/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mutkicancel

Bitlis Mutki Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Mutki Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi daire satın almak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Mutki satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mutki Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis’in önemli ilçeleri arasında yer ala Mutki’nin doğusunda Bitlis, batısında Batman, Kozluk ve Hasköy, güneyinde Siirt, kuzeyinde Güroymak ilçesi yer almaktadır. Bitlis Mutki satılık daire arayan vatandaşlar ilçenin Bitlis merkeze 20 kilometrelik bir uzaklıkta yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Genellikle dağlık arazilere sahip olan ilçenin yüzde 40’ı ormanlık arazilerden oluşmaktadır. İlçede yer alan başlıca ağaçlar; dış budak, dağ kavağı, kızılağaç, söğüttür. Yüzölçümü 1234 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1500 metredir. İlçede karasal iklim özellikleri görülmektedir. Kış aylarının soğuk ve kar yağışlı geçtiği ilçede, yazlar kurak ve sıcak geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçe ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacak bir tarım ürünü bulunmadığından halk ormancılık faaliyetlerine ve hayvancılığa yönelmiştir. İlçede yaşayan vatandaşlar geçimlerini yoğun olarak hayvancılıktan sağlamaktadırlar.

Mutki Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Ve Nüfus Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu’ndan elde edilen 2018 verilerine göre ilçede 32 bin 90 kişi yaşamaktadır. İlçe nüfusunun yüzde 51,68’ini (16 bin 583) erkek, yüzde 48,32’sini (15 bin 507) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Emlakjet Bölge Raporu Temmuz 2018 verilerine göre ilçede yer alan konutların ortalama metrekaresi 189 metrekaredir. İlçede yer alan konutların metrekare başına düşen ortalama fiyatların 959 TL olduğu ilçede ortalama konut fiyatları 181 bin 251 TL’dir. Mutki satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 mahalle ve 60 köy bulunmaktadır. Mutki satılık ev arayanların tercih edebileceği mahalle ve köylerden başlıcaları: Arpalıseki Mahallesi, Cami Mahallesi, Çimen Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Orta Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Taşlı Pınar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenibağ Mahallesi, Yüksekova Mahallesi, Açıkalan Köyü, Akçaağaç Köyü, Akıncı Köyü, Beşevler Köyü, Akpınar Köyü, Bağarası, Köyü, Bozburun Köyü, Dağlık Köyü, Çığır Köyü, Çaygeçit Köyü, Çatalerik Köyü, Geyikpınar Köyü, İkizler Köyü, Kapıkaya Köyü, İkizler Köyü, Göztepe Köyü, Karabudak Köyü, Kaşıklı Köyü, Kaşak Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayran Köyü, Kocainiş Köyü, Koyunlu Köyü, Kuşdili Köyü, Küllüce Köyü, Özenli Köyü, Salman Köyü, Meydan Köyü, Oluklu Köyü, Sarıçiçek Köyü, Taşboğaz Köyü, Tolgalı Köyü, Uran Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihinizi Mutki ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bitlis Mutki’de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.