/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gençcancel

Bingöl Genç Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Genç Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Genç satılık daire arayan kişilerin arayış süreçleri boyunca bölge hakkında fikir edinerek daha emin adım atmaları için bu yardımcı yazıyı hazırladık. Bu yazıda her konut arayan kişinin bölge hakkında bilmesi gereken bölgenin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bilgilere yer verdik.

Öncelikle Genç ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Bingöl iline ait bir bölgedir. İl merkezine en yakın ilçedir. İl merkezi ile arasında yaklaşık 20 kilometre kadar bir mesafe vardır. Bölgenin toplam yüz ölçümü 1.718 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.010 metre olarak ölçülmüştür.

Genç Satılık Daire Bakanlar için Bölgenin Coğrafi Özellikleri

Bingöl Genç ilçesi, engebeli ve dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe sınırları içerisinde belli başlar dağlar bulunmaktadır: batıda Akdağlar, doğuda Akçakara, güneyde Koz Dağları. Bahsedilen dağlar çoğunlukla orman örtüsü ile kaplı halde bulunmaktadır. Bu nedenle ormanlık alan yönünden Bingöl'ün en bereketli ilçesi Genç'tir. Ancak Doğu Anadolu Fay Kuşağı üzerinde yer almakta olduğundan ötürü ara sıra irili ufaklı pek çok deprem yaşanmaktadır.

Genç ilçesi üç büyük parçaya ayrılmış haldedir: Doğu-Batı tarafında Murat Nehri, Kuzey-Güney tarafında Hamek Deresi ve Vahkin Çayı. Bölge genelinde karasal iklim görülmekte olduğundan dolayı yaz ayları kurak ve sıcak geçerken kış mevsimi sert ve soğuk gözlemlenmiştir. Bölgede en soğuk havalar Ocak ve Şubat aylarında (en düşük -24 santigrat derece) yaşanırken en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos (en yüksek 41,5 santigrat derece) olarak ölçülmüştür. İlkbahar ve sonbahar aylarında bölge oldukça fazla miktarlarda yağış almaktadır.

Genç Satılık Daire Araştırmalarında Bulunanlar için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

Bir bölgeye taşınmadan önce, bölge hakkında bilinmesi gereken önemli noktalardan biri de bölgenin nüfusudur. Çünkü bir bölgenin nüfusu ve nüfus özellikleri, o bölgenin yaşayış tarzını önemli ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle Bingöl Genç satılık ev arayışında bulunan kişiler için bölge hakkındaki nüfus verilerini de yazıya koyduk. 2018 senesinde yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Genç ilçesinde toplamda 38.428 kişi yaşamaktadır. Bu rakamın %51,85'i erkek olup geriye kalan %48,15'lik oran kadın nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Son bir senede bölgede normalin dışında bir nüfus artışı gözlemlenmiştir.

Genç ilçesinde, ilçe belediyesi haricinde iki adet kasaba belediyesi bulunmaktadır. Toplamda 13 adet mahalle muhtarlığı bulunmaktadır. Toplamda 62 tane köy ve bu köylere bağlanmış 243 tane mezra vardır. Konut arayışınızda tercih edebileceğiniz mahalleler, aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Yenişehir Mahallesi,

  • Kültür Mahallesi,

  • Cumhuriyet Mahallesi,

  • Yeşildere Mahallesi,

  • Yoldaşan Mahallesi,

  • Bahçebaşı Mahallesi,

  • Doğukent Mahallesi,

  • Doludere Mahallesi,

  • S. Şefikdursun Mahallesi,

  • Yeniçevre Mahallesi.

Genç Satılık Daire Arayanlar için Bölgenin Ekonomik Durumu

Genç ilçesi Türkiye'nin daha az gelişmiş bölgelerinden biridir. Bu nedenle de halkın genellikle gelir seviyesi Türkiye'de ortalama gelir seviyesinin altında bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bir tane tuğla fabrikası ve küçük atölyeler haricinde sanayi sektörüne dair bir kuruluş yoktur. Genç'te yaşayan insanlar, geçimlerini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörleri sayesinde kazanırlar. Ancak sanayi kuruluşlarının eksikliği ve son zamanların terör olayları nedeniyle tarım ve hayvancılık sektörü artık durmuş vaziyettedir. Bu nedenle işsizlik sorunu vardır. Yerel halkın büyük bir çoğunluğu bu sebeple büyükşehirlere göç etmektedir. Bingöl Genç sahibinden satılık ev arayışlarınızı devam ettirmek için yerel emlakçılara ya da Emlakjet.com sitesindeki listeleme sayfalarına uğrayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Genç Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.