/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozüyükcancel

Bilecik Bozüyük Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Bozüyük Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Bozüyük satılık daire bakanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazının ilk kısmında ilçenin coğrafi özelliklerine, ikinci kısmında ekonomisine ve üçüncü kısmında demografik durumuna değineceğiz. Yazının tamamını okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bozüyük, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde bulunan Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Bilecik, sekiz büyük ilçeden meydana gelmiştir ve Bozüyük kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimidir. Semt, kent nüfusunun %33.31’ine ev sahipliği yapmaktadır. Ekonomisi ve nüfusu ile bölgenin en gelişmiş yerlerinden biridir. Bozüyük’ün tarihi de Bilecik tarihi kadar eskiye dayanmaktadır. Semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce iki binli yıllarda gerçekleşmiştir. Bölgenin bilinen ilk sahipleri Hititler’dir. Daha sonra Frigyalıların, Kimmerler ve Lidyalılar ilçeye yerleşmiştir.

Bozüyük Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bozüyük satılık daire düşünenler için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında ilçenin coğrafi özelliklerine ve iklimine odaklanacağız. Bozüyük, Bilecik ilinin kuzeybatısında yer almaktadır. Bozüyük’ün kuzeyin kentin merkez ilçesi, kuzeybatısında Pazaryeri semti, kuzeydoğusunda Söğüt ilçesi, doğusunda ise Eskişehir kentine bağlı İnönü ilçeleri yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak güney hattında Kütahya’nın merkez ve Tavşanlı ilçeleri ile komşudur. Semt, 928 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı çok daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 440 metredir. Doğu – Batı hattı üzerinde yer alan dağ sıraları, semtin en yüksek noktası 1322 metre rakımı ile Çamyayla Tepesi’dir. Bozüyük Ovası üzerine kurulmuş olan ilçe, Karasu Vadisine kadar uzanmaktadır. İlçede ılıman Marmara İklimi hüküm sürmektedir.

Bozüyük Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçedeki yaşayıştan emlak piyasasına kadar birçok farklı şeye etki eder. Bu nedenle, Bozüyük satılık konut arayışı içerisinde olanların ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İlçe, Bilecik’in en gelişmiş ekonomisine sahiptir ve Türkiye’de 872 ilçe arasında 51. Büyük ekonomiye sahiptir. İlçe ekonomisi sanayiye dayanmaktadır. Bölgede iki küçük sanayi sitesi ve bir organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Semtte 25 fabrika faaliyet göstermektedir. Bu fabrikalar, 2000 kişiyi istihdam olanağı sağlamaktadır. İlçede, hububat, sebze ve meyve üretimi de yapılmaktadır. Özellikle balkabağı ve elma üretimi çok yaygındır. Tüm bunlara ek olarak bölgede hayvancılık da gelişmiştir. Semtte 6000 büyükbaş, 20.000 küçükbaş hayvan bulunmaktadır.

Bozüyük Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

Bozüyük ilçesinin nüfusu, 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, 74.441’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun 550.48’i erkek, %49.52’si kadındır. İlçenin nüfusu 2007 yılından beri sürekli olarak artmaktadır. Bölgede kilometrekareye düşen kişi sayısı 88’dir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %1.86 ile kent ortalamasına yakındır. Bilecik Bozüyük satılık ev tercih etmeyi düşünenler arayışlarını aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında sürdürmek isteyebilirler:

- Yeni Mahalle

- 4 Eylül Mahallesi

- Kasımpaşa Mahallesi

- Yediler Mahallesi

- Yenidoğan Mahallesi

- Çarşı Mahallesi

- Yeşilkent Mahallesi

- Tekke Mahallesi

- Mithat Paşa Mahallesi

- İç Köy Mahallesi

- Akpınar Mahallesi

Eğer Bozüyük satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibat kurabilir veya sahibinden Bozüyük satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.