/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölpazarıcancel

Bilecik Gölpazarı Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Gölpazarı Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Gölpazarı satılık daire arayanlar için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan birçok soru işaretinin birer birer kaybolduğunu ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştığınızı göreceksiniz. Gölpazarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara, Ege ve Karadeniz Bölgeleri’nin kesişim noktasında yer alan Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Semt, Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasın 103. Sırada yer almaktadır. Bilecik kenti, sekiz farklı ilçeden meydana gelmektedir. Gölpazarı ilçesi ise kentin en gelişmiş beşinci bölgesidir ve ilçe, kent nüfusunun %4.74’üne ev sahipliği yapmaktadır . Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş döneminde önemli bir rol üstlenen ilçe, hızla kalkınmaktadır.

Gölpazarı Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan etkileşiminizi güçlendirebilir, bağlarını kuvvetlendirebilir. Bu sebeple yazının ilk kısmında Gölpazarı satılık ev düşünenler için ilçenin tarihinden bahsetmeyi uygun gördük. Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda önemli bir figür olan Gazi Mihal semtin en önemli isimlerinden biridir. İlçede bu ismi taşıyan ilkokul ve hamam bulunmaktadır. İlçenin bilinen isimlerinden biri hava şehitlerinden olan Cengiz Topel’dir. İlçe tarihinin dönüm noktalarından biri de Çanakkale Savaşı olmuştur. İlçe halkının büyük bir kısmı savaşa katılmıştır. Bu nedenle nğfusta dramatik bir düşüş meydana gelmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda da önemli bir rol üstlenen ilçe, savunma hattını desteklemiştir. Düşmanın Marmara kıyılarına ulaşmasını önlenmiştir.

Gölpazarı Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gölpazarı satılık konut düşünenler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçe, 686 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 550 metredir. Bölgede büyük dağlar bulunmamaktadır. Bu nedenle genellikle tepelik bir görünüm sergilemektedir. İlçenin en yüksek noktası 800 metre rakıma sahiptir. İlçede tarımsal verim ve çeşitlilik yüksektir. Bu durumun en önemli nedeni, ılıman iklim koşulları, zengin ve verimli topraklar ve temiz su kaynaklarının bolluğudur. Ekolojik tarım ve hayvancılığın yaygın olduğu semtte modern tarım yöntemleri kullanılmaktadır. Semtte, ılıman bir iklim hakimdir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. En sıcak ayı Temmuz iken, en soğuk ayı Ağustos’tur.

Gölpazarı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 10.591’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %54.63’ü erkek, geriye kalan %45.37’si kadındır. Nüfusun cinsiyete çok da dengeli dağılmadığı ilçenin nüfusu, sürekli olarak azalmaktadır. Bu nedenle ilçe popülasyonun artış hızı eksi %8.27’dir. Semt, beş mahalle ve kırk sekiz köyden meydana gelmektedir. Bilecik Gölpazarı satılık konut tercih etmeyi düşünenler arayışlarını aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında sürdürmek isteyebilirler:

  • İstiklal Mahallesi

  • Orta Mahallesi

  • Reşadiye Mahallesi

  • İsmet Paşa Mahallesi

  • Bahçelievler Mahallesi

Eğer Gölpazarı satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Bilecik Gölpazarı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gölpazarı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.