Emlakjet

Bartın Satılık Daire

araması için 141 ilan bulundu
search
Bartıncancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bartın Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici İl Rehberi

 

Bartın satılık daire tercihi yapmak isteyenler için ilçenin genel özelliklerini sizler için araştırdık. Kafanızda oluşan bütün soruların cevaplarına Emlakjet'in detaylı listeleme sayfa seçenekleri ile aradığınız kriterlere uygun yanıt bulabilirsiniz. Bartın, bir zamanlar Zonguldak’ın bir ilçesi iken sonradan il statüsüne kavuşmuştur. 1991 yılında şehir olmuş 74.ilimizdir. Bartın, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde Batı Karadeniz Bölümünde küçük bir ildir. Aynı zamanda Bartın nehri kenarında kurulmuştur. Nehirde ise taşımacılık yapılmaktadır. Bartın nüfusu toplamda 193.577'dir. Bu nüfus, 95.760 erkek ve 97.817 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,47 erkek, %50,53 kadındır.

 

Bartın Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Bilgisi

Bartın İli 4 ilçeden oluşmaktadır. Merkez, Kurucaşile, Amasra, Ulus'tur. Toplam nüfus sayılarını azalana göre sıralarsak şöyle diyebiliriz;

 

 • Merkez 151.289
 • Ulus 20.900
 • Amasra 14.867 ve
 • Kurucaşile 6.521'dir.

 

Burada ev arayanlara en kalabalık ilçe Merkez, nüfusu en az olan ise Kurucaşile ilçesidir diyebiliriz. Aynı zamanda turizmin de en yoğun olduğu yerlerden biri olan Bartın Amasra sahibinden satılık daireler seçeneğini de önerebiliriz.

 

Bartın Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Ulaşım Bilgisi

İlin denizyolu, karayolu, havayolu ve demiryolu olmak üzere ulaşım imkanlarını Bartın satılık daire arayanlar için araştırdık.

 

 • Denizyolu: Bartın bir sahil kentidir. Bartın limanı ise aynı zamanda yolcu giriş-çıkış kapısıdır. Uluslararası liman olarak hizmet veren İlde Bartın limanı ile birlikte Amasra ve Kurucaşile limanları ulusal ticari limanlar olarak hizmet vermektedir, bu konuda oldukça gelişmiştir.
 • Demiryolu: Saltukova, Bartın'a en yakın Demiryolu istasyonudur. Bartın'a 38 kilometre uzaklıktadır. Saltukova Zonguldak'tadır.
 • Havayolu: Saltukova (Zonguldak), Bartın`a en yakın havaalanıdır.38 kilometre uzaklıktadır.
 • Karayolu: Bartın`ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; güneyde Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üstünden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşım vardır. Doğuda Cide (Kastamonu), yine güneyde Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu`ya açılmaktadır. Batıda ise Çaycuma-Devrek (Zonguldak) - Mengen-Yeniçağa (Bolu)'dur.

 

Bartın'da ulaşımın en aktif olduğu nokta Karayolu'dur. Karayolunda oldukça gelişmiş olan ilimiz günübirlik burada konaklamak isteyenler, turistik gezi düzenlemek isteyenler içinde oldukça kolay ulaşılabilirdir. Bu tarz bir arayış içerisindeyseniz sizlere Bartın İnkum günlük kiralık ev seçeneklerimizi önerebiliriz.

 

Bartın Satılık Daire Arayanlara Özel İlin Coğrafyası ve Olanakları

Zengin bir floraya sahip olan Bartın ilimiz, Avrupa Ormanları’nda korumada öncelikli alanlardan biri olarak seçilen Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yer alıyor. İçerisinde Ilgarini Mağarası’nı, Armutlu Çayırı’nı, Valla Kanyonu bulunmaktadır. Güzelcehisar Lav Kayaları. Ayrıca Göl Deresi Şelalesi ve Ulukaya Şelalesi de bir diğer doğal güzellikleri arasındadır. Bu tarz bir arayış içerisindeyseniz Amasra satılık daire seçeneğini de öneririz. Kent merkezinde bulunan Bartın Üniversitesi bünyesinde 7 fakülte, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 3 enstitü bulunmaktadır. Yaklaşık 13 bin öğrenci eğitim görmektedir. Bunun dışında Bartın satılık daire arayışı içerisinde olanlara 4 ilçede de MEB'na bağlı pek çok sayıda eğitim kurumuna sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

Bartın İli Mahalle Bilgisi

Tüloğlu Mahallesi, Şiremirçavuş Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Gerişli Mahallesi, Köyortası Mahallesi, Değirmenci Mahallesi, Okulak Mahallesi,Orduyeri Mahallesi, Demirci Ahmetler Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Orta Mahallesi,Şabankadı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karaçay Mahallesi, Kavlaklık Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Tuna Mahallesi, Çaydüzü Mahallesi, Gölbucağı Mahallesi, Kemer Köprü Mahallesi, Kırtepe Mahallesi, Merkez Mahallesi, Aladağ ve Ağdacı Mahallesi olmak üzere toplamda 25 adet mahalleye sahiptir. Bunlar ise sadece Merkez'de olan mahallelerdir. Bu merkez mahalleler arasında seçim yapamıyorsanız, sizlere sahibinden satılık daire Bartın Demirciler Mahallesi 'ni önerebiliriz. Verilerimize göre en çok talep gören mahallelerden biri olan Demirciler Mahallesi konumsal olarak da oldukça merkezidir.

 

Emlakjet Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Konut Satış Piyasası 

Bartın satılık daire arayışında olanlar için Emlakjet bölge raporu 2019 Ocak verilerine göre konut satış piyasası şu şekilde;

 

 • Konut satın alımında ortalama geri dönüş 26 yıl,
 • Ortalama konut fiyatı 193.698 TL'dir,
 • Ortalama konut alanı 102 metrekare,
 • Metrekare birim fiyatı ise ortalama 1.899 TL’dir.
 • Konut Tipine göre satış fiyatları ise;
 • 1+1 54 metrekarelik daire 119.772 TL,
 • 2+1 98 metrekarelik daire 183.260 TL,
 • 3+1 130 metrekarelik daire 229.580 TL,
 • 4+1 173 metrekarelik daire 319.936 TL'dir.

 

Bartın sahibinden satılık daire veya emlakçıdan satılık daireleri incelemek istiyorsanız, listeleme sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hayalinizdeki eve Emlakjet sayesinde çok yakınsınız!

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.