/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güroymakcancel

Bitlis Güroymak Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Güroymak Satılık Daire Tercih Edeceklere Önemli Bilgiler

Güroymak satılık daire arayışı içerisinde olanlar, sizlerin işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık ve arayış sürecini kolaylaştıracak, sizi hayallerinizdeki eve yakınlaştıracak tüm bilgileri tek bir çatıda topladık. Güroymak, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis iline bağlı bir ilçedir ve kentin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. İlçenin bilinen ilk ismi Yeniköy’dür. Ermenice ismi ise Norşen’dir. 1987 yılında çıkan bir kanun ile Güroymak ismini olan ilçede yerel halk, hala Norşen veya Norşin ismini kullanmaktadır. Norşin ise Yeniköy anlamına gelmektedir. İlçe, Doğu Anadolu Bölgesi’nin sosyo-ekonomik düzeyi en yüksek ilçelerinden biridir. Bu durumun en önemli nedeni, bölgeye yapılan eğitim yatırımlarıdır. İlçe halkının önemli bir kısmı üniversite ve yüksekokul mezunudur.

Güroymak Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Güroymak satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde, semtin coğrafi özelliklerine, arazi yapısına ve iklim durumuna değineceğiz. Bilhassa başka ilçelerden ya da illerden gelerek bölgeye yerleşenler için bu kısım hususi bir önem taşımaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat Bölümü’nde yer alan ilçe 650 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği veya başka bir deyişle rakımı ortalama 1320 metredir. Bu rakam ilçe merkezinden uzaklaştıkça artış göstermektedir. Semtte dağlar doğu-batı eksenli uzanmaktadır. Bölge yükselti faktörüne rağmen, tam bir geçiş iklimi özelliği taşımaktadır. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Bahar aylarında ise bolca yağmur görülür. Semtin bitki örtüsü ise bozkırdır.

Güroymak Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak sizi yaşadığınız yere daha sıkı bağlar ile bağlayacaktır. Bu sebeple de Güroymak satılık konut düşünenlerin mutlaka ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük. Muş Ovası üzerinde yer alan Güroymak ilçesi, milattan önce dördüncü yüzyılda yerleşime açılmıştır. Bölgede ilk olarak Hurrilerin egemenlik sürdüğü düşünülmektedir. Tarih sonrası çağlarda ise Ermenilerin üstünlüğü görülmektedir. Kısa bir süre Bizans egemenliğine giren ilçe, 1514 yılında yapılan Çaldıran Savaşı ile Osmanlı İmparatorluğu sınırlarına Yavuz Sultan Selim tarafından dahil edilmiştir. İlçede Türkler, Kürtler ve Ermeniler yüzlerce yıl kardeşçe yaşamış, bölge topraklarına barış ve huzur egemen olmuştur. İlçe 1960 tarihinde bugünkü statüsüne kavuşmuştur.

Güroymak Satılık Daire Seçeceklere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 47.742’ye ulaşmıştır. Bölge nüfusunun %51’i erkek, %49’u ise kadındır. Nüfus, cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfusu 2007 yılından itibaren küçük rakamlarla artış göstermektedir. 2016-2017 yılları arasında küçük bir düşüş yaşanan popülasyon, bugün artma eğilimindedir. Tüm bunlara ek olarak semtteki nüfusun artış hızı %2.57’ye ulaşmıştır. Güroymak, kent nüfusunun yaklaşık %14’üne ev sahipliği yapmaktadır. Bitlis Güroymak satılık ev bakanlar aşağıda listelenen yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında arayışlarını sürdürebilirler:

  • Yeşilova Mahallesi

  • Şirintepe Mahallesi

  • Barış Mahallesi

  • Bağlar Mahallesi

  • Kümbet Mahallesi

  • Girne Mahallesi

  • Şen Evler Mahallesi

  • Haydar Mahallesi

  • Şen Ova Mahallesi

  • Şen Tepe Mahallesi

Eğer Güroymak satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve hemen ulaşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Güroymak satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyerek, kendinize en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Güroymak Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.