/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bartın Kurucaşile Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kurucaşilecancel
Bartıncancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kurucaşile Satılık Daire İsteyenlere Özel Bilgiler

Kurucaşile satılık daire almayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. İlçedeki ilanlar sizler için bir araya getirildi. Bu ilanları incelerken de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Kurucaşile, Bartın’ın 4 ilçesinden biridir. Bölge tarihi oldukça eski dönemlere uzanır. Yapılan araştırmalarda bölgede ilk olarak Hititlerin daha sonra da Fenikelilerin hüküm sürdüğü bulunmuştur. İlçede yaşayan uygarlıklar arasında Kayralılar, Akalar, Kromna Medeniyeti, Romalılar ve Bizanslılar yer alır. Bölgedeki ilk Türk hakimiyeti Kutalmışoğlu Süleyman Bey’in komutanlığını yaptığı Tiğin’dir. 1395 yılında da bölge Candaroğullarından alınarak Osmanlı hükümdarlığına geçmiştir. 1957 senesinde kadar Batın ilçesinin bir nahiyesi olan bölge bu tarihten itibaren ilçe konumuna getirilmiştir ve Zonguldak’a bağlanmıştır. 1991 senesinde Bartın il olunca da Kurucaşile ilçesi Bartın’a bağlanmıştır.

Kurucaşile Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafyası

İlçenin yüzölçümü 159 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yaklaşık 200 metre yükseklikte bulunur. Şehir merkezine olan mesafesi 64 kilometredir. İlçenin kuzeyden Karadeniz’e kıyısı vardır. Güney tarafında Bartın ili, doğu tarafında Cide, batı tarafında Amasra ilçeleri yer alır. Bölgenin güney kısmı Karadağ, Karsaduran Dağı ve Kayaardı Dağları ile çevrelenmiştir. Bölge arazisinin yaklaşık %40’ı ormanlık alanlardan oluşur. İlçede tarım oldukça azdır. Bölgeye tipik Karadeniz iklim tipi hüküm sürer. Kış ayları yağışlı ve serin; yaz ayları yağışlı ama ılık geçer. Bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Kurucaşile satılık ev arayışınızda doğru adrestesiniz. İlgili ilanlara sitemizde sizleri bekliyor.

Kurucaşile Satılık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Kurucaşile satılık daire arayışınız sona erdiğinde ilçede görmediğiniz yer kalmamalı. Bu sebeple birçok tarihi ve doğal güzellik barındıran ilçede mutlaka görülmesi gereken yerleri sizler için derledik. Özellikle yaz aylarında daha çok ziyaretçi çeken ilçede denizin tadını çıkarabileceğiniz plajlar vardır. Kapısu Köyünde yer alan Kapısuyu Plajı, sığ bir denize sahip Karaman Plajı, ilçe merkezine 4 kilometre mesafedeki Yeralı Plajı, doğal sığ kumsalı ile dikkat çeken Tekkeönü Plajı, Kurucaşile – Cide güzergâhı üzerinde yer alan Gökçekale Köyü ilçede denizin tadını çıkarabileceğiniz yerlerdendir. Yeşillikler içinde bir gün geçirmek istiyorsanız da Göldere Şelalesi ve Kapısu Deresine gitmelisiniz. Ayrıca Liman Mevkiinde bulunan küçük plajlara da gidebilirsiniz. Çambu Yalısı da yaklaşık 200 metre uzunluğunda oldukça güzel bir kumsala sahiptir. Bu ilçeye her yaz düzenli olarak gelen ziyaretçiler vardır. Eğer il dışından ilçeye tatile gelecekseniz bölgeye en yakın havalimanı Zonguldak Havalimanıdır. Bu havaalanı ilçe merkezine yaklaşık 88 kilometre uzaklıktadır. Karayoluyla havalimanından ilçeye ulaşım ortalama 1 saat 30 dakika sürer. Siz de tatillerinizi burada geçirmek istiyorsanız Kurucaşile satılık yazlık ilanlarına sitemizden vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Kurucaşile Satılık Daire Fiyatları

Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 6.941’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 1,36’dır. Toplam işyeri sayısı 965’tir. İlçedeki evlerin alanları ortalama 114 metrekaredir. Kurucaşile satılık daire fiyatları ortalama 182.856 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim fiyat 1.604 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 33 senedir. Yani bir ev kendi satış fiyatını kirası ile ortalama 33 yılda öder.

Siz de bu ilçede ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Emlakjet sayesinde işiniz oldukça kolay. İstediğiniz kriterlere uygun Bartın Kurucaşile satılık müstakil evler ya da daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.