Emlakjet

Bilecik Gölpazarı Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Gölpazarıcancel
Bilecikcancel

Gölpazarı Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Gölpazarı satılık daire arayanlar için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan birçok soru işaretinin birer birer kaybolduğunu ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştığınızı göreceksiniz. Gölpazarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara, Ege ve Karadeniz Bölgeleri’nin kesişim noktasında yer alan Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Semt, Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasın 103. Sırada yer almaktadır. Bilecik kenti, sekiz farklı ilçeden meydana gelmektedir. Gölpazarı ilçesi ise kentin en gelişmiş beşinci bölgesidir ve ilçe, kent nüfusunun %4.74’üne ev sahipliği yapmaktadır . Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş döneminde önemli bir rol üstlenen ilçe, hızla kalkınmaktadır.

Gölpazarı Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan etkileşiminizi güçlendirebilir, bağlarını kuvvetlendirebilir. Bu sebeple yazının ilk kısmında Gölpazarı satılık ev düşünenler için ilçenin tarihinden bahsetmeyi uygun gördük. Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda önemli bir figür olan Gazi Mihal semtin en önemli isimlerinden biridir. İlçede bu ismi taşıyan ilkokul ve hamam bulunmaktadır. İlçenin bilinen isimlerinden biri hava şehitlerinden olan Cengiz Topel’dir. İlçe tarihinin dönüm noktalarından biri de Çanakkale Savaşı olmuştur. İlçe halkının büyük bir kısmı savaşa katılmıştır. Bu nedenle nğfusta dramatik bir düşüş meydana gelmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda da önemli bir rol üstlenen ilçe, savunma hattını desteklemiştir. Düşmanın Marmara kıyılarına ulaşmasını önlenmiştir.

Gölpazarı Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gölpazarı satılık konut düşünenler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçe, 686 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 550 metredir. Bölgede büyük dağlar bulunmamaktadır. Bu nedenle genellikle tepelik bir görünüm sergilemektedir. İlçenin en yüksek noktası 800 metre rakıma sahiptir. İlçede tarımsal verim ve çeşitlilik yüksektir. Bu durumun en önemli nedeni, ılıman iklim koşulları, zengin ve verimli topraklar ve temiz su kaynaklarının bolluğudur. Ekolojik tarım ve hayvancılığın yaygın olduğu semtte modern tarım yöntemleri kullanılmaktadır. Semtte, ılıman bir iklim hakimdir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. En sıcak ayı Temmuz iken, en soğuk ayı Ağustos’tur.

Gölpazarı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 10.591’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %54.63’ü erkek, geriye kalan %45.37’si kadındır. Nüfusun cinsiyete çok da dengeli dağılmadığı ilçenin nüfusu, sürekli olarak azalmaktadır. Bu nedenle ilçe popülasyonun artış hızı eksi %8.27’dir. Semt, beş mahalle ve kırk sekiz köyden meydana gelmektedir. Bilecik Gölpazarı satılık konut tercih etmeyi düşünenler arayışlarını aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında sürdürmek isteyebilirler:

  • İstiklal Mahallesi

  • Orta Mahallesi

  • Reşadiye Mahallesi

  • İsmet Paşa Mahallesi

  • Bahçelievler Mahallesi

Eğer Gölpazarı satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Bilecik Gölpazarı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Gölpazarı Satılık Daire
Akçakavak KöyüAktaş KöyüAlıç KöyüAlıç Köyü (Akçaöküz Mahallesi)Alıç Köyü (Elmümin Mahallesi)Aliç KöyüArıcaklar KöyüArmutcuk KöyüArmutçuk KöyüBahçelievler MahallesiBaltalı KöyüBayat KöyüBedi KöyüBolatlı KöyüBüyükbelen KöyüBüyüksusuz KöyüBüyüksürmeli KöyüÇengeller KöyüÇımışkı KöyüÇımışkı Köyü (Bahçelievler Mahallesi)Çiftlik KöyüÇukurören KöyüDemirhanlar Köyü (Gemici Mahallesi)Demirhanlar Köyü (Merkez Mahallesi)Derecikören KöyüDereli KöyüDoğancılar KöyüDokuz KöyüDokuz Köyü (Yağcı Mahallesi)Gökçeler KöyüGökçeözü KöyüGöldağı KöyüGözaçanlar KöyüHacıköy KöyüHamidiye Köyüİncirli Köyüİncirli Köyü (Bostancılar Mahallesi)İsmetpaşa Mahallesiİstiklal MahallesiKaraağaç KöyüKaraahmetler KöyüKaracalar KöyüKasımlar KöyüKavak Köyü (Bağışlar Mahallesi)Kavak Köyü (Muratlar Mahallesi)Kavak Köyü (Ormancılar Mahallesi)Kavak Köyü (Şıhlar Mahallesi)Kavak Köyü (Yağcılar Mahallesi)Keskin KöyüKöprücek Köyü (Hacıdurmuşlar Mahallesi)Köprücek Köyü (Merkez Mahallesi)Kurşunlu KöyüKuşçaören KöyüKuşçuören KöyüKüçüksusuz KöyüKüçükyenice KöyüKümbet KöyüKümbet Köyü (Dumanlar Mahallesi)Orta MahallesiReşadiye MahallesiSarıhacılar Köyü (Cansızlar Mahallesi)Sarıhacılar Köyü (Merkez Mahallesi)Softalar KöyüSoftalar Köyü (Neçinler Mahallesi)Söğütcük KöyüSöğütçük KöyüŞahinler KöyüTaşçıahiler KöyüTaşçıahiler Köyü (Seyfiler Mahallesi)Tongurlar KöyüTongurlar Köyü (Urgancılar Mahallesi)Türkmen KöyüÜyük KöyüÜzümlü Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.