Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bitlis Adilcevaz Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Adilcevazcancel
Bitliscancel

Adilcevaz Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Adilcevaz satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Adilcevaz Satılık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Adilcevaz, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Van Bölümünde yer alan Bitlis iline bağlı bir ilçedir. Van Gölü’nün kuzeybatısında yer alır. Süphan Dağı’nın eteklerinde; Van Gölünün kuzeyinde üç tarafı tepelerle çevrili bir vadide konumlanan; eski ve yeni tarihinin iç içe yaşadığı bir şehirdir. Urartu, Selçuklu, Osmanlı medeniyetlerinin tüm izlerini günümüzde taşıyan çehresiyle, Adilcevaz ilçesi maddi ve manevi tüm zenginlikleriyle her geçen gün daha da gelişen ve büyüyen bir ilçedir. Bitlis il merkezine 90 kilometre mesafede bulunur. İlçenin tarihi Urartuların yerleşim yeri olarak kullandığı M.Ö. dönemine kadar uzanmaktadır. İsmi, Arapça ‘Zatülcevz’ sözcüğünden türemiştir. Bu isim ilk olarak M.S. 890’lı yıllarda burada kurulan bir Arap-İslam Beyliğinin adı olarak bilinmektedir. Antik medeniyetlerde kullanılan isim ise ‘Artske veya Artsike’dir ve muhtemelen Urartu diline ait kelime yapısından meydana gelmiştir. Adilcevaz satılık ev arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Ağrı ili,
 • Kuzeydoğusunda Van ili,
 • Doğusunda ve güneyinde Van gölü,
 • Batısında Ahlat ilçesi,
 • Kuzeybatısında Muş ili ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 30.376 kişidir. Bu nüfusun yüzde 48,97’si kadın, yüzde 51,03’ü erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.505 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1.650 metredir. 

Adilcevaz Satılık Daire Tercih Edebileceğiniz Mahalleleri ve Konut Piyasası

Adilcevaz ilçe idari teşkilat yapısında merkez haricinde ilçe merkezine bağlı 1 belde, 13 mahalle ve 28 köy bulunmaktadır. Bunlardan en fazla nüfusa sahip olanları şunlardır;

 • Alacatlı Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Hıdırşah Mahallesi
 • Kaleboynu Mahallesi
 • Cevizli Mahallesi
 • Çayır Mahallesidir. 

Adilcevaz satılık daire arayışında olnalar için 2000’li yıllardan sonra şehir nüfusu azalırken, kır nüfusu artmaktadır. Dolayısıyla genellikle bölgede az katlı betonarme bina tipleri ve bahçeli köy evleri çoğunlukta bulunmaktadır. Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre satılık dairelerin ortalama brüt alanı 130 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı ise 1.222 TL’dir. 

Konutun amortisman süresi 14 yıl olarak hesaplanmıştır. Bitlis Adilcevaz satılık daire fiyatları ise 3+1 130 metrekarelik dairelerin ortalama satış fiyatları 158.860 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Sizde aradığınız tüm özelliklere uygun olan evi kolaylıkla bulabilmek için listeleme sayfamızı incelemeyi unutmayın. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.