Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karlıovacancel
Bingölcancel

Bingöl Karlıova Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Karlıova Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Karlıova satılık daire düşünenler için, düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Karlıova, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Bingöl iline bağlı bir ilçedir ve semt Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin kuzeydoğusunda Bingöl ili bulunmaktadır. Semt, Bingöl Dağları ile Şeytan Dağları arasındaki ova üzerine kurulmuştur. Güneşin doğuşunun dünyada en iyi izlendiği iki yerden biri olan ilçe köklü geçmişi, çok eskilere dayanan tarihi ve doğal güzellikleri ile Bingöl’ün en önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Karlıova Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Karlıova satılık ev tercih etmeyi planlayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklim yapısına değineceğiz. Karlıova ilçesi, dağlarla çevrili bir yerleşim birimidir. Güneyinde Şerafettin ve Karaboğa Dağları bulunmaktadır. Semtin kuzeyinde Erzurum’a bağlı Çat, kuzeydoğusunda yine Erzurum’a bağlı Tekman, güneyinde ise Bingöl iline bağlı Solhan ilçeleri bulunmaktadır. Bölge aynı zamanda Muş’un Varto ilçesi ile de komşudur. Doğu-batı doğrultusunda uzanan dağların yüksekliği kimi zaman 3000 metreyi bulmaktadır. En yüksek noktası 3057 metre rakımı ile Karagöl Dağları’dır. İlçeye can suyunu Peri Suyu, Göynük Çayı ve Murat Nehri getirmektedir. İlçe, 1392 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve ortalama rakımı 1940 metre ile Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır.

Karlıova Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Yaşamak istediğiniz bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile bağlarınızı güçlendirebilir, kendinizi o yerleşim birimine daha ait hissetmenizi sağlayabilir. Bu sebeple Karlıova satılık konut bakanlar, ilçenin tarihi hakkında da bilgi sahibi olmalıdır. Bölgede bilinen ilk yerleşimin bundan yaklaşık 3000 yıl önce yapıldığı düşünülmektedir. Hititlerin, Urartuların, Perslerin, Bizanslıların hakimiyeti altına giren ilçe Halife Ömer döneminde, İslam Devleti’nin sınırlarına katılır. İlçe o tarihten sonra yapılan savaşlar ile sık sık el değiştirir. Yavuz Sultan Selim döneminde gerçekleştirilen Çaldıran Savaşı ile, 1514 yılında Osmanlı idaresine geçer. Bölge uzun yıllar Muş iline bağlı bir nahiye olarak kalır. 1936 yılında Bingöl kentinin kurulması ile bugünkü statüsüne ve konumuna kavuşur.

Karlıova Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 29.650’ye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.56’sı erkek, geriye kalan %49.44’ü ise kadındır. Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan ilçe nüfusu 2016 yılı itibari ile düşme eğilimi göstermektedir. Bu nedenle bölgedeki nüfusun artış hızı 2019 yılı itibari ile eksilerde seyretmektedir. İlçe, bir belediye, altı mahalle, kırk sekiz köyden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşimlerin sayısı ise yirmi altı olarak bilinmektedir. Bingöl Karlıova satılık ev düşünenler aşağıda sıralanan mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Turgut Özal Mahallesi

  • Kanıreş Mahallesi

  • Yeşilyurt Mahallesi

  • Seyran Tepe Mahallesi

  • Kale Mahallesi

  • Kanitaht Mahallesi

Eğer Karlıova satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibat kurabilir veya sahibinden Karlıova satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.