Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bitlis Satılık Daire

araması için 22 ilan bulundu
search
Bitliscancel

Bitlis Satılık Daire Alacaklar İçin İl Rehberi

Bitlis satılık daire alacak olanlar için sizler için gerekli olabilecek, ev alırken dikkat etmeniz gerekenleri, öte yandan bölgenin demografik özelliklerini, coğrafi bilgilerini sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. Bitlis Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Murat ve Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan yüzölçümü toplam 8.582 olan bir ilimizdir. Van Gölü’nün 1.876’lık kısmı da Bitlis sınırlarına dahildir. Son verilere göre 341 bin 225 kişinin yaşadığı ilde Türkler, Kürtler, Türkmenlerden oluşan bir harman mevcuttur. İlin komşu ilçeleri arasında;

 

 • Güneyde Siirt
 • Batıda Muş
 • Kuzeyde Ağrı
 • Doğuda ise Van Gölü bulunur.

 

Bitlis Satılık Daire Alacaklar İçin Tarihi Rehber

Köklü bir tarihe sahip olan Bitlis 5 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Neolitik döneme dair izlere rastlanan bölgede yazılı olarak günümüze ulaşan çok bilgi olmasa da bölgedeki eserler anlatmaya yetecek kadar özeldir. Arkeolojik çalışmalar da yine Bitlis tarihine ışık tutan faaliyetler arasında yer alır. Süphan ve Nemrut Dağları’nda bazı kalıntılar Neolitik döneme dair izler taşımaktadır. Buralarda bulunan doğal cam yatakları Bitlis tarihine ışık tutmaktadır. Bunların o dönem kesici ya da kazıcıyı olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Öte yandan tarihte ticari bir köprü görevi gören Van Gölü’nün Bitlis il sınırında bulunan kısmı da tarihte ışık tutacak niteliktedir. Bu tarihi köklü ilde baktığınız Bitlis satılık konut seçenekleri emlakjet.com’da sizleri bekliyor.

 

Bitlis’te Satılık Daire Alacaklar İçin Coğrafi Rehber

Doğu Anadolu Bölgesi sınırlarında olan Bitlis’te karasal iklim koşulları hakim olduğu gibi bozkır ve stepten oluşan bitki örtüsü bulunur. Çayır ve meraların çoğunlukta olduğu bölgede ormanlar da vardır. Öte yandan devlet destekli artırılan ormanlar koruma altına alınırken bölge yeşillendirme çalışmaları da yetkililer tarafından hızla yürütülmektedir. Yeşil bir alana konumlanan Bitlis Hüsrev Paşa toki ilanları da yine devletin İl’e sunmuş olduğu toplu konut projeleri arasında yer almaktadır. Site görünümüyle düzenli şehir yapılaşmasını açığa çıkaran Bitlis satılık daire kaloriferli toki konutları sert geçen kış aylarında rahat ve koruyucu bir kalkan görevi görüyor.

 

Bitlis’te Satılık Daire Tercih Edecekler İçin Ulaşım Rehberi

En yakın il olan Muş’a 83 kilometre uzaklıkta olan Bitlis, Van’a ise 168 km uzaklıkta bulunur. Batman’a ise 138 km uzaklıkta yer alan Bitlis’te devlet, bağlantı yolları ile ulaşımı kolay kılacak çalışmalara imza atıyor. Böylece Bitlis karayolları yapılan yatırımlarla güvenli ve konforlu bir konuma gelmiştir. Demiryolu ve havayolu imkanlarının da geliştiği ilde Haydarpaşa Garı- İran demiryolu Tatvan’dan geçer. Ayrıca havayolunu kullanacaklar için Van, Muş ve Batman’dan uçuşlar gerçekleşmektedir. Yine şehir içinde de çeşitli toplu taşıma araçları Bitlislilerin hizmetine sunulmaktadır. Bitlis’in merkezinde yer alan ve tüm imkanların merkezinde yer alan Bitlis Plus City ev fiyatları listesine göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Bitlis Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Son olarak Bitlis ilçelerine de göz atmak istedik. Bitlis merkez kadar ilçeleri de oturum amaçlı oldukça tercih ediliyor. Bitlis ilçeleri arasında;

 

 • Tatvan
 • Adilcevaz
 • Mutki
 • Ahlat
 • Güroymak
 • Hizan bulunuyor.

 

Bitlis Tatvan satılık daire seçenekleri de oldukça tercih ediliyor. Tatvan ilçesi Bitlis’in en gelişmiş ve yerleşimin de en çok olduğu ilçeler arasında yer alıyor. 92 bin 695 kişinin yaşadığı ilde ekonomik hayat da gelişmiştir. Son olarak ilçenin konut satış piyasasına dikkat çekersek ortalama 150 m2 bir alanda ortalama Bitlis satılık daire fiyatının 160 bin TL’den başladığını görüyoruz. Siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden yeni ilan satılık daire Bitlis merkez seçeneklerine emlakjet.com’dan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Bitlis Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bitlis Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bitlis Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Gerede Yeni Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Bolu Merkez Aktaş Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bolu Merkez Alpağut Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bolu Merkez Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bolu Merkez Beşkavaklar Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.