Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Burdur Ağlasun Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Ağlasuncancel
Burdurcancel

Ağlasun Satılık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu

Ağlasun satılık daire konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Ağlasun, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı on bir ilçeden biridir. Etrafı yüksek dağlar ile çevrili olan ilçenin kendine özgü bir iklimi vardır. Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında bir geçiş noktası olan semtin kendine özgü bir iklimi vardır. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve kimi zaman kar yağışlı geçmektedir. Antalya- Isparta karayolu üzerinde bulunan semt, kent merkezinden otuz beş kilometre uzakta yer almaktadır.

Ağlasun Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ağlasun satılık ev tercih etmeyi planlayanlar için yazının ilk bölümünde semt hakkında mutlaka bilmeniz gereken şeylere yer vereceğiz. Ağlasun ilçesi, bir kavşak noktasında yer almakta ve üç ile de yakın konumu ile stratejik bir öneme sahiptir. İlçe, Burdur’dan 35, Isparta’dan 40, Antalya’dan 108 kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçeye yalnızca yedi kilometre uzakta yer alan Sagalassos antik kenti önemli bir turistik merkezdir. İlçe, Akdeniz Bölgesi’nin batısında Göller Yöresi’nde yer almaktadır. Batı Toroslar’a dayanan Akdağ’ın güney yamaçlarında yerleşmiş olan ilçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1140 metredir. Semt merkezinde ise bu rakam 1050 metreye kadar düşmektedir. Semt, yaklaşık 308 kilometrekarelik küçük bir alan üzerine kurulmuş vaziyettedir.

Ağlasun Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce, semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak sizin o bölge ile bağlarınızı güçlendirecektir. Bu nedenle Ağlasun satılık konut arayanların bölge tarihi hakkında fikir sahibi olması önemlidir. Ağlasun ilçesinde bilinen ilk yerleşim antik dönemlerde başlamıştır. Kent merkezinin yedi kilometre kuzeybatısında yer alan antik kent, semtin köklü tarihi hakkında bilgi vermektedir. Birçok farklı kavmin ve milletin yaşadığı ilçeye Selçuklular 1071 yılından sonra gelmiştir. Bölgenin iskan edilmesini sağlayan Türkler, ilçede birçok beylik kurmuştur. Dindar Bey’in kurduğu Hamitoğulları Beyliği en önemli örnektir. Semt, 1472 yılında Fatih Sultan Mehmed döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. Bu tarihten sonra tutulan tapu tahrir kayıtlarında ilçe dokuz köy bulunan bir nahiye olarak betimlenmiştir.

Ağlasun Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede 8537 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin %50.11’i erkek, geriye kalan %49.89’u ise kadındır. Tüm bunlara ek ilçenin nüfusu 2013 – 2017 yılları arasında sürekli olarak düşüş göstermiştir. 2017 yılından sonra ivmelenen nüfus, artma eğilimindedir. Bugün bölgedeki popülasyonun artış hızı %3.42’dir. İlçe, altı mahalle ve dokuz köyden meydana gelmektedir. Köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Burdur Ağlasun satılık ev tercih etmeyi planlayanlar aşağıda ismi verilen mahallelerden birini tercih edebilirler. Mahalleler, gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibidir:

  • Sakarca Mahallesi

  • Bala Mahallesi

  • Çınar Mahallesi

  • Kum Mahallesi

  • Hamam Mahallesi

  • Kıraç Mahallesi

Eğer Ağlasun Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Ağlasun satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.