/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bilecik Söğüt Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu
search
Söğütcancel
Bilecikcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Söğüt Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Söğüt satılık daire arayışında olan kişiler için bölgeyi daha da yakından tanımanızı sağlayacak bir ilçe rehberi hazırladık. Bir konut ararken bölgenin nüfus bilgileri, coğrafi özellikleri ve ekonomik durumu gibi kilit noktalar hakkında bilgi sahibi olmak, işinizi çok daha fazla kolaylaştıracaktır. Bu nedenle bu yazımızda bu tip bilgilere yer verdik.

Öncelikle Söğüt ilçesi, Marmara Bölgesi'ne bağlı olan Bilecik ilinde bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında Söğüt ilçesi, ülkenin kuzeybatısında yer almaktadır. Söğüt ilçesinin etrafında bulunan ilçeler ise aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Gölpazarı ilçesi bulunmaktadır.

 • İlçenin kuzeydoğu yönünde İnhisar ilçesi bulunmaktadır.

 • İlçenin güney yönünde Eskişehir'in merkez ilçesi bulunmaktadır.

 • İlçenin güneybatı yönünde Bozüyük ilçesi bulunmaktadır.

 • İlçenin batı yönünde ise Bilecik Merkez ilçesi bulunmaktadır.

Söğüt ilçesinin toplam yüz ölçümü 599 km2'dir ve denizden yüksekliği 650 metre olarak ölçülmüştür. Söğüt ilçesi, Bilecik'in merkez bölgesine 31 kilometre uzaklıkta olup ekonomik açıdan bağlı olduğu Eskişehir iline 52 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Söğüt Satılık Daire Bakanlar için Bölgenin Kısa Tarihçesi

Söğüt ilçesinin tarihî olarak ayrı bir yeri vardır çünkü Osmanlı Beyliği'nin ilk başkenti olma konumundadır. 1231 yılında Anadolu Selçuklu komutanı olan Ertuğrul Gazi, ilçeyi İznik İmparatorluğu'ndan almıştır. O zamanki Anadolu Selçuklu hükümdarı III. Alaeddin Keykubad, elde ettikleri bölgeyi Ertuğrul Gazi'ye Domaniç ile birlikte vermiştir. Osmanlı döneminde merkez olarak sayılan yer, Eskişehir'e taşınınca Sultanönü Sancağı'na bağlı bir bucağa dönüşmüştür.

Daha sonraki dönemlerde, 1600'lü yılların ortasında Anadolu vilayeti Bursa Sancağı'nın Lefke (yani bugünkü Osmaneli ilçesi) kazasına bağlandı. Sonraki dönemlerde merkezi Bilecik olan Ertuğrul Sancağı sınırları altına geçti. Kurtuluş Savaşı'nda üç defa Yunanların işgaline uğramıştır. 6 Eylül 1922 tarihinde işgalden yanmış halde kurtulmuştur. Söğüt'e bağlı olan Kızılsaray Köyü girişinde bulunan ve harap halde olan Yunan karakolunun önünde hem Osmanlıca hem Rumca yazılar bulunmaktadır.

Söğüt Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfusu ve Mahalleleri

Bilecik Söğüt satılık ev bakıyorsanız araştırmanız gereken öncelikli noktalardan biri de bölgenin nüfusudur çünkü bir yerin nüfusu beraberinde birçok bilgi de getirir. Nüfus ve o nüfusun özellikleri, bölgenin yaşam tarzı hakkında pek çok bilgi vermektedir. 2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Söğüt ilçesinde 19.244 kişi yaşamaktadır. Bu rakamın %53,35'i erkek olup geriye kalan %46,65'i de kadın nüfus oluşturmaktadır.

Söğüt ilçesinde toplamda beş adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Bilecik Söğüt satılık daire arayan kişilerin aralarından tercih edebileceği mahalleler, nüfusu en çoktan en aza doğru olacak şekilde aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Kayhan Mahallesi,

 • Cumhuriyet Mahallesi,

 • Türkmenbaşı Mahallesi,

 • Orta Mahallesi,

 • Balaban Mahallesi.

Söğüt Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgedeki Gezilecek Yerler

Söğüt ilçesi tarihî yönden zengin kalıntılar barındırmaktadır. Bir bölgede konut arayan kişiler için boş vakitlerde gidilecek yerler olması önemlidir. Bu nedenle aşağıda Söğüt ilçesinde gidilebilecek doğal ve tarihî yerleri sıraladık:

 • Söğüt Müzesi,

 • Ertuğrul Gazi Türbesi,

 • Kaymakam Çeşmesi,

 • Dursun Fakih Türbesi,

 • Şeyh Edebali Türbesi,

 • Çelebi Sultan Mehmet Cami,

 • Hamidiye Cami.

Eğer siz de Bilecik Söğüt satılık bahçeli ev gibi bölgede bulunan konut arayışlarınızı devam ettirirken danışmanlık ihtiyacı hissederseniz bölgedeki emlakçılara veya Emlakjet.com sitesinde bulunan listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Bilecik Söğüt Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bilecik Söğüt Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bilecik Söğüt Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bilecik Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Bingöl Genç Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bitlis Ahlat Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bitlis Tatvan Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Bitlis Tatvan Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.