/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Osmanelicancel
Bilecikcancel

Bilecik Osmaneli Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Osmaneli Satılık Daire Arayan Kişiler için Kısa Bir Bölge Rehberi

Osmaneli satılık daire arayan kişiler için, bölgede konut arayışlarında daha emin adımlarla ilerleyebilmeleri için bu yazıyı hazırladık. Bu yazıda bölgenin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristiklerini öğreneceksiniz. Öncelikle Osmaneli, Marmara Bölgesi'ne bağlı olan Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Her ne kadar Marmara Bölgesi'ne bağlı olarak bilinse de Ege Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi arasında bir kesişim noktası görevi görmektedir. Osmaneli ilçesi, Sakarya Vadisi'nde yer almaktadır. İl merkezinin 34 kilometre kuzeyinde kalkmaktadır. İstanbul-Eskişehir kara yolu ve Ankara-Haydarpaşa demir yolu hattı üzerindedir.

Arazi fazla engebeli değildir. Ortalama yüksekliği yaklaşık 300 metre kadardır. Yüz ölçümü 526 km2 olan bölgenin rakımı 132 metre olarak ölçülmüştür. Osmaneli ilçesinin etrafındaki merkezî yerlerin listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Gölpazarı ilçesi bulunur.

 • İlçenin güney tarafında Bilecik il merkezi bulunur.

 • İlçenin batı tarafında Bursa iline bağlı olan Yenişehir ilçesi, İznik ilçesi ve İzmit'e bağlı olan ilçeler bulunur.

 • İlçenin kuzey yönünde Sakarya ilinin Pamukova ilçesi bulunur.

İlçenin daha merkezî olan illere uzaklığı aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • İlçenin İstanbul iline uzaklığı 200 kilometredir.

 • İlçenin Bursa iline uzaklığı 107 kilometredir.

 • İlçenin Adapazarı iline uzaklığı 70 kilometredir.

 • İlçenin Eskişehir iline uzaklığı 120 kilometredir.

Osmaneli Satılık Daire Arayışında Bulunan Kişiler için Bölgenin İklim Özellikleri

Evliya Çelebi, bölgeden Seyahatname adlı eserinde bahsetmiştir. Eserinde bölgenin ayvası, zeytini ve karpuzunun meşhur olduğundan bahsetmiştir. Bunlar dışında birçok tarım ürünü üretilmektedir. Bunları bilerek yola çıkarsak bölgeye ait toprakların verimli bir karakteristiğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kışlık sebze üretimi açısından oldukça önde gelen bir ilçedir. Bu nedenle yatırımcılar ve ihracatçılar için çok avantajlı bir yerdir. İleriki zamanlarda çiçekçilik, seracılık ve tıbbi aromatik bitkiler üretimine girişilmesi planlanmaktadır. Bölge o kadar verimlidir ki tropikal meyve sebze haricinde akla gelebilecek çoğu şey, bölge topraklarında yetiştirilebilmektedir. İlçe, kızılçam ağaçları çoğunu oluşturmak üzere ormanlar ile kaplı olan dağlar ile çevrelenmiş haldedir.

Türkiye'nin en büyük üçüncü nehri olan Sakarya Nehri'ne ev sahipliği yapar. Aynı zamanda, yapımı Mimar Sinan'a ait olan Kemerli Taş Köprü'nün hemen altında Göksu Nehri, Sakarya Nehri'ne akar. Bunlar dışında bölgede su kaynağı olarak Göynük Çayı bulunmaktadır. Bolu şehrinin Göynük ilçesinden başlar ve Sakarya Nehri'ne dökülür.

Osmaneli Satılık Daire Araştıran Kişiler için Bölgenin Popülasyonu

Nüfus, konut arayışında gözetilmesi gereken en önemli noktalardan biridir çünkü hayat tarzını, ortamı çok etkiler. Bilecik Osmaneli satılık ev arayan kişiler için de bu yazıya son araştırmaların sonuçlarını yerleştirdik .2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarına göre, Osmaneli ilçesinde 20.976 kişi yaşamaktadır.

Nüfusun %50,13'lük bir oranını kadın nüfus oluşturur iken geriye kalan %49,87'lik oranı ise erkek nüfus oluşturmaktadır. Osmaneli ilçesinde nüfus yıllar boyunca oldukça stabil kalmıştır.

Osmaneli Satılık Daire Bakanlar için Bölgede Bulunan Mahalleler

Bölge içerisinde konut bakmaya devam ediyorsanız ilçe sınırları içerisinde bulunan mahallelerin bilgisi işinize yarayacaktır. Bu nedenle aşağıda, ilçede bulunan dört mahalle, en popülerden en aza olacak şekilde liste halinde sıralanmıştır:

 • Camikebir Mahallesi,

 • Haceloğlu Mahallesi,

 • İnönü Mahallesi,

 • Camicedit Mahallesi.

Bilecik Osmaneli satılık müstakil ev gibi konut arayışlarınızda danışmanlık ihtiyacı duyarsanız bölgede bulunan emlakçılara ya da Emlakjet.com sitesinde yer alan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Bilecik Osmaneli Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Bilecik Söğüt Satılık Daire
 • Bilecik Satılık Daire
 • Bingöl Merkez Yeni Mahallesi Satılık Ev
 • Bingöl Merkez Yenişehir Mahallesi Satılık Ev
 • Bingöl Merkez Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.