. Bunlardan birisi Susurluk ayranı, diğeri ise Susurluk tostudur. Tarihte Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklulara ev sahipliği yapan ilçede görülmesi gereken kaplıcalar da mevcuttur. İlçe yöresinde yaşayanların anlattıklarına göre bugün ilçenin topraklarının bulunduğu yer önceleri Karesi Beylerinden İne Bey Vakfına ait bir ormanlık ve bataklık bir alan durumundaymış. Daha sonrasında torunları bu yöreyi ‘Susığırlık’ adı altında bir çiftlik haline getirmişler. 1634 yılında burayı işgal eden Karamanlılar kendi insanlarını bu bölgeye yerleştirmişlerdir. Yıllar içinde Osmanlı-Rus Savaşı sırasında Anadolu’ya yapılan göçler sonrasında Türkmen aşiretleri yöreye yerleştirilerek yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. 1892’de bucak, 1926’da müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. Susurluk satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Bandırma ilçesi ile Bursa’nın Karacabey ilçesi,
 • Güneyinde ve güneydoğusunda Kepsut ilçesi,
 • Batısında Manyas ilçesi,
 • Doğusunda Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçe nüfusu 39.058 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,60’ı kadın, yüzde 49,40’ı erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 945 kilometrekaredir. İklimi Marmara Bölgesinin genelinde hüküm süren Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında geçiş özelliği taşır. 

Susurluk Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Balıkesir’in Susurluk ilçesindeki satılık daire piyasasının genel bilgiler şöyledir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 22 yıl,
 • Minimum birim satış fiyatı 1.032 TL,
 • Maksimum birim satış fiyatı 1.954 TL,
 • Ortalama konut metrekare satış fiyatı; 1.483 TL’dir.

Tercih edeceğiniz konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, bulunduğu semte ve yakın olduğu sosyal alanlara gibi pek çok farklı etkene göre satış fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Sizde uygun fiyatlı tercihler için Susurluk Toki evleri satılık daire ilanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

Susurluk Satılık Daire Alabileceğiniz Mahalleleri ve Ev Fiyatları

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde satılık ev arayışında bulunabileceğiniz toplam 54 adet mahallesi bulunmaktadır. Bunlardan 44 köy ve 2 kasaba 2014 yılında Büyükşehir statüsünden sonra mahalle olanlardır. Merkez MAhallelerinden bazıları şunlardır; Yeni Mahallesi, Han Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Kışla Mahallesi, Orta Mahallesi, Göbel Mahallesidir. İlçe genelinde satılık daire fiyatları konut tipine göre şu rakamlara sahiptir;

 • 2+1 100 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 149.200 TL,
 • 3+1 125 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 196.000 TL,
 • 4+1 200 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 277.400 TL’dir. 

Aradığınız en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da Balıkesir Susurluk’ta sahibinden satılık müstakil evler ilanları gibi en çok tercih edilen ilanları sitemizden inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Balıkesir Susurluk Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Balıkesir Satılık Daire
 • Bartın Amasra Kaleşah Mahallesi Satılık Daire
 • Bartın Amasra Satılık Ev
 • Bartın Merkez Aladağ Mahallesi Satılık Ev
 • Bartın Merkez Çaydüzü Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.