Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölpazarıcancel
Bilecikcancel

Bilecik Gölpazarı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Gölpazarı Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Gölpazarı satılık daire arayanlar için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan birçok soru işaretinin birer birer kaybolduğunu ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştığınızı göreceksiniz. Gölpazarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara, Ege ve Karadeniz Bölgeleri’nin kesişim noktasında yer alan Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Semt, Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasın 103. Sırada yer almaktadır. Bilecik kenti, sekiz farklı ilçeden meydana gelmektedir. Gölpazarı ilçesi ise kentin en gelişmiş beşinci bölgesidir ve ilçe, kent nüfusunun %4.74’üne ev sahipliği yapmaktadır . Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş döneminde önemli bir rol üstlenen ilçe, hızla kalkınmaktadır.

Gölpazarı Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan etkileşiminizi güçlendirebilir, bağlarını kuvvetlendirebilir. Bu sebeple yazının ilk kısmında Gölpazarı satılık ev düşünenler için ilçenin tarihinden bahsetmeyi uygun gördük. Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda önemli bir figür olan Gazi Mihal semtin en önemli isimlerinden biridir. İlçede bu ismi taşıyan ilkokul ve hamam bulunmaktadır. İlçenin bilinen isimlerinden biri hava şehitlerinden olan Cengiz Topel’dir. İlçe tarihinin dönüm noktalarından biri de Çanakkale Savaşı olmuştur. İlçe halkının büyük bir kısmı savaşa katılmıştır. Bu nedenle nğfusta dramatik bir düşüş meydana gelmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda da önemli bir rol üstlenen ilçe, savunma hattını desteklemiştir. Düşmanın Marmara kıyılarına ulaşmasını önlenmiştir.

Gölpazarı Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gölpazarı satılık konut düşünenler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçe, 686 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 550 metredir. Bölgede büyük dağlar bulunmamaktadır. Bu nedenle genellikle tepelik bir görünüm sergilemektedir. İlçenin en yüksek noktası 800 metre rakıma sahiptir. İlçede tarımsal verim ve çeşitlilik yüksektir. Bu durumun en önemli nedeni, ılıman iklim koşulları, zengin ve verimli topraklar ve temiz su kaynaklarının bolluğudur. Ekolojik tarım ve hayvancılığın yaygın olduğu semtte modern tarım yöntemleri kullanılmaktadır. Semtte, ılıman bir iklim hakimdir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. En sıcak ayı Temmuz iken, en soğuk ayı Ağustos’tur.

Gölpazarı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 10.591’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %54.63’ü erkek, geriye kalan %45.37’si kadındır. Nüfusun cinsiyete çok da dengeli dağılmadığı ilçenin nüfusu, sürekli olarak azalmaktadır. Bu nedenle ilçe popülasyonun artış hızı eksi %8.27’dir. Semt, beş mahalle ve kırk sekiz köyden meydana gelmektedir. Bilecik Gölpazarı satılık konut tercih etmeyi düşünenler arayışlarını aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında sürdürmek isteyebilirler:

 • İstiklal Mahallesi

 • Orta Mahallesi

 • Reşadiye Mahallesi

 • İsmet Paşa Mahallesi

 • Bahçelievler Mahallesi

Eğer Gölpazarı satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Bilecik Gölpazarı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Bilecik Gölpazarı Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bilecik Gölpazarı Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bilecik Gölpazarı Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bilecik Merkez Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Bilecik Merkez İsmetpaşa Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bilecik Söğüt Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bilecik Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bingöl Genç Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.