Emlakjet

Bingöl Satılık Daire

araması için 22 ilan bulundu
search
Bingölcancel

Bingöl Satılık Daire Arayanlar İçin İl Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev almayı düşünenler için tercig edeceği il veya ilçe hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz il rehberi sunuyor. Bingöl satılık daire almayı düşünüyorsanız ilin genel özellikleri, iklimi, nüfusu, ilçeleri, ekonomisi, ulaşımı ve konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor. 

 

Bingöl Satılık Daire Arayanlar İçin İl Rehberi

Bingöl, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer alan illerinden birisidir. Doğusunda Muş ili, Batısında Tunceli ve Elazığ illeri, Güneyinde Diyarbakır ili, Kuzeyinde Erzurum ve Erzincan illeri ile komşudur. Toplam yüzölçümü 8.253 kilometrekare olan ilin denizden yüksekliği 1159 metredir. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 281.205 kişidir. Bu nüfus 143.524 erkek ve 137.205 kadından meydana gelmektedir. Nüfusun yüzde 65,4’ü şehirlerde yaşamaktadır. Bingöl satılık konut arayanlar için ilde kilometrekareye düşen kişi sayısı 34’tür.

 

Bingöl Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçeleri

2016 yılı TÜİK verilerine göre Merkez ilçesi ile birlikte 8 ilçe, 11 belediye ve bu belediyelerde 68 mahalle, 320 köy idari yapısı bulunmaktadır. Bu ilçelerin nüfusları ve merkeze uzaklık mesafeleri şu şekildedir;

 

  • Bingöl Merkez İlçesi nüfusu 160.165 kişi,
  • Adaklı ilçesi nüfusu 9.315 kişi, merkeze uzaklığı 78 kilometre,
  • Kiği İlçesi nüfusu 5.013 kişi, merkeze uzaklığı 75 kilometre,
  • Genç İlçesi nüfusu 38.428 kişi, merkeze uzaklığı 21 kilometre,
  • Karlıova İlçesi nüfusu 29.650 kişi, merkeze uzaklığı 70 kilometre,
  • Solhan İlçesi nüfusu 33.618 kişi, merkeze uzaklığı 57 kilometre,
  • Yayladere İlçesi nüfusu 2.139 kişi, merkeze uzaklığı 108 kilometre,
  • Yedisu İlçesi nüfusu 2.877 kişi, merkeze uzaklığı 129 kilometredir.

 

En çok tercih edilen Bingöl Bahçeşehir Konakları satılık daire ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Bingöl Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlin Ulaşımı

Bingöl ili batıdan D300 ve D885 karayolu ile diğer illere ulaşımı sağlanmaktadır. Bingöl’ün İstanbul’a uzaklığı 1.353 kilometre, Ankara’ya olan uzaklığı ise 899 kilometredir. Doğu Anadolu’yu batıya bağlayan karayollarının bir kavşak noktası olarak görülebilir. Türkiye’nin çeşitli illerine karayolu ile ulaşım mümkündür. İlçeler arası ulaşım şehir otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanabilmektedir.

 

Şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bingöl Havalimanı ile iç hatlar ile hava yolu ulaşımı sağlanabilmektedir. Belirli günlerde uçuşların bulunduğu havalimanında İstanbul ve Ankara seferleri en yoğun yapılmaktadır. En çok aranan Bingöl Yenişehir satılık daireler ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Bingöl satılık daire arayanlar için ilde demiryolu ulaşımı mevcuttur. Genç İstasyonu adındaki tren garının şehir merkezine uzaklığı 20 kilometredir. Buradan Muş, Elazığ’a ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Bingöl Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlin İklimi 

Kuzeyden gelen nemli serin hava kütlelerine açık olması ve yükselti faktörü sebebiyle Bingöl ve çevresi yazları sıcak ve kurak kışları soğuk geçmektedir. Bingöl satılık daire almayı düşünenler için yıllık ortalama sıcaklık 12.1 derecedir. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre; yıllık yağış tutarı ise 873.7 mm. kadardır ve kar yağışlı gün sayısı 24.5 gündür. Don görülen gün sayısı ise 94.1 gün kadar olduğu belirtilmiştir.

 

Bingöl Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İl Konut Satış Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre Bingöl ilindeki konut ortalama alan 145 metrekare, ortalama birim fiyatı 1.012 TL’dir. Geri dönüş yılı 22 yıl olan ortalama 145 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 146.740 TL olarak hesaplanmıştır. Almak istediğiniz evi kolaylıkla bulabilmek için sahibinden satılık daire Bingöl Genç ilçesi ilanlarını listeleme sayfamızda detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.