/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Amasracancel
Bartıncancel

Bartın Amasra Satılık Daire

araması için 34 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Amasra Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Amasra satılık daire düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda , semtin coğrafi özelliklerinden tarihine, demografik durumundan mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra semti daha yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Amasra, Türkiye Cumhuriyeti’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bartın kentine bağlı bir ilçedir. Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman işlevi göre iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalardan meydana gelen bu şirin ilçe, Batı Karadeniz’in doğal güzellikleri ile etkileyen önemli yerleşim birimlerinden biridir. Yerel halkın önemli bölümünün balıkçılık ile uğraştığı semt, doğal güzellikleri, köklü geçmişi ve sahip olduğu tarihi eserler ile ülkemizin saklı cennetlerinden birdir.

Amasra Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Tarihi Hakkında Bilgi

Amasra satılık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. İlçenin bilinen ilk ismi Sesamos’tur ve şehirde ilk yerleşim milattan önce on ikinci yüzyılda gerçekleşmiştir. Semtin bilinen ilk hükümdarları Hititler’dir. Hitltlerden sonra ilçede Fenikeliler hakimiyet kurmuştur ve bölgeyi adeta bir ticaret merkezi haline getirmişlerdir. Daha sonra Lidyalıların, Romalıların, Perslerin ve Bizansların hakimiyetine giren ilçe, Karadeniz’e açılan bir kapı olduğundan tarih boyu önemini korumuştur. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile, ilçenin kaderi değişmiştir. Bölgeyi hızlıca kendi topraklarına katan Anadolu Selçukluları, dağılma döneminde ilçeyi Cenevizliler’e kaptırmıştır. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılan ilçe, o tarihten itibaren bir Türk toprağıdır ve işgale uğramamıştır. Ancak Kurtuluş Savaşı döneminde, çok tarihi bir sorumluluk üstlenerek, milli mücadeleye katılacakların Anadolu’ya geçişini sağlamıştır.

Amasra Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bartın iline bağlı Amasra ilçesi, Karadeniz sahil şeridi üzerine kurulmuştur ve geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 20 metredir. İlçede hüküm süren ılıman iklim ve uygun doğa koşulları, bölge halkının daha çok tarımla ilgilenmesini sağlamıştır. Bölgenin bu konudaki tek sorunu tarım arazilerinin parçalı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu durum modern tarım yöntemlerinin kullanılmasını da engellemektedir. Ancak ilçede bol bol hububat, buğday ve mısır yetiştirilmektedir. Tarımsal faaliyetlere ek olarak yöre halkının önemli bir kısmı hayvancılık ile de ilgilenmektedir. Yem bitkilerinin kolayca üretilmesi, hayvancılık faaliyetlerini kolaylaştırmaktadır. Semtte daha çok küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir ve 71.082 hayvan vardır. Eğer tarım ya da hayvancılık ile ilgileniyorsanız Amasra satılık konut tercihiniz oldukça isabetli olacaktır. Fakat bu iki ekonomik faaliyet de geniş kullanım alanına sahip evler istemektedir. Bu sebeple belki arayışınızı Amasra satılık müstakil ev şeklinde güncellemeniz gerekebilir.

Amasra Satılık Daire Düşünenlere Mahalle Bilgisi

Amasra ilçesinin nüfusu 2019 TÜİK verilerine göre 14.776’dır ve bahsi geçen kişilerin %51.32’si erkek, geriye kalan %48.68’i ise kadındır. İlçenin nüfusu 20014 yılından beri düzenli olarak düşmektedir. Bu durum semtin, çevre il ve ilçelere verdiği göç ile alakalıdır. Tüm bunlara ek olarak semtte popülasyonun artış hızı - %0.31’dir. İlçe, beş büyük mahalle ve otuz köyden meydana gelmektedir. Bucak veya mezra yerleşimi ise bulunmamaktadır. Bartın Amasra satılık ev tercih etmeyi düşünenler, aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden bir ya da ikisinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler. Gelişmişliklerine göre yerleşim birimleri aşağıdaki gibidir:

 • Kum Mahallesi

 • Kale Şah Mahallesi

 • Fatih Mahallesi

 • Boztepe mahallesi

 • Kaleiçi Mahallesi

Eğer Amasra satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Amasra satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Bartın Amasra Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bartın Amasra Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bartın Amasra Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Bartın Merkez Karaköy Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Merkez Kemer Köprü Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Batman Merkez Kardelen Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.