/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağlasuncancel

Burdur Ağlasun Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ağlasun Satılık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu

Ağlasun satılık daire konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Ağlasun, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı on bir ilçeden biridir. Etrafı yüksek dağlar ile çevrili olan ilçenin kendine özgü bir iklimi vardır. Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında bir geçiş noktası olan semtin kendine özgü bir iklimi vardır. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve kimi zaman kar yağışlı geçmektedir. Antalya- Isparta karayolu üzerinde bulunan semt, kent merkezinden otuz beş kilometre uzakta yer almaktadır.

Ağlasun Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ağlasun satılık ev tercih etmeyi planlayanlar için yazının ilk bölümünde semt hakkında mutlaka bilmeniz gereken şeylere yer vereceğiz. Ağlasun ilçesi, bir kavşak noktasında yer almakta ve üç ile de yakın konumu ile stratejik bir öneme sahiptir. İlçe, Burdur’dan 35, Isparta’dan 40, Antalya’dan 108 kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçeye yalnızca yedi kilometre uzakta yer alan Sagalassos antik kenti önemli bir turistik merkezdir. İlçe, Akdeniz Bölgesi’nin batısında Göller Yöresi’nde yer almaktadır. Batı Toroslar’a dayanan Akdağ’ın güney yamaçlarında yerleşmiş olan ilçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1140 metredir. Semt merkezinde ise bu rakam 1050 metreye kadar düşmektedir. Semt, yaklaşık 308 kilometrekarelik küçük bir alan üzerine kurulmuş vaziyettedir.

Ağlasun Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce, semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak sizin o bölge ile bağlarınızı güçlendirecektir. Bu nedenle Ağlasun satılık konut arayanların bölge tarihi hakkında fikir sahibi olması önemlidir. Ağlasun ilçesinde bilinen ilk yerleşim antik dönemlerde başlamıştır. Kent merkezinin yedi kilometre kuzeybatısında yer alan antik kent, semtin köklü tarihi hakkında bilgi vermektedir. Birçok farklı kavmin ve milletin yaşadığı ilçeye Selçuklular 1071 yılından sonra gelmiştir. Bölgenin iskan edilmesini sağlayan Türkler, ilçede birçok beylik kurmuştur. Dindar Bey’in kurduğu Hamitoğulları Beyliği en önemli örnektir. Semt, 1472 yılında Fatih Sultan Mehmed döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. Bu tarihten sonra tutulan tapu tahrir kayıtlarında ilçe dokuz köy bulunan bir nahiye olarak betimlenmiştir.

Ağlasun Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede 8537 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin %50.11’i erkek, geriye kalan %49.89’u ise kadındır. Tüm bunlara ek ilçenin nüfusu 2013 – 2017 yılları arasında sürekli olarak düşüş göstermiştir. 2017 yılından sonra ivmelenen nüfus, artma eğilimindedir. Bugün bölgedeki popülasyonun artış hızı %3.42’dir. İlçe, altı mahalle ve dokuz köyden meydana gelmektedir. Köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Burdur Ağlasun satılık ev tercih etmeyi planlayanlar aşağıda ismi verilen mahallelerden birini tercih edebilirler. Mahalleler, gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibidir:

  • Sakarca Mahallesi

  • Bala Mahallesi

  • Çınar Mahallesi

  • Kum Mahallesi

  • Hamam Mahallesi

  • Kıraç Mahallesi

Eğer Ağlasun Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Ağlasun satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.